Casper Hard Brick Sorunu!

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
CASPER VİA A1 i kendi tercihimle 6.0 sürümde kullanıyordum twrp den wipeledikten sonra pc den stock rom atmak istedim yazılımı şarj ekranına geçip güç düğmesinden güçünü kapatınca atmadığı için buraya geldim meğerse 1.download a bas, 2.tel kapalıyken kabloyla bağla 3.güç ve ses kısmaya aynanda bas gücü kes ve yüklemeyi başlasın

Geçmiş olsun.

Kadirbey

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2020
3
0
1
23
İnat ettim bu sorunu çözücem sizde yardım ederseniz team viewerdan bağlanın ben tüm ek dosyalari indirip hazir duruma getireyim siz cihazi tak deyince takarim çıkar hazırla deyince hazirlarim bilgisayardan hataları kendi gözünüzle görün artık Ekler aşağıda cihaz anakarti mevcut

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İnat ettim bu sorunu çözücem sizde yardım ederseniz team viewerdan bağlanın ben tüm ek dosyalari indirip hazir duruma getireyim siz cihazi tak deyince takarim çıkar hazırla deyince hazirlarim bilgisayardan hataları kendi gözünüzle görün artık Ekler aşağıda cihaz anakarti mevcut

Şu sıralar bu konu ile ilgilenecek hiç zamanım yok.
Umarım ilerleyen günlerde nasipse size yardımcı olabilirim.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Kendi firmware kendi update.zip dosyasını seçmeye çalışınca böyle çıkıyor ve kendi zip dosyasını tablete yükleyemiyorum acaba kendi zip dosyası içindeki dosyalardamı sıkıntı var o dosyaların değişmesi ve bu programa göre ayarlanması gerekiyor olabilir
+++
Sizin verdiğiniz cta.fix dosyası da olmuyor sürekli hata mesajı verip 0 da kalıyor hiç ilerlemiyor tableti çıkartsam dahi sürekli hata mesajı veriyor
enteresan ama bu tablet için zip dosyasını kendimiz hazırlamamız gerekicek büyük ihtimal
++++
yada sanal ortamda linux kurup oradan terminale yazacağım kodları bana anlatırsanız sd kart methodunuda bi şekilde deneyeceğim bu tablet için en iyi yöntem bu gibi duruyor
++++
1.Görsel kendi firmware yöntemi olan sd kart methodunu pc de denemeye kalkınca veren mesaj
büyük ihtimal update.zip dosyası sd kart methodu için hazırlanmış yazılmış ve bilgisayar bu dosyayı yazılım dosyası olarak görmüyor o dosyayı düzenleyip okutursak programa belki iş görebilir
+++++
2.Görsel
cta.fix isimli zip dosyasına ait ve bu zip dosyasıda aynı şekilde farklı tabletler için hazırlandığı için bu tablete yüklemede hatalar ile karşılaşılıyor
+++++
Yakın zamanda linux kuracağım linux ta sd kart yöntemi büyük ihtimal tableti açacaktır ancak nasıl yapacağım konusunda en ufak fikrim yok linuxta :) kafanı şişirdiysem üzgünüm :(

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    803 KB · Görüntüleme: 8
  • 2.png
    2.png
    383.6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Sizden tek ricam casper cta 11a modelindeki yazılım dosyasını düzenleyip programa sorunsuz okutmak yada bu cihazın dosyalarında oynama yaparak programın start vermesini sağlamak başka türlü hiçbir şekilde başlamıyor kendi yazılımını program kabul etmiyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sizden tek ricam casper cta 11a modelindeki yazılım dosyasını düzenleyip programa sorunsuz okutmak yada bu cihazın dosyalarında oynama yaparak programın start vermesini sağlamak başka türlü hiçbir şekilde başlamıyor kendi yazılımını program kabul etmiyor

Bu cihazın bilgisayar üzerinden yüklenen yazılımı yok.
Yazılım yükleme işlemini hafıza kartı üzerinden yapmanız gerekiyor.
Hafıza kartından da yazılım yüklemesi yapabilmeniz için 1 veya 2 GB kapasiteli küçük boyutlu bir hafıza kartı kullanmanızı öneririm.
Dosyaları hafıza kartının kök dizinine kopyalayınız.
Sonra cihazınızı şarja bağlayınız.
Cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutarak cihazınızın tamamen kapandığından emin olunuz.
Sonra hafıza kartınızı cihazınıza takınız ve cihazınızı talimatlarda belirtildiği gibi açınız.
Yazılım dosyaları hafıza kartının içerisinde, aşağıdaki gibi görünmelidir.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Bu cihazın bilgisayar üzerinden yüklenen yazılımı yok.
Yazılım yükleme işlemini hafıza kartı üzerinden yapmanız gerekiyor.
Hafıza kartından da yazılım yüklemesi yapabilmeniz için 1 veya 2 GB kapasiteli küçük boyutlu bir hafıza kartı kullanmanızı öneririm.
Dosyaları hafıza kartının kök dizinine kopyalayınız.
Sonra cihazınızı şarja bağlayınız.
Cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutarak cihazınızın tamamen kapandığından emin olunuz.
Sonra hafıza kartınızı cihazınıza takınız ve cihazınızı talimatlarda belirtildiği gibi açınız.
Yazılım dosyaları hafıza kartının içerisinde, aşağıdaki gibi görünmelidir.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
İyide benim tabletim hic açılmıyor ki brick durumunda bu işlem tableti açmıyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İyide benim tabletim hic açılmıyor ki brick durumunda bu işlem tableti açmıyor

Siz dediklerimi yapınız.
Cihazı başlattıktan bir süre sonra Recovery menüsüne giriş tuşlarını bırakınız.
Sonra cihaz bir 10-15 dakika kadar kendi halinde dursun.
Bu sürenin sonunda bir kere güç tuşuna basınız.
Bakalım neler olacak.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Hiçbirşey farketmedi batarya çıkardım şarja bağlayıp güç tuşuna filan basılı tuttum ilk başta "dıtt" diye bi ses geldi bişeyler olcak sandım yok
şarj aleti ısınıyor cihaz arkasında işlemci vs de ısınıyor yani cihaz çalışıyor ama hala siyah ekran
sanırım factory update param.aml dosyasında düzenleme yapıp içine çeşitli kodlar yazmamız gerekecek
yani sizin bana verdiğiniz "ctafix" dosyasını da cihaza sd kart yöntemiyle yükleyecek şekilde kodu yazarsak belki düzelir onuda deneyeceğim yarın
ama siz genede yardımcı olun :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hiçbirşey farketmedi batarya çıkardım şarja bağlayıp güç tuşuna filan basılı tuttum ilk başta "dıtt" diye bi ses geldi bişeyler olcak sandım yok
şarj aleti ısınıyor cihaz arkasında işlemci vs de ısınıyor yani cihaz çalışıyor ama hala siyah ekran
sanırım factory update param.aml dosyasında düzenleme yapıp içine çeşitli kodlar yazmamız gerekecek
yani sizin bana verdiğiniz "ctafix" dosyasını da cihaza sd kart yöntemiyle yükleyecek şekilde kodu yazarsak belki düzelir onuda deneyeceğim yarın
ama siz genede yardımcı olun :)

Yazılım arşivim yanımda değil.
Nasipse uygun bir zamanda dosya içeriklerine bakarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: kadir.byar