Çözüldü Casper CTA Tablet Açılmama Problemi Çözümü - Casper CTA Fix

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper CTA Tablet Açılmama Problemi Çözümü
Casper CTA Fix

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Casper tabletlerde sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri tabletin açılmama sorunudur.
Açma düğmesine bastığınızda ekrana Casper yazısı geliyor ve bu şekilde kalıyorsa,
Sorunu tabletinizin yazılımını yeniden yükleyerek çözebilirsiniz.

Öncelikle Casper yazılım ve sürücü arama sayfasına giriş yapınız.
(Cihazınızın yazılımını forumumuzdan da edinebilirsiniz.)
Bu sayfada tabletinizin seri numarasını yazarak tabletinizin yazılımını bulunuz

Ürün Kategorisini Tablet,
Ürün Modelini tabletinizin modeli,
İşletim Sistemi seçeneğini en son sürüm ve İndirme tipini de Sürücüler olarak seçtikten sonra,
"Dosya Arama" butonuna tıklayınız.

Tabletinize yazılımı PC üzerinden yükleyeceğiniz için PC versiyonunu indirmemiz gerekiyor.
PC versiyon (Windows XP/7) yanındaki İndir butonuna tıklayarak gerekli dosyaları bilgisayarınıza indiriniz.
300 MB civarında bir *.rar dosyası bilgisayarınıza inecek.

Bilgisayarınıza indirdiğimiz *.rar klasörünü açtığınızda içinde:
Araçlar ve Driverlar ve Yazılım adlarında iki farklı klasör olacaktır.
Ayrıca indirdiğiniz dosyaların arasında "USB Yazılım Güncellemesi" isimli bir Word dosyası bulunuyor.
Bu Word dosyasında yazılanları uygulayarak tabletinize yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda yüklemede problem çıkabiliyor.
Bazı yüklemelerde işlem %79’da boot uImage adımında kalıp aşağıdaki gibi hata verebilir.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Eğer siz de bu problemle karşılaştıysanız bu problemin çözümü için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Öncelikle yazılım yüklediğiniz Image Burn Tool programının üzerine sağ tıklayarak aşağıdaki gibi açılan seçeneklerden Özellikler'e tıklayınız.

Açılan Özellikler penceresinde Uyumluluk sekmesine tıklayınız.
Burada Uyumluluk Modu altındaki seçim kutusunu işaretleyerek:
Seçeneklerden Windows XP (Servis Pack 2) seçeneğini seçiniz.

Sonra Image Burn Tool programını tekrar çalıştırınız.
File menüsü altından Import Upgrade File seçeneğinden cta-fix.zip dosyanızı seçiniz.
cta-fix.zip dosyasını seçtikten sonra programın sağ tarafındaki Start butonuna tıklayınız ve yüklenmesini bekleyiniz.
cta-fix.zip yüklendikten sonra Succes ekranı gelecektir.

cta-fix.zip dosyasını başarıyla yükledikten sonra tabletinizden USB kabloyu çıkartınız.
Image Burn Tool programını kapatıp tekrar açınız.
Tabletinizi tekrar bilgisayarınıza bağlayarak bu sefer de indirdiğiniz yazılım.zip dosyasını yükleyiniz.
Hiç bir hata vermeden sorunsuz olarak yükleme gerçekleşecektir.
Yükleme sırasında bazı yerlerde normalden fazla bekleme yapabilir.
Acele etmeyiniz ve bekleyiniz.
Yazılımınız yüklendikten sonra aşağıdaki gibi status bölümünde Succes yazacak ve cihazın bağlı olduğunuz port yeşil renk olacaktır.

Casper CTA Fix indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

16.gif

Sunum içeriği:

Casper CTA Fix

Son düzenleme:

turkcellgsm

Üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
41
28
18
46
emeklerine sağlık usta . zaten casper tabletleerin en büyük sıkıntısı seri numarasını bulmak oda tablet üstünde yazmıyor çoğu zaman maalesef kutu üzerinde yazıyor genelde. yada silinmiş oluyor tablet üzerinden. direk model numarası yazsalarmış daha iyi olurdu :)

• Beğen
Tepkiler: braveturks

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
emeklerine sağlık usta . zaten casper tabletleerin en büyük sıkıntısı seri numarasını bulmak oda tablet üstünde yazmıyor çoğu zaman maalesef kutu üzerinde yazıyor genelde. yada silinmiş oluyor tablet üzerinden. direk model numarası yazsalarmış daha iyi olurdu :)

Casper'ın acemilik dönemlerinden kalma bazı Tablet PC'lerde bazı sorunlar varmış.
Lakin şimdi işleri toparladılar sanırım.
;)

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bilgisayar windows 10 genede görür mü ve cihaz modeli cta e07 11a

Bu işlemleri en sağlıklı Microsoft Windows XP ve 7'de yapabilirsiniz.
Microsoft Windows 10 işletim sisteminde bu işlemleri yapabilmeniz çok zor.
Sürücü sorunu yaşarsınız.
Size önerim aynı işlemleri farklı bir işletim sisteminde denemenizdir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ama bilgisayar tableti goruyor sesde geliyor fakat program görmüyor yarın genede windows xp bi işletim sisteminde deneyeceğim olmassa tablet çöp olucak sd kart versiyonuyla 3 gündür aynı işlemi yapıyor ama gene başa sarıyor

Bilgisayarınız cihazı görür.
Lakin sürücüler uyumsuz olduğu için yüklenemez.
Sürücüler yüklenemediği içinde, bilgisayarınız, bu cihaza nasıl davranması gerektiğini bilemez.
Amlogic işlemcili cihazlar her zaman sorunlu olmuştur.
Benzer bir konuda var.
Bakmanız faydalı olabilir.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Tablet Galiba Hard Brick Oldu :) Nasıl Kurtarıcaz Bunu Bi Bilgi Verirmisiniz Hiçbir İşlem Olmuyor Sd Card İle 1 Gün Bıraksan 1 Gün Boyunca Format Atıyor Açmıyor Bilgisayara Takıyorum Görmüyor Bu Saatten Sonra Teknik Servisede Vermem Para Harcanmaz Bu Tablete Genede Kendi İmkanlarımızla Kurtarabilirmiyiz Bu Tableti Açiyim Başkada Birşey İstemem :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tablet Galiba Hard Brick Oldu :) Nasıl Kurtarıcaz Bunu Bi Bilgi Verirmisiniz Hiçbir İşlem Olmuyor Sd Card İle 1 Gün Bıraksan 1 Gün Boyunca Format Atıyor Açmıyor Bilgisayara Takıyorum Görmüyor Bu Saatten Sonra Teknik Servisede Vermem Para Harcanmaz Bu Tablete Genede Kendi İmkanlarımızla Kurtarabilirmiyiz Bu Tableti Açiyim Başkada Birşey İstemem :)

Zamanında bende benzer bir cihazla çok uğraştım.
Sonrasında forum kurdum.
Bazen fazla uğraşmamak gerekir.
:sunglasses:

Elimde bazı dökümanlar mevcut.
Nasipse gece yarısından sonra paylaşırım.

Son düzenleme:

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Açabildinizmi Bari Ben Tableti Eskiden De Açıyordum 1-2 Günde Gidiyordu :) Bu Sefer Birdaha Açılmamak Üzere Gitmiş Öyle Kenarda Duruyordu Belki Açarım Diye Elime Aldım O Gün Bu Gündür Açamadım Ve Ben Bişeyi Başarana Kadar Gitmeyi Seviyorum Yarım İş Bırakmayı Pek Sevmiyorum Açıkçası Yoksa Şimdiye Çöpteydi Tablet :) Yardım Edersen Bi Açalım Başkada Birşey İstemem İstersen Özeldende Konuşarak Yapabiliriz Bu Şekilde Parça Parça Zor Oluyor ;)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Açabildinizmi Bari Ben Tableti Eskiden De Açıyordum 1-2 Günde Gidiyordu :) Bu Sefer Birdaha Açılmamak Üzere Gitmiş Öyle Kenarda Duruyordu Belki Açarım Diye Elime Aldım O Gün Bu Gündür Açamadım Ve Ben Bişeyi Başarana Kadar Gitmeyi Seviyorum Yarım İş Bırakmayı Pek Sevmiyorum Açıkçası Yoksa Şimdiye Çöpteydi Tablet :) Yardım Edersen Bi Açalım Başkada Birşey İstemem İstersen Özeldende Konuşarak Yapabiliriz Bu Şekilde Parça Parça Zor Oluyor ;)

Ben uzun uğraşlardan sonra cihazı açabilmiştim.
Bu iş biraz zahmetli bir iş.

Ben sorunumu çözerken, bulunan bağlantıdan, ekteki dosyadan ve aşağıdaki videodan faydalanmıştım.
Tabii bu kaynaklara ulaşana kadar da bir çok video izlemiş ve konu incelemiştim.
Elbette araştırmalarım dışında, paylaştıklarımın dışında da bilgiler edinmiştim.

(Forumdaki hiç bir sorunla ne yazık ki özel olarak ilgilenecek kadar zamanım yok.)

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Ekli dosyalar

• Kullanım Klavuzu.pdf
    280.8 KB · Görüntüleme: 44

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Yöntemleri denedim attığın ilk bağlantıdan çok emindim fakat sd kart methodunu denerken 1-2 denemeden sonra tablet tamamen brick oldu ve şuan hiç açılmıyor ama bi iyi tarafı bilgisayarı görmesi dedim çünkü bilgisayarı görüyordu attığın linkten deep brick yanı hiç açılmama ile olan methodlara biraz baktım fakat alıntı olduğu için pek anlayamadım o tarafını zaten olmadı şuan forumdaki hi level brick unbrick işlemi sayfasındaki methodu deniyorum bu sefer herşey iyi güzel start diyorum ve sonuç aşağıda resimde sürekli hata :) internetten bu hata yı aradım pek bişey bulamadım yabancı kaynaklardan vs artık tek umudum sensin :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39.9 KB · Görüntüleme: 121

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yöntemleri denedim attığın ilk bağlantıdan çok emindim fakat sd kart methodunu denerken 1-2 denemeden sonra tablet tamamen brick oldu ve şuan hiç açılmıyor ama bi iyi tarafı bilgisayarı görmesi dedim çünkü bilgisayarı görüyordu attığın linkten deep brick yanı hiç açılmama ile olan methodlara biraz baktım fakat alıntı olduğu için pek anlayamadım o tarafını zaten olmadı şuan forumdaki hi level brick unbrick işlemi sayfasındaki methodu deniyorum bu sefer herşey iyi güzel start diyorum ve sonuç aşağıda resimde sürekli hata :) internetten bu hata yı aradım pek bişey bulamadım yabancı kaynaklardan vs artık tek umudum sensin :)

Cihazınızın Nand Flash'ı, yani bilgisayar dili ile Hard Disk'i arızalı olabilir.
Bu arızanın belirtileri, başlangıçta cihazın sık sık kendi kendine fabrika ayarlarına dönmesidir.
Daha sonra geç açılmalar ve donmalar başlar.
Nand Flash'ı arızalı bir cihaza, fiziksel müdahale gerekir.
Siz de böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Ghost.

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
60
14
8
Tam modelini bilmemekle beraber cihaz resimlerde de göründüğü gibi kalıyor @Paradox, abi sizin deyiminizle cihaz brick mi olmuş acaba ?

Ekli dosyalar

• 20190504_185633-min.jpg
    20190504_185633-min.jpg
    614.2 KB · Görüntüleme: 11
  • 20190504_185704-min.jpg
    20190504_185704-min.jpg
    599.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 20190509_085431-min.jpg
    20190509_085431-min.jpg
    809.7 KB · Görüntüleme: 9

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tam modelini bilmemekle beraber cihaz resimlerde de göründüğü gibi kalıyor @Paradox, abi sizin deyiminizle cihaz brick mi olmuş acaba ?

Bu cihazlar oldukça sorunlu cihazlar.
Forumdaki Casper konularını incelemek ve ana kart değerleri ile yazılım aramak faydalı olabilir.
Lakin cihaz Brick olduysa, işiniz çok zor.
Cihazı hayata döndürmek imkansız bile olabilir.

ersenkilinc

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 May 2019
5
0
1
36
11a sı geldi elime ama ekran şifresi istiyor recovery e girdiğimde power tuşu onay vermiyor resette atamıyorum açıldığında şifre kurtarma ekranı geliyor ne yapcam şaşırdım yazılımı indirdim pc görmüyor. adb modunda şifre reset atcam ondada mod açık değil görmüyor cmd cihazı. tek ihtimal sd karta yazılımı yükleyip otomatik yüklemesini denemek ama elimde sd kart yok

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
11a sı geldi elime ama ekran şifresi istiyor recovery e girdiğimde power tuşu onay vermiyor resette atamıyorum açıldığında şifre kurtarma ekranı geliyor ne yapcam şaşırdım yazılımı indirdim pc görmüyor. adb modunda şifre reset atcam ondada mod açık değil görmüyor cmd cihazı. tek ihtimal sd karta yazılımı yükleyip otomatik yüklemesini denemek ama elimde sd kart yok

SD Kart temin etmeniz zor olmasa gerek.

• Beğen
Tepkiler: Ghost.