Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Meta başlık: Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Meta açıklama: Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Yazdır

emrcelik

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Eyl 2018
7
1
3
30
Tavsiye ettiğiniz bir Windows 10 iso var mı 32 bit mi yukleyeyim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Çok teşekkür ederim bir sorun çıkarsa yine size danisirim

Microsoft Windows 10 ISO Dosyası'nı indirebilirsiniz.
Cihazınıza yüklü olan sürümle aynı sürümü yüklerseniz, yükleme sonrası etkinleştirme sorunu yaşamazsınız.
UEFI kuruluma hazırlık aşamasında bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.

HerqeLe

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2019
3
0
1
23
@Paradox Reis bu tableti şimdi win 10 32bit uefi indiriyorum sonra normal bir şekilde boot mu edeyim ? format atıyorum yani sadece deilmi ?
Konu Biraz Eski Tereddüt ettim makine emanet

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

HerqeLe

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2019
3
0
1
23
BEN HER TABLETİ AÇIŞIMDA BİOS ŞİFRESİ İSTİYOR UEFİ DİSK HAZIR AMA TABLETTE TEK GİRİŞ VAR Q KLAVYE TAKINCA FLASHI CIKARMAM GEREKİYOR ACABA BİOS ŞİFRESİNİ DEİŞTİRMENİN BİR YOLU VARMI ÇÜNKÜ * İŞARETİNİ KLAVYEDE YAPAMIYORUM ANLAMADIM BİR ŞEKİLDE FN İLE DE DENEDİM OLMUYOR @Paradox

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
BEN HER TABLETİ AÇIŞIMDA BİOS ŞİFRESİ İSTİYOR UEFİ DİSK HAZIR AMA TABLETTE TEK GİRİŞ VAR Q KLAVYE TAKINCA FLASHI CIKARMAM GEREKİYOR ACABA BİOS ŞİFRESİNİ DEİŞTİRMENİN BİR YOLU VARMI ÇÜNKÜ * İŞARETİNİ KLAVYEDE YAPAMIYORUM ANLAMADIM BİR ŞEKİLDE FN İLE DE DENEDİM OLMUYOR @Paradox

Bios şifresi kaldırılamıyor mu?
Şayet kaldırılamıyorsa, USB çoğaltıcı kullanabilirsiniz.

ahmetgungor762@

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Kas 2018
3
0
1
23
efi shell'e düşen cihazlar da ayağa kaldırılabilir.

bios şifresi ilgili bir şeyler yaptım ama efi shell sıkıntısı oldu. Ne yapmalıyım.

arkadaşlar

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
Biosa girdim bi kaç ayar değiştirdim save and exit yaptım yeniden başlaması gerekirken başlamadı ve şimdi sadece yeşil ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor :( fakat açma düğmesine basıyorum sağ alt köşedeki yeşil ışık yanıyor şarja takıyorum yine yeşil ışık yanıyor fakat görüntü yok :( biosta battery s5 şarj desteği vardı onu enable aktif yaptım acaba ondan mı açılmıyor ? Tabi bi kaç ayar daha disable iken enable ye çevirdim sizce ne olabilir sorun sadece ayar değiştirmek brick eder mi biosu çok şaşkınım..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biosa girdim bi kaç ayar değiştirdim save and exit yaptım yeniden başlaması gerekirken başlamadı ve şimdi sadece yeşil ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor :( fakat açma düğmesine basıyorum sağ alt köşedeki yeşil ışık yanıyor şarja takıyorum yine yeşil ışık yanıyor fakat görüntü yok :( biosta battery s5 şarj desteği vardı onu enable aktif yaptım acaba ondan mı açılmıyor ? Tabi bi kaç ayar daha disable iken enable ye çevirdim sizce ne olabilir sorun sadece ayar değiştirmek brick eder mi biosu çok şaşkınım..

Bios ayarlarını bilinçsiz bir şekilde kurcalamak her zaman için oldukça sakıncalıdır.
Bios üzerinde nasıl bir işlem yaptığınızı bilmediğimiz için, sorunla ilgili net bilgiler paylaşmak oldukça güç.
Cihazınızı açıp, Bios çipini bulduktan sonra Bios'u sıfırlamaya çalışmanız işe yarayabilir.
Denemek lazım.

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
Bios ayarlarını bilinçsiz bir şekilde kurcalamak her zaman için oldukça sakıncalıdır.
Bios üzerinde nasıl bir işlem yaptığınızı bilmediğimiz için, sorunla ilgili net bilgiler paylaşmak oldukça güç.
Cihazınızı açıp, Bios çipini bulduktan sonra Bios'u sıfırlamaya çalışmanız işe yarayabilir.
Denemek lazım.

Usb otg destegini enable yaptım
S5 sarj desteğini enable yaptım
Neden sakıncalıdır anlamadım?
1997 den beri bilgisayar başındayım ayarını değiştirdiğim hicbir bios bu sekilde bir daha acilmamazlik yapmadı ama bu casper ve kocaeli belediyesinin gm android tabletlerine bile engel koydugunu ve bu n410 da buna dahil ki bence ayarla kapaniyorsa bu biosu yazan resmen ayar degistirirsen kapansin diye kodlamis bunu yani tek 1 ayarla mi çalışacak bu alet.
Hicbir data sheet hicbir verisi yok internette bios chipini resmini birisi cekmis ve kodlarını yazmış ve bu kodlarla yabanci forum sitelerinde bios şifresini sormuş ve sonuca ulaşmış.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Usb otg desteğine gerek yoktu bence zaten ben o ayarı açmasam da windows ve android usb cihazlar tanıyordu s5 modu bir çeşit hazırda bekletme modudur.
bataryayı çıkarıp tekrar takın ardından yine açmayı bir deneyin ancak hala olmuyor ise bios yazılması gerekir ancak bu tabletin çipinin ayaklarına ulaşamazsınız altından lehimlenmiş çip ısıtılarak sökülecek sonra ona uygun bir yuvaya oturtulup programlayıcı ile yazdırılıp geri takılacak ki bu tecrübe gerektiren birşey telefoncularda pekala çipi çıkarttırabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
Usb otg desteğine gerek yoktu bence zaten ben o ayarı açmasam da windows ve android usb cihazlar tanıyordu s5 modu bir çeşit hazırda bekletme modudur.
bataryayı çıkarıp tekrar takın ardından yine açmayı bir deneyin ancak hala olmuyor ise bios yazılması gerekir ancak bu tabletin çipinin ayaklarına ulaşamazsınız altından lehimlenmiş çip ısıtılarak sökülecek sonra ona uygun bir yuvaya oturtulup programlayıcı ile yazdırılıp geri takılacak ki bu tecrübe gerektiren birşey telefoncularda pekala çipi çıkarttırabilirsiniz.
Çipi söktürsem bile nerde bios yazdiracagim ki içine dun aksam bataryasini çıkardım suanda evde ve bios pilinin + pozitif bacağının lehimini söktüm bakalim şuanda isyerimdeyim yani hali hazirda 10 server kurulu ve 259 bilgisayar yonetiyorum 97 den beri elime ne laptoplar ne bilgisayarlar gecmedi ki bioslarini guncelledim degisiklik yaptim ama ilk defa boyle birseyle karşılaştım şaşırtıcı ozel bir hastanede yine bilgi işlemci olarak çalışmaktayım aktif olarak ama bu n410 cihazi gercekten boşa vakit kaybı 300 liraya satın aldim çöp oldu alet ama biosu yazan değişiklik yapanin elinde kalsin diye bir kasti var satan arkadaşta ne mutlu olmustur kurtuldum belalı n410 dan diye sanirim bende satarak degilde çöpe atarak kurtulacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
bios pili yok bu cipler ayarları tutmak için enerjiye ihtiyac duymuyorlar.Gerçekten bela bir cihaz ben sattım kurtuldum :)

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
bios pili yok bu cipler ayarları tutmak için enerjiye ihtiyac duymuyorlar.Gerçekten bela bir cihaz ben sattım kurtuldum :)
Valla bi sekilde cozmeye çalışacağım olmazsa çöpe gider dünyanın sonu degil sonucta 300 lirayada ölmem ama insanlara yazık simdi web metince blog sayfamda paylaşacağım bari benim gibi gidip bos yere almasinlar bedava dağıtılan tableti satiyorlar iyide en azindan bilmeyen insanlara satarak bu sekilde parasini alarak ben kurtuldum demek ne bileyim pek te dogru gelmiyor bana..

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
satıcıda suç bulmamak lazım belki ihtiyacı kalmamıştır (ki benim satış nedenim oydu) tabletinizin tek çözümü çipe bios yazdırmak ch341a ile yapılabilir ancak bios çipi bacaklı bir yapıya sahip değil klips işe yaramaz o çipe uygun bir yuva aparatı bulmak gerek :(

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
satıcıda suç bulmamak lazım belki ihtiyacı kalmamıştır (ki benim satış nedenim oydu) tabletinizin tek çözümü çipe bios yazdırmak ch341a ile yapılabilir ancak bios çipi bacaklı bir yapıya sahip değil klips işe yaramaz o çipe uygun bir yuva aparatı bulmak gerek :(
Ball denilen bacakli chip 25q64 olarak var ama 3v ile calisiyor diyelim soktum hadi bacak olarak kablo lehimletim o dedigun senin 29 liraya usb bellek gibi uzerine takikiyor ve cmos yazikiyor iste her neyse flash yazıyorsun faka bu bios chip yandiysa aynisindan yok yine çöpe çıkıyor cihaz ne olursa olsun benim kastettiğim bu cihazlardan birsey beklememek gerek data verilerine eriştim winbond yayinlamis hangi bacak ne ise yarıyor diye resim olarak ekliyorum 2 - 4 - 7 belli zaten ama hersey bos
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
25q64 bacakli chip cok fakat 3volt istiyor bu lanet aletteki ball dedigimiz top lehim yani bacaksiz chip teknolojisi ve 1.6 ile 2volt arasi çalışıyor kisacasi winbond fabrikasini arayacaz ve aynisindan talep edecez oda gonderirse akı bokunu geçer hic ugrasmaya gerek yok çöp bir alet.