Yardım Bootloader Kilidi Kapalı Telefona EDL Mod ile Rom Atılır mı? (Test Point)

Yazdır

starbay

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2021
17
1
3
23
Arkadaşlar tüm yolları denedim nerdeyse bilmediğim belki de bir ton şey vardır rom atılırken hata verdi (clean and lock yapmışım).Sonra açtığımda telefonu mıuı 12 yazıyor ama oka basamıyorum(telefon redmi s2). Ve şuan Qfil ile rom atmaya çalışıyorum sahara fail diye hata alıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıyeten miracle box ile edl modda bootlader unlock yapıyorum telefon kapanıp tekrar fastboot ekranına geliyor ama açılmıyor bl kilidi bir şeyleri yanlış mı yapıoyrum bilen varsa anlatabiilir mi ?

starbay

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2021
17
1
3
23
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak.
Ben pek anlamıyorum yani birkaç gündür baya areaştırdım çoğu şeyi biliyorum gibi de o dediğnizi nasıl yaparım biraz açıklayabilir misinizz ?

starbay

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2021
17
1
3
23
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak. bunu yapman için arka kapağı açıp testpoint yapıyorsun zaten denemişsin. sonra fastboot yüklersin.
Ama unlock yapmanız gerek falan dediniz sahara protokolu ne tam olarak bir dosya var dmbrn diye fala bitiyor onla mı alakalı bir de acaba çin romu mu yüklemeliyim global romdan kaynaklı olabilir mi

starbay

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2021
17
1
3
23
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak. bunu yapman için arka kapağı açıp testpoint yapıyorsun zaten denemişsin. sonra fastboot yüklersin.
reis dahha detaylı anlatır mısın telefon bana lazım yks ye hazırlanıyorum bazen çok lazım oluyor birkaç gündür bunla uğraşmaktan çalışamıyorum

• Beğen
Tepkiler: gen_com

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: starbay

starbay

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2021
17
1
3
23
Moderatör tarafında düzenlendi:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
yarayabilir eng fw unlock yapıyor olabilir ama nv datayı siler imei uçar bu dosya ile