Yardım Casper T18-W Windows 10 Rom

cobaltblue

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eki 2017
14
10
3
42
izmir
Son durum nedir?

Biraz önce bitti kurulumda recovery kısmını yüklerken hata verdi yoksay diyerekten geçtim cihaz açıldı dokunmatik, ses ve pil göstergesi var düzeldi yani teşekkür ederim.

Driver kurmaya gerek kalmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Selamlar
Casper T18-W model tabletime sizin yüklediğiniz bu romu indirip kurmak istedim; ama dos ekranında ki komutları yazıp enter yapınca hep hata veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Komutta mı sorun var; yoksa farklı bir yükleme şeklimi var. Mesela bir kişi Sorun Gider-Ekran Görüntüsü adı altında girerek, usb nin içinden setup ı çalıştırarak kurmuş ama ben o şekilde yapınca ki sizin değil başka bir romu yükledim ve dokunmatik filan çalışmadı. Sizin bu romu bu şekilde kurabilir miyim, yoksa farklı bir yol ya da bu paylaştığınız ROM un farklı komutumu var. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Selamlar
Casper T18-W model tabletime sizin yüklediğiniz bu romu indirip kurmak istedim; ama dos ekranında ki komutları yazıp enter yapınca hep hata veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Komutta mı sorun var; yoksa farklı bir yükleme şeklimi var. Mesela bir kişi Sorun Gider-Ekran Görüntüsü adı altında girerek, usb nin içinden setup ı çalıştırarak kurmuş ama ben o şekilde yapınca ki sizin değil başka bir romu yükledim ve dokunmatik filan çalışmadı. Sizin bu romu bu şekilde kurabilir miyim, yoksa farklı bir yol ya da bu paylaştığınız ROM un farklı komutumu var. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Konuya yazılan yorumları dikkatli bir şekilde okursanız, sorunuzu çözebilirsiniz.
Kolay gelsin.

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Konuya yazılan yorumları dikkatli bir şekilde okursanız, sorunuzu çözebilirsiniz.
Kolay gelsin.
Teşekkürler. Yüklemeyi yaptım. Komut hataliymis; ki yorumcuların yazdiklari ile düzeltip uyguladim ve oldu. Her şey güzel; lakin bu seferde wi-fi çalışmıyor. Aygıt yöneticisinden bakıyorum maalesef orada da görünmüyor. Wi-fi nasıl yüklenir ve sorun ne olabilir? Bu arada iyi bayramlar dilerim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkürler. Yüklemeyi yaptım. Komut hataliymis; ki yorumcuların yazdiklari ile düzeltip uyguladim ve oldu. Her şey güzel; lakin bu seferde wi-fi çalışmıyor. Aygıt yöneticisinden bakıyorum maalesef orada da görünmüyor. Wi-fi nasıl yüklenir ve sorun ne olabilir? Bu arada iyi bayramlar dilerim.

Öncelikle iyi bayramlar.
Aygıt Yöneticisi'nde bilinmeyen bir donanım var mı?

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Öncelikle iyi bayramlar.
Aygıt Yöneticisi'nde bilinmeyen bir donanım var mı?
Unknown yazan iki ünlem işareti vardı ve everest ile ne olduğuna baktım ki biri wi-fi diğeri yine unknown du. Wi-fi olanı indirip kurdum ve ünlem işaretleri gitti. Hala çalışmadı. Everestle tekrar baktım bir tane unknown vardı ve yine ne olduğu belli değil. Tableti açık bırakmıştım tekrar elime aldığımda bu seferde açılmadı ve direkt sorun gider le başlayan mavi ekrana attı. Tekrar recovery ile yüklemek istedim fakat sarj bittiğinden yükleme ekranında kaldı. Onu halleder tekrar yüklerim sorun değil ama wifi sorunu çok can sıkıcı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Unknown yazan iki ünlem işareti vardı ve everest ile ne olduğuna baktım ki biri wi-fi diğeri yine unknown du. Wi-fi olanı indirip kurdum ve ünlem işaretleri gitti. Hala çalışmadı. Everestle tekrar baktım bir tane unknown vardı ve yine ne olduğu belli değil. Tableti açık bırakmıştım tekrar elime aldığımda bu seferde açılmadı ve direkt sorun gider le başlayan mavi ekrana attı. Tekrar recovery ile yüklemek istedim fakat sarj bittiğinden yükleme ekranında kaldı. Onu halleder tekrar yüklerim sorun değil ama wifi sorunu çok can sıkıcı.

Cihazınızın içini açıp WiFi donanımı hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Cihazınızın içini açıp WiFi donanımı hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?
Valla üstad bu işten birşey anlamadım. Her şey çalışıor wi-fi çalışmıyor. Aygıt Yöneticisinden bakıyorum AĞ ile ilgili altında sıralanmış WAN Miniport var alt alta 9 adet. Alt tarafta ''SİSTEM AYGITLARI'' ve hemen onun altında ^^Realtek Bluetooth UART Bus Driver'' yanında ünlem işareti var. Onun sürücüsünü buldum indirdim bu seferde aygıtta daha yenisi var deyip hata veriyor. En son update yaptım ne var ne yok yükledi bu seferde tablet donuyor hiç bir şey çalışmıyor. Şimdi tekrar sizin verdiğiniz romu yükledim ve bilmiyorum ne yapacağım. Ağ üzerinde sağ alt tarafta yani kırmızı çarpı var ve tıklayınca sadece UÇAK MODU yazıyor başka bir şey yok. Cihazın içini açıp şimdi size bilgi vereceğim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Valla üstad bu işten birşey anlamadım. Her şey çalışıor wi-fi çalışmıyor. Aygıt Yöneticisinden bakıyorum AĞ ile ilgili altında sıralanmış WAN Miniport var alt alta 9 adet. Alt tarafta ''SİSTEM AYGITLARI'' ve hemen onun altında ^^Realtek Bluetooth UART Bus Driver'' yanında ünlem işareti var. Onun sürücüsünü buldum indirdim bu seferde aygıtta daha yenisi var deyip hata veriyor. En son update yaptım ne var ne yok yükledi bu seferde tablet donuyor hiç bir şey çalışmıyor. Şimdi tekrar sizin verdiğiniz romu yükledim ve bilmiyorum ne yapacağım. Ağ üzerinde sağ alt tarafta yani kırmızı çarpı var ve tıklayınca sadece UÇAK MODU yazıyor başka bir şey yok. Cihazın içini açıp şimdi size bilgi vereceğim.

Bekliyoruz efendim.

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Bekliyoruz efendim.

egenet58

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Mar 2017
12
1
3
46
Bekliyoruz efendim.
Tekrar merhaba. Cihazı açtım kontrol ettim. Kablolar da ters bir durum yok. Resmini yüklemeye çalıştım ama nafile (dosya boyutu çok büyük ) uyarısı geldi. Air kablosu var ve bağlantıları normal. Wi-fi adına başka birşey görmedim. Durumun ne olduğunu anlayamadım be sizin de başınızı daha fazla agritmak istemem. Cevaplar için teşekkürler. Selametle.

Cihat13

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ağu 2020
8
2
1
34
Cihazınızın yazılımını foruma ekledim.
cihazınızın yazılımını indirebilirsiniz.
Selamün Aleyküm

Cihaza otg kablo bagliyorum adaptorlu ancak durmadan reset atiyor bastan basliyor, otgye tek klavye baglayinca sorun yok ama adaptorlu baglayinca restart atip duruyor.

Bu nedenle yazilimi yukleyemedim, Cozum oneriniz var midir?

Tesekkurler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Selamün Aleyküm

Cihaza otg kablo bagliyorum adaptorlu ancak durmadan reset atiyor bastan basliyor, otgye tek klavye baglayinca sorun yok ama adaptorlu baglayinca restart atip duruyor.

Bu nedenle yazilimi yukleyemedim, Cozum oneriniz var midir?

Tesekkurler

İlginç bir durum.
OTG beslemesi için kullandığınız adaptörün değerleri fazla geliyor olabilir mi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

batman1903

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2022
1
0
1
28
Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım tablet casper via t18w sıfırlama sonrası ses aygıti batarya göstergesi ve dokunmatik gitti çalışmadı sorunu şöyle düzelttim ki yüzde yüz oluyor otg ile mause bağlayın girin google dan hometech tablet drivers yazın sitesine girin seçeneklerden all in one PC seçtin işletim sistemine Windows seçin sağda indir butonu var indirin zıp dosyasındaki setup çalıştırın kurulum sonrası herşey düzelecek ve çalışacak