Yardım Casper Nirvana N410 Açılışta Shell Hatası

yusufdogru

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2017
8
2
3
25
Selamun Aleyküm , N410 Açılışta shell hatası alıyorum , hiç bir şekilde boot etmiyor, bios>boot menü'de harddisk görünmüyor.
Servise gönderdim anakart değişim diyorlar. Var mıdır daha önce bu hatayı alan veya yardımcı ola bilecek.

Hata Resmi;

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Daha önce böyle bir hata ile karşılaşmadım.
Nand Flash'la (eMMC veya HDD) ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Durum bu ise bu cihazı yazılımına müdahale ederek hayata döndüremezsiniz.
Casper servisi Nand Flash değişimi yerine Ana Kart değişimi önermiş olabilir.
Bu her zaman başka servislerde de olan bir şeydir.

lordlordleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ara 2017
4
0
1
38
Selamün aleyküm bu cihazdan bu şekilde bende iki tane var buna bir çözüm bulabildinizmi acaba ???

R.Tayar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2019
8
1
3
38
Selamün aleyküm bu cihazdan bu şekilde bende iki tane var buna bir çözüm bulabildinizmi acaba ???
Bu sorun bende de vardı format atmayı denedim yükleme geçmerdi o kadar yavaştı ki bekleyemedim.Yeni elime geçti bu cihazdan Ardroid x86 9.0r2 kurdum wifi görmedi. Harici wifi ile android te kullanıyorum fakat sıkıntılı. Değişik sürümlerini deneyeceğim.

lordlordleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ara 2017
4
0
1
38
resultayar61 nasıl yaptığını anlatabilirmisin yada gelişmeleri yazarmisiniz elimde 2 tane var yatıyor

R.Tayar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2019
8
1
3
38
resultayar61 nasıl yaptığını anlatabilirmisin yada gelişmeleri yazarmisiniz elimde 2 tane var yatıyor
Windows a android kurma videolarına baktim. Bütün diski yapılandırın android x86 7.2 gibi iso dosyalarını indirip rufus ile MBR fat32 şeklinde USB yazıp tableti USB den başlayıp yaptım . Dediğim gibi Windows a android kurma diye bakabilirsin videolara. Sağlıklı çalışmıyor ilk açıldığında wifi dongle bir dk gibi ekran tuhaf oluyor. Gmail kabul etmedi açıldığında ileri geri yapıp bı kaç seferde kurulum tamamladım. Kurulum bittiğinde wifiye baglamalisin. Sonra denedim olmadı. Gmail hesabını giremedim. YouTube da UstaTv bakabilirsin. Tüm aşamalar var tabi PC icin

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

R.Tayar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2019
8
1
3
38
Açılmıştı Vazgece basıp bios şifre istediği ekran geliyor. Fn+mv3441p basıp boot sekmesinden USB mizi seçip kurulum yaptım. Wifi Bluetooth kamera calismadi. İlk kurulumda wifi ye bağlamadan gectim. Çünkü hesap ekleydmiyordum. Google play durdurdum ve Google play APK indirip üstüne kurulum yapınca Google play guncelleyip USB WiFi adaptör tplink ile internete bağladım. Google play açıp oturum açmadan sağ üstte noktalara tıkladım güncellemeler i yaptırdım. Google hizmetleri Gmail felan 5-6 uygulamayı guncelleyince hesap ekleyebildim. Şuan harici wifi adaptörle hızlı bir tablet olarak kullanıyorum. Android x86 9.0r2 ISO yu fat32 MBR yazdırdım. Belki uefide olur denemedim. Kurulum ekranına boot edip gelinebilirse install değil en alt advanced options ikinci sayfayı açıp auto harddisk install denilip kurulacak. İnstall denirse flash bellek çıkartınca çalışmıyor. Harddisk install denince iyi kötü çalışıyor. Wifi sürücüsü eklenmeli linux bilmediğimden uğraşıyorum ne yapacağımı ne arayıp doğru kaynağa ulasacagimi bile bulamadım. İngilazca bileydim iyiydi.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Açılmıştı Vazgece basıp bios şifre istediği ekran geliyor. Fn+mv3441p basıp boot sekmesinden USB mizi seçip kurulum yaptım. Wifi Bluetooth kamera calismadi. İlk kurulumda wifi ye bağlamadan gectim. Çünkü hesap ekleydmiyordum. Google play durdurdum ve Google play APK indirip üstüne kurulum yapınca Google play guncelleyip USB WiFi adaptör tplink ile internete bağladım. Google play açıp oturum açmadan sağ üstte noktalara tıkladım güncellemeler i yaptırdım. Google hizmetleri Gmail felan 5-6 uygulamayı guncelleyince hesap ekleyebildim. Şuan harici wifi adaptörle hızlı bir tablet olarak kullanıyorum. Android x86 9.0r2 ISO yu fat32 MBR yazdırdım. Belki uefide olur denemedim. Kurulum ekranına boot edip gelinebilirse install değil en alt advanced options ikinci sayfayı açıp auto harddisk install denilip kurulacak. İnstall denirse flash bellek çıkartınca çalışmıyor. Harddisk install denince iyi kötü çalışıyor. Wifi sürücüsü eklenmeli linux bilmediğimden uğraşıyorum ne yapacağımı ne arayıp doğru kaynağa ulasacagimi bile bulamadım. İngilazca bileydim iyiydi.

Google Çeviri ile faydalanabilirsiniz.

Zakaya

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2020
5
0
1
51
Aynı hatayı bugün aldım. Pc hemen zorla kapatıp. Tekrar usb klavye ile biosa girdim.şifre yi doğru karakterlerde yazarsanız bu uyarı gelmiyor. F klavye ile yanlış karakterde shell uyarısı veriyor. Ben de böyle oldu.

R.Tayar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2019
8
1
3
38
Aynı hatayı bugün aldım. Pc hemen zorla kapatıp. Tekrar usb klavye ile biosa girdim.şifre yi doğru karakterlerde yazarsanız bu uyarı gelmiyor. F klavye ile yanlış karakterde shell uyarısı veriyor. Ben de böyle oldu.
Android de daha iyi verim alırım düşüncesiyle denedim ve öyle kullanıyorum.