Stock Firmware Casper Nirvana N360 Firmware

Meta başlık: Casper Nirvana N360 Firmware

Meta açıklama: Casper Nirvana N360 Firmware

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper Nirvana N360 Firmware

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Yazılım indirme linkleri:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
Boyut: 6,85 GB

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper Nirvana N360 Firmware
Kurulum Açıklaması
Windows 8.1 Sürücüleri

Windows 10 Sürücüleri

Son düzenleme:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
dosya içeriği ne bu ultrabook için mi windows 8. bendeki pcde kurtarma bölümünde install.wim dosyası var bunu nasıl yukleyeceğim. UEFI kapatamıyorum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
dosya içeriği ne bu ultrabook için mi windows 8. bendeki pcde kurtarma bölümünde install.wim dosyası var bunu nasıl yukleyeceğim. UEFI kapatamıyorum

Paylaşılan yazılım bahsi geçen cihazın orijinal yazılımıdır.
Cihazınız açılmıyor ise yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Yazılım yüklemesi yapmak istemiyorum derseniz, cihazınızı fabrika ayarlarına çekebilirsiniz.
Sanırım aşağıdaki videolar işinizi görecektir.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Kardesim sagol indirdigim dosya bendeki install wim ile ayni bosuna indirdim ama icindeki araç işe yaradi. Sadece o araci boot ediyor. Ondan komutla kurdum. Deploy klasorunde EDT aracini ayrica paylamalisin. Boot olmayan cihazlar icin.

sezergkn

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Kas 2018
2
0
1
32
Merhaba casper n360 cihazıma format atmaya çalışıyorum ama biosta windows boot manageri görmüyor rufusla uefi usb haırladım format başladı fakat hard disk bölümüne geldiğimde hiçbişiy görmüyor . normal şekilde cihaz açılmıyor EFI Shell version 2.31 [5.8] şeklinde bir hata veriyor ekranda.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba casper n360 cihazıma format atmaya çalışıyorum ama biosta windows boot manageri görmüyor rufusla uefi usb haırladım format başladı fakat hard disk bölümüne geldiğimde hiçbişiy görmüyor . normal şekilde cihaz açılmıyor EFI Shell version 2.31 [5.8] şeklinde bir hata veriyor ekranda.

Konuda paylaşılan yazılımı indirip,
İçindeki yazılım yükleme talimatında belirtildiği şekilde yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?
Paylaşılan yazılım bu cihaz ait orijinal yazılımdır.
İndireceğiniz dosyalar arasında da yazılım yükleme talimatı mevcuttur.
Yok ben illa farklı bir Microsoft Windows 10 yüklemesi yapacağım diyorsanız,
Rufus'u boş veriniz.
bulunan konudan faydalanarak UEFI kurulum imajı hazırlayabilirsiniz.

sezergkn

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Kas 2018
2
0
1
32
dosyaları indirdim ama yüklemeyi yapamadım indirdiğim dosyalarla talimatlarda belirtilen dosyalar birbirinden farklı tam ayarlayamadım. verdiğiniz linkteki konuya göre flash hazırladım ama yinede çalışmadı.Cihaz 64 Gb hafızasını hiçbiryerde görmüyor. eMMC çipi bozuk diye düşünüyorum ama o zaman buraya kadar gelmemesi gerekiyordu.Son çare yükleyemi bana biraz daha detaylı anlatırmısınız .

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    151.7 KB · Görüntüleme: 40
  • 22.jpg
    22.jpg
    278 KB · Görüntüleme: 39
  • 33.jpg
    33.jpg
    285.2 KB · Görüntüleme: 36

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
dosyaları indirdim ama yüklemeyi yapamadım indirdiğim dosyalarla talimatlarda belirtilen dosyalar birbirinden farklı tam ayarlayamadım. verdiğiniz linkteki konuya göre flash hazırladım ama yinede çalışmadı.Cihaz 64 Gb hafızasını hiçbiryerde görmüyor. eMMC çipi bozuk diye düşünüyorum ama o zaman buraya kadar gelmemesi gerekiyordu.Son çare yükleyemi bana biraz daha detaylı anlatırmısınız .

Cihazın orijinal yazılımı düzgün bir şekilde yüklenecek hale getirememiş olabilirsiniz.
Lakin daha önce sizinle paylaştığım yöntemle kurulum işlemi sağlıklı bir şekilde başlar.
Microsoft Windows kurulumlarında, kurulum yapılacak cihazda, HDD veya eMMC olmasa bile kurulum başlar.
İşlemler bir aşamaya kadar yükleme medyası ve Ram üzerinden yürütülür.
Bunu bilgisayarınızdaki HDD'yi sökerek kendiniz de test edebilirsiniz.
Kurulum aşamasında, işletim sisteminin kurulacağı alanın seçildiği bölümde karşınıza hiç bir şey gelmiyorsa,
Donanımla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gen_com

taşeronAli

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Kas 2018
6
3
3
38
Merhabalar konuyu hortlatiyorum ama benim sorunum şu . Casper n360 tablet PC açılışta bios ekrana girip "Rom image update denirdi. EFİ_NOT FOUND! Rom image is not loaded" hatası alıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar konuyu hortlatiyorum ama benim sorunum şu . Casper n360 tablet PC açılışta bios ekrana girip "Rom image update denirdi. EFİ_NOT FOUND! Rom image is not loaded" hatası alıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Siz konuda paylaşılan yazılımı indirip, yazılım yükleme kılavuzuna baktınız mı?

untaka

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2018
7
0
1
44
s.a arkadaşlar konuyu hortlatıcak gibi olucak öncelikle şunu belirtyeyim casper pişmanlıktır:( soruma gelince N360 tablet pc var windows 10 yüklemeye çalışırken bir nedenden dolayı yükleme yapmadı şimdi ise casper logosundan sonra efi shell version 2.31 [5.8] diye bir ekran geliyor dos ekranı gibi altta "SHELL>" işaretinde kalıyor burda ne yapmam gerekir acaba 6 partlık dosyayı indirdim yükleme talimatlarınıda okudum ama malesef çözemedim sizden sistemi nasıl kurabileceğimi öğrenmek istiyorum arkadaşın biri n360 bios paylaşmış sağolsun ama onuda nasıl kuracağımı bilmiyorum sizlerin engin bilgilerinden yararlanmak istiyorum şimdiden teşekkürler...

Biraz ilerleme kaydettim gibi öncelikle DEPLOY klasörünü fat32 formatında flasha attım windows 10 kurulumu gibi başladı "Establsih Network" mesajı geldi "Y" tuşuna bastım "Waiting for the Technical PC..." bölümünde hala bekliyor acaba bu süreç ne kadar sürer şu an için yaklaşık 40 dk dır bekliyorumki sonraki aşamaya geçebileyim yada yaptığım şeyde atladığım bir yermi var ?

Son düzenleme:

taşeronAli

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Kas 2018
6
3
3
38
Merhabalar. Bende n360 cihazına format araba kadar göbeğin çayları. Ben win 8.1 kurdum. Win 10 denemedim. Rufusla USB kurulum cdsi hazırladım. Windows kuruluma geçtim. Kurulurken yüzde 50 ye gelince kurulum iptal oluyordu. Denemediğim işlem kalmadı. Sonunda çözümü şöyle buldum. Kurulum başlamadan önce disk biçimlendirme yerinde diskleri sil yaptım ve fat32 biçimlendir demeden kuruluma başladım ve sonunda kurulum tamamlandı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
s.a arkadaşlar konuyu hortlatıcak gibi olucak öncelikle şunu belirtyeyim casper pişmanlıktır:( soruma gelince N360 tablet pc var windows 10 yüklemeye çalışırken bir nedenden dolayı yükleme yapmadı şimdi ise casper logosundan sonra efi shell version 2.31 [5.8] diye bir ekran geliyor dos ekranı gibi altta "SHELL>" işaretinde kalıyor burda ne yapmam gerekir acaba 6 partlık dosyayı indirdim yükleme talimatlarınıda okudum ama malesef çözemedim sizden sistemi nasıl kurabileceğimi öğrenmek istiyorum arkadaşın biri n360 bios paylaşmış sağolsun ama onuda nasıl kuracağımı bilmiyorum sizlerin engin bilgilerinden yararlanmak istiyorum şimdiden teşekkürler...

Biraz ilerleme kaydettim gibi öncelikle DEPLOY klasörünü fat32 formatında flasha attım windows 10 kurulumu gibi başladı "Establsih Network" mesajı geldi "Y" tuşuna bastım "Waiting for the Technical PC..." bölümünde hala bekliyor acaba bu süreç ne kadar sürer şu an için yaklaşık 40 dk dır bekliyorumki sonraki aşamaya geçebileyim yada yaptığım şeyde atladığım bir yermi var ?

Yazılım yükleme işlemi için Bios güncellemesi yapmanız gerekmemektedir.
Paylaşılan yazılım yükleme rehberlerini Casper hazırlamış ve bu işlemi yaparken de gereken özeni göstermemiş.
Bu nedenle de, bazen yazılım dosya isimleri rehberde gösterildiği gibi olmayabiliyor.
Onun için böyle bir komut girdiğinizde, mevcut dosyanın ilgili klasörde olup olmadığını kontrol ediniz.
Olmazsa, klasör ismindeki dosyayı, rehberde gösterildiği gibi yeniden isimlendiriniz.
Casper yazılımlarının bulunduğu arşivim ne yazık ki şimdi yanımda değil.
Nasipse yarın bu konu hakkında size daha detaylı bilgi verebilirim.