Stock Firmware Casper Nirvana N360 Firmware

Meta başlık: Casper Nirvana N360 Firmware

Meta açıklama: Casper Nirvana N360 Firmware Kurulum Açıklaması Windows 8.1 Sürücüleri Windows 10 Sürücüleri

Yazdır

untaka

Yeni Üye
Kayıtlı üye
Yazılım yükleme işlemi için Bios güncellemesi yapmanız gerekmemektedir.
Paylaşılan yazılım yükleme rehberlerini Casper hazırlamış ve bu işlemi yaparken de gereken özeni göstermemiş.
Bu nedenle de, bazen yazılım dosya isimleri rehberde gösterildiği gibi olmayabiliyor.
Onun için böyle bir komut girdiğinizde, mevcut dosyanın ilgili klasörde olup olmadığını kontrol ediniz.
Olmazsa, klasör ismindeki dosyayı, rehberde gösterildiği gibi yeniden isimlendiriniz.
Casper yazılımlarının bulunduğu arşivim ne yazık ki şimdi yanımda değil.
Nasipse yarın bu konu hakkında size daha detaylı bilgi verebilirim.
S.a öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ben bir şekilde deneme yoluyla win8.1 kurdum ama nasıl kurdun derseniz malesef anlatamam :D casper her zamanki gibi saçma sapan bios ekranı koymuş buraya sadece biz bakarız demek istemiş herhalde ama servislerinede gitseniz ordakilerde inanın bizim kadar belki bilmiyolardır bu işi bu modelde karşılaştığım sorun windows 10 driverları eksik ses 100 de 100 çalışmıyor :D wifi bazen gidip geliyor o yüzden windows 8.1 geri dönmek zorunda kaldım şu an için çalışıyor tüm donanımlarıda gördü

Paradox

Yönetici
Yönetici
Administrator
Bu konunun sahibi
Web sitesi
www.yavuzcakar.com
S.a öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ben bir şekilde deneme yoluyla win8.1 kurdum ama nasıl kurdun derseniz malesef anlatamam :D casper her zamanki gibi saçma sapan bios ekranı koymuş buraya sadece biz bakarız demek istemiş herhalde ama servislerinede gitseniz ordakilerde inanın bizim kadar belki bilmiyolardır bu işi bu modelde karşılaştığım sorun windows 10 driverları eksik ses 100 de 100 çalışmıyor :D wifi bazen gidip geliyor o yüzden windows 8.1 geri dönmek zorunda kaldım şu an için çalışıyor tüm donanımlarıda gördü
Geçmiş olsun.
Microsoft Windows 8.1'den üzerinden Microsoft Windows 10 yükseltmesi yaparsanız, sürücü sorunu yaşamazsınız.

cronotx

Yeni Üye
Kayıtlı üye
Merhabalar,

Sıfırdan Windows 10 32 bit Home Single (1903) kurabildim, Windows 8.1 yükseltmesi yapmadan. Ancak kuruduktan sonra işlemcileri bile doğru tanınmadı. Microsoft son iki Windows 10 sürümünde Intel Atom CPU Z3735F Bay Trail desteğini kaldırmış. İnternet aramaları sonucunda bu cihaza ait eski İntel driverları buldum. Bu driverları yükledikten sonra Driver Booster 6 ile driverları güncelledim. Mükemmel oldu.
Ancak kionix hareket sensörü dışında her şey çalıştı. Benzer Bay Trail Netbook cihazlarda da aynı sorun olduğundan bunu da düzeltmek zor olmadı. Eski driverları buldum ve bir kaç registry doyası ile bu da çözüldü.

Cihaz şu an gayet iyi çalışıyor. Bir tek kamerayı daha çalıştıramadım. Benzer Windows 10 driver sorunları kamerada da var halledeceğim umarım. Bu yazının ilk sayfalarında verilen image'i indirip, içindeki bir kaç driver ve registry'i yedekleyebilirsem tam çalışır Windows 10 kurulu bir image i buraya yükleyeceğim.

3 gündür uğraşıyorum. Faydam olsun. İlk olarak hızlı çalışsın diye Linux bile denedim. MX Linux gayet iyi çalışıyor ama ses kartı sorunu oluyor. Ses sorununu çözmenin yolları var Linux'te. Ancak Casper için 5 günden fazla uğraşmaya değmez. Ekte resim dosyaları var. Bir sonraki mesajımda ayrıntılı kurulum ve tam bir imaj vereceğim.

Ekli dosyalar

Paradox

Yönetici
Yönetici
Administrator
Bu konunun sahibi
Web sitesi
www.yavuzcakar.com
Merhabalar,

Sıfırdan Windows 10 32 bit Home Single (1903) kurabildim, Windows 8.1 yükseltmesi yapmadan. Ancak kuruduktan sonra işlemcileri bile doğru tanınmadı. Microsoft son iki Windows 10 sürümünde Intel Atom CPU Z3735F Bay Trail desteğini kaldırmış. İnternet aramaları sonucunda bu cihaza ait eski İntel driverları buldum. Bu driverları yükledikten sonra Driver Booster 6 ile driverları güncelledim. Mükemmel oldu.
Ancak kionix hareket sensörü dışında her şey çalıştı. Benzer Bay Trail Netbook cihazlarda da aynı sorun olduğundan bunu da düzeltmek zor olmadı. Eski driverları buldum ve bir kaç registry doyası ile bu da çözüldü.

Cihaz şu an gayet iyi çalışıyor. Bir tek kamerayı daha çalıştıramadım. Benzer Windows 10 driver sorunları kamerada da var halledeceğim umarım. Bu yazının ilk sayfalarında verilen image'i indirip, içindeki bir kaç driver ve registry'i yedekleyebilirsem tam çalışır Windows 10 kurulu bir image i buraya yükleyeceğim.

3 gündür uğraşıyorum. Faydam olsun. İlk olarak hızlı çalışsın diye Linux bile denedim. MX Linux gayet iyi çalışıyor ama ses kartı sorunu oluyor. Ses sorununu çözmenin yolları var Linux'te. Ancak Casper için 5 günden fazla uğraşmaya değmez. Ekte resim dosyaları var. Bir sonraki mesajımda ayrıntılı kurulum ve tam bir imaj vereceğim.
Paylaşım için teşekkürler.
Konuda paylaşılan dosyaların arasında sürücüler mevcuttu sanırım.
Onlar işinizi görmedi mi?

Microsoft'un daha önce destek verdiği donanımlardan desteğini çekmesi söz konusu olamaz.
Microsoft Windows XP gibi bir işletim sistemini şu anda bile kursanız, eskiden destek verilen donanımların hepsi sorunsuz bir şekilde çalışır.

Sürücü konusu bazı yeni nesil cihazlarda farklı bir hal aldı.
Örneğin çoğu tablet PC'de dokunma paneli sürücülerini tek başına yüklemeniz yeterli olmuyor.
Sürücünün nasıl hareket edeceğini belirten ek bir dosyaya da ihtiyaç duyuyorsunuz.
Ne yazık ki Microsoft henüz çoğu Çin malı cihazda bunu otomatik yapamıyor.
Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Bu cihazların sahip oldukları donanımlar ve donanım kapasiteleri belli.
Çok fazla bir şey beklememek lazım.
Ağır aksak, işinizi görecek kadar çalışmaları bile bence büyük başarı.

noxeble

Yeni Üye
Kayıtlı üye
Şuna bi uefi w7 kurabilsek uefi diyorum çünkü uefi harici şekilde sistem kurulmuyor oynanmış bios lazım hiçbirşeye izin vermiyor bios yeminle türkiyenin en rezil markası şu.

gen_com

Çalışkan Üye
Kayıtlı üye
Web sitesi
tranime.net
hatırlıyorum bu modeli boot sctipleriyle oynayarak windows imajı yapabilirsin diye düşünüyorum ama uğraşılacak değerde bir pc değil

muszari

Yeni Üye
Kayıtlı üye
sadece part 6 linki gozukuyor , diğer linklere nasıl ulasabılırız? yardımıcı olabılırmısınız lütfen.

Lütfen JavaScript'i etkinleştiriniz!JavaScript'i etkinleştiriniz!