Casper Pegatron A15 Bios Güncelleme

• Konbuyu başlatan ysfakc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 71
  • Görüntüleme 23K

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
selamın aleykum bendede pegatron a15hc modeli var.303 bios atsamda belli bir süre sonra ekran kararıp kalıyor.farklı bir bios mevcut mu ?veya arıza nedendir ?

Sizin sorununuz Bios ile alakalı olmayabilir.
Ekran karardığı zaman bilgisayarınızın ekranına bir süre güçlü bir ışık tutabilir misiniz?
Şayet ekran aydınlanmıyor ama ekrana görüntü gelmeye devam ediyorsa ekran inverteri arızalı olabilir.

Akiran

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ara 2020
1
0
1
24
@Paradox Merhaba, elimde Casper A15 marka dizüstü bilgisayar mevcut. Windows 7'den Windows 8.1'e geçirdim ve performanslı bir şekilde çalışıyor. Tek sorun, bilgisayarı kapatırken görüntü tamamen gidiyor. Bu sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mevcut BIOS sürümüm 302. 303'e yükseltmeyi düşünüyorum fakat batarya emekli olmuş durumda. Forceit komutu ile de yapınca, anakart az bir ihtimal bile olsa bozulabilir mi?

Bu nedenden dolayı risk almama gerek var mı?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
@Paradox Merhaba, elimde Casper A15 marka dizüstü bilgisayar mevcut. Windows 7'den Windows 8.1'e geçirdim ve performanslı bir şekilde çalışıyor. Tek sorun, bilgisayarı kapatırken görüntü tamamen gidiyor. Bu sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mevcut BIOS sürümüm 302. 303'e yükseltmeyi düşünüyorum fakat batarya emekli olmuş durumda. Forceit komutu ile de yapınca, anakart az bir ihtimal bile olsa bozulabilir mi?

Bu nedenden dolayı risk almama gerek var mı?

Bios güncelleme işi sadece sizin cihazınız için değil, bütün cihazlar için risklidir.
Şayet cihazınızla ilgili sorun yaşıyorsanız ve sorunun çözümü Bios güncellemesi ise,
Tek çare Bios'u güncellemektir.
Elinizdeki Bios dosyaları cihazınızla uyumlu ise, cihazınızı bozmazsınız, merak etmeyiniz.

can1178

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2020
2
0
1
38
İso Dosyasını winrar yada demaon tools tarzı bir programla içerigini biryere çıkarıp o içerigi programa gösteriniz

Merhaba eski bir konu ama bende aynı sorunu yaşıyorum ıso dosyasını demaon tools programı ile birlikte bile göremiyorum banada yardımcı olurmusunuz lütfen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: can1178

Astenov

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ocak 2021
1
0
1
34
Arkadaşlar merhaba! Pegatron A15 benim Casper laptopun da anakartı. Laptobu ilk açtığımda ekran siyah, ama power tuşuna bir kez basıp uyku modundan başka bir tuşa basarak uyandırdığımda ekran geri geliyor. Bu da bios ile alakalı bir durum değil mi? Ve bnm sürüm 302. Burdaki 303 dosyalarını nasıl kullanacağım ile alakalı hiç bir fikrim yok. Yardım edebilecek olan var mıdır? Bu arada bataryam yok!

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar merhaba! Pegatron A15 benim Casper laptopun da anakartı. Laptobu ilk açtığımda ekran siyah, ama power tuşuna bir kez basıp uyku modundan başka bir tuşa basarak uyandırdığımda ekran geri geliyor. Bu da bios ile alakalı bir durum değil mi? Ve bnm sürüm 302. Burdaki 303 dosyalarını nasıl kullanacağım ile alakalı hiç bir fikrim yok. Yardım edebilecek olan var mıdır? Bu arada bataryam yok!

Her siyah ekran sorunu Bios ile alakalı olmayabilir.
Görüntü kesildiği zaman ekrana güçlü bir ışık tutabilir misiniz?
Bakalım bir şeyler görebilecek misiniz?

Vysltnc

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2021
1
0
1
28
@Astenov benim PC de aynı sıkıntı var çözüm bulabilirsen paylaşabilir misin ?

Moderatör tarafında düzenlendi: