Stock Firmware Casper Nirvana N410 Firmware

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper Nirvana N410 Firmware

(Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Öğrencilere Verdiği Tabletler İçindir.)

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Yazılım indirme linkleri:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
Boyut: 4,39 GB

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper Nirvana N410 Firmware Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kurulum Açıklaması

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: takky

C4sp3r

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2017
1
0
1
67
Tablet bu durumda bu ekrandan ileri gidemiyorum acilmiyor sadece biosa girebiliyorum fakat bios sifreli bu yukardaki yazilimi usb atsam kurulum yapabilirmiyim?

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bios şifreliyse birşey yapamazsınız. Büyük bir ihtimalle, dışarıdan müdahaleye kapalıdır cihaz. Boot Sequence dediğimiz bir şey vardır. Bu kısımdan yüklemeyi nerden yapacağınızı ayarlayamazsanız, sadece size önerebileceğim şey servise gitmeniz. Usb den yazılım atamayabilirsiniz. Sequence kısmında büyük bir ihtimalle 3 yada 4. sıradadır.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Arkadaşın yazılımı indirmesi önemli değil bence. Bios şifreli dediğine göre işine pek yaramayacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşın yazılımı indirmesi önemli değil bence. Bios şifreli dediğine göre işine pek yaramayacaktır.

Yanılmıyorsam, Bios'a girmeden de yazılım yükleme işlemini yapmak mümkün.
Bios'a da neden şifre koyarlar onu da anlamış değilim.
Ben bir cihaz satın alacağım, Bios şifreli olacak, kıyameti kopartırım.
:ciz:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Biosa girmek şu açıdan önemli. Firma yada işgüzar bir bilgisayarcı, boot sıralamasını Hdd>Floppy gibi saçma sapan sıralamışsa bunu biosa girerek dvd den boot etmesini sağlamalıyız. Şifre koyulunca, o zaman sequence yani sıralamayı değiştiremeyeceğimiz için dvd yada usb hdd den format atamayacağız. Sıkıntı burada başlıyor. Mesela Acer ın 510 ve 515 olan modelleri vardır. Öğretmenlere dağıtılan. Onların biosta şifre olduğu için yazılım yüklenemiyor. Servise gidip 90 lira vermeniz gerekiyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biosa girmek şu açıdan önemli. Firma yada işgüzar bir bilgisayarcı, boot sıralamasını Hdd>Floppy gibi saçma sapan sıralamışsa bunu biosa girerek dvd den boot etmesini sağlamalıyız. Şifre koyulunca, o zaman sequence yani sıralamayı değiştiremeyeceğimiz için dvd yada usb hdd den format atamayacağız. Sıkıntı burada başlıyor. Mesela Acer ın 510 ve 515 olan modelleri vardır. Öğretmenlere dağıtılan. Onların biosta şifre olduğu için yazılım yüklenemiyor. Servise gidip 90 lira vermeniz gerekiyor.

Bios şifresi sıfırlanmıyor mu bu cihazlarda?
Cihazın bataryasını çıkartsak, sonra da bazı yerleri kısa devre yapsak?
Tıpkı masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Hayır sıfırlanmıyor. O eski bilgisayarlarda oluyordu. Yenilerde olmuyor artık. Hele hele mobil olanlarda iş daha can sıkıcı. Asusun bazı biosları patch yazılımı ile açılıyordu. Bir de bende vardı zannediyorum, biosların master kodları vardı. Onları dener açardık. Sonra bunlarada önlem aldılar zannediyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hayır sıfırlanmıyor. O eski bilgisayarlarda oluyordu. Yenilerde olmuyor artık. Hele hele mobil olanlarda iş daha can sıkıcı. Asusun bazı biosları patch yazılımı ile açılıyordu. Bir de bende vardı zannediyorum, biosların master kodları vardı. Onları dener açardık. Sonra bunlarada önlem aldılar zannediyorum.

Aslında bütün cihazların Bios'ları bir şekilde sıfırlanabilir.
Lakin hem devreyi çok iyi okuyabilmek hem de bazı bilgilere sahip olmak gerekir.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Her markanın service manual belgelerini bulmak lazım.

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53

dostum bu işi çözebildinmi . bende aynı durumdayım .