Birebir Cihaz Kopyalama

• Konbuyu başlatan Code7
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 2K

Code7

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
10
0
1
38
Merhaba. Bir sorunum var.
Elimde bir v8c cihaz vardı. Yazılım yüklemesi sonrası görüntü tamamen gitti. Şu an cihaza hiç görüntü gelmiyor. Stock romların tamamını denedim ancak düzelmedi. Aklıma cihaz kopyalama geldi. Bilgisayardaki imaj alma sistemi cep telefonu için de olmalı. Aynı telefondan bir tane daha buldum ve o çalışıyor. Merak ettiğim şey şu. Bir cihazın tüm yazılım bilgisini yedekleyip başka bir cihaza nasıl aktarabiliriz. EFS yedekleme diye birşey okudum ama tam çözemedim.
Sağlam bir V8C'nin tüm yazılmını alıp diğer v8c'ye nasıl atabiliriz?

Not : Özellikle yazıyorum. İstediğim şey yalnızca bir telefondaki bilgileri diğerine atmak değil. recovery, bootloader vs. ne varsa tam olarak atmak.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Forumumuzda benim paylaştığım yazılımlar birebir Casper'a ait servis yazılımlarıdır.
Sağdan soldan toplama veya derleme yazılımlar değildir.
Bu nedenle de, bu yazılımların cihazınız da bir soruna neden olması mümkün değildir.
Bazen cihaz model numaralarının karıştırılması veya yazılım yükleme işlemi sırasında yapılan hatalar çeşitli sorunlara neden olabiliyor.
Bu nedenle, cihazınızın model numarasını tekrar kontrol etmeniz ve yaptığınız işlemleri gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.

Cihaz yazılımını yedeklemek için kullanılan farklı yöntemler vardır.
Cihaz yazılımını, CWM & TWRP gibi Custom Recovery ile, Box & Dongle ile ve Komut & Program ile yapabilirsiniz.
konu ile ilgili bazı kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Code7

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
10
0
1
38
Bir yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem. Sayfanızdaki yazılımların orjinal olduğunu biliyorum. Evet yazılım orjinal Casper yazılımı. Zaten bende yazılımları direkt Casper'dan temin ettim. Program zarar verdi de demiyorum. Siz öyle yazınca sanki ben bir suçlama yapmışım gibi oldu. Asla böyle birşey yok. Aslında anakart arızasından da şüpheleniyorum ancak yine de elime fırsat geçmişken "bir rom bir telefondan bütün olarak çıkarılıp diğer telefona MTK tool ile nasıl atılabilir" sorusuna bir cevap arayayım dedim. Görüntü gelmediği için twrp işe yaramadı.

Dediğiniz gibi "firmware backup" konusunu araştırayım.
Yardımınız için teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bir yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem. Sayfanızdaki yazılımların orjinal olduğunu biliyorum. Evet yazılım orjinal Casper yazılımı. Zaten bende yazılımları direkt Casper'dan temin ettim. Program zarar verdi de demiyorum. Siz öyle yazınca sanki ben bir suçlama yapmışım gibi oldu. Asla böyle birşey yok. Aslında anakart arızasından da şüpheleniyorum ancak yine de elime fırsat geçmişken "bir rom bir telefondan bütün olarak çıkarılıp diğer telefona MTK tool ile nasıl atılabilir" sorusuna bir cevap arayayım dedim. Görüntü gelmediği için twrp işe yaramadı.

Dediğiniz gibi "firmware backup" konusunu araştırayım.
Yardımınız için teşekkür ederim.

:rica:

• Beğen
Tepkiler: Code7