Casper Tablete Rom Attım Açılmıyor

• Konbuyu başlatan cxYoru
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 42
  • Görüntüleme 5K

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
Evet sorunum başlıktaki gibi Casper via-S10 tablet gitti, ben tam bir mal olduğum için v1 tablete v2 rom kurdum haliyle açılmıyor kesin brick oldu garanti falan yok atıyım mi tableti çöpe fakat 700 TL ye aldım zamanında şuan pahalı herşey, atmakta olmuyor ne yapmalıyım babam öğrense vurucak beni kardeşim tabletten ebaya giriyordu :(

Cihaz : Casper Via-S10
İşlemcisi : Mediatek 8127
Sorun ise Yanlış Rom kurulumu ve Tabletin hiçbir yaşamsal belirti göstermemesi (sadece siyah ekran şarj bile olmuyor)
modeli (Caspere via s-10) v1 olan tablete (Caspere via s-10)v2 rom kurulması sonucu oluşmuştur ankartları anladğım kadarıyla farklı fakat işlemcileri ne bilmiyorum , Rom atmadan önce pc de görüldü rom atma işlemi tamamlandıktan sonra böyle olmuştur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
mediatek işlemciler hani zor brick oluyordu bilmiyorum ne yapıcağım

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
Yok mu bilen :( Bataryayı söksem falan

Son düzenleme:

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Sıkıntı değil bu işlemleri doğru yaparsan baban seni vurmaz
1- ve rar'dan çıkart bunu.
2-https://spflashtool.com/download/ Sp Flash tool'un En son sürümünü indir kurun Windows için
3-Programı açın ve scatter loading file karşısındaki choose butonunu tıkla ve Stock romun içinde Scatter dosyasını seç
4- CTRL-SHİFT-O yaparak ayarlara gir Download sekmesinden USB checksum vestorage checksum'u işaretle ve ayarları kapat
5- tableti kapat batarya çıkabiliyorsa eğer çıkart çıkmıyorsa eğer kalsın
6-download butonuna bas ve ardından tableti bağla yükleme başlayacaktır.
(Eğer hata verirse "PTM ROM CHANGED TRY FORMAT ALL DATA" yazarsa download sekmesinin yanında format var oraya gir format whole flash exect bootloader'ı işaretle tableti pc den çıkart Starta bas tableti bağla işlem yaptıktan sonra tableti çıkart download'a bas tableti bağla) iyi günler.

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
teşekkürler çözümün için fakat denemeden sorayım dedim tablet pc de gözükmüyor dediğiniz işlemleri uygularsam olucak mıdır ?

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
Windows sürümün ne? Ona göre kur windows 10 varsa eğer 64bit sürücü imza doğrulamasını devre dışı bırakman gerek

Tamamdır direk kurun windows 10 64 bit varsa o özelliği devre dışı bırakman gerek her seferinde devre dışı bıraktıktan sonra yükledin kullandın pc'yi kapatırsan o özellik tekrar aktif hale gelir ve o sürücüleri siler.
tamam :giggle: mediatek driverını indiridim mtk vardı zatenmega yı indirmem gerk mi ? win 10 yazıorda

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
Tamamdır direk kurun windows 10 64 bit varsa o özelliği devre dışı bırakman gerek her seferinde devre dışı bıraktıktan sonra yükledin kullandın pc'yi kapatırsan o özellik tekrar aktif hale gelir ve o sürücüleri siler.
stock romu mu kuruyayım sizin verdiğinz romu mu ? bu işe android 7.0 girmiştim şimdi bulduğumdan eminim casper via s10 v1 için 7.0 stock rom mu deniyim?

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
Evet dediğiniz gibi yaptım fakat aygıtı görünmüyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet dediğiniz gibi yaptım fakat aygıtı görünmüyor

Cihazınızın güç tuşuna 30 saniye basılı tutunuz.
Daha sonra ses kısma tuşuna basarak cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız.
Ses kısma tuşunu bırakmadan, kesik kesik güç tuşuna bir kaç defa basınız.
Bu işlemleri yaparken de bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyiniz.
Bakalım neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: cxYoru

cxYoru

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
22
0
1
24
denedi mfakat sonuç aynı brick oldu herhal sizin verdiğinz bu model için v2 yi kurmuştum benden mal yok bu dünyada