Stock Rom Casper Via A1-A1S Android 7 Rom

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
Merhaba dostlar. Bir çok A1 kullanıcısının bu güncellemeyi beklediğini biliyorum.
Güncellemeyi Casper OTA uygulamasından indirdim ve yükledim lakin serial(IMEİ) tanıtamadım.
eski sürüme geri döndürmek zorunda kaldım.
bilindik bir forumda bir arkadaş bu güncellemeyi upload etmiş.
tekrar eski yazılımı atınca bendeki dosyalar silindi.
arkadaşın upload ettiği dosya tarafımca doğrulanmiştır. Bu konuda şüpheniz olmasın.
OTA uygalaması tarafından verilen bu dosya sadace çekirdek dosyalar. sp Flash tool aracında nasıl yükliyeceğimi bulamadım twrp de falanda denedim lakin olmuyor.
güncelleme dosyasını
sanırım çekirdek dosya olduğu için direk cihaza flashlanmıyor.(dosyaların içinden flash tool için bir scatter dosyası çıkmadı)
şimdi bu güncellemeyi nasıl sp flash ile yükleyeceğiz ? scatter dosyası oluşturmayı denedim fakat başarısız oldum.
sorun şu bunu nasıl sp flash ile yükleyeceğiz ? yardım edebilecek arkadaşları bekliyorum.

ÖNEMLİ NOT: ARKADAŞLAR ŞUAN İÇİN BU GÜNCELLEMEYE AİT SCATTER DOSYASI YOK!
LÜTFEN YÜKLEMEK İÇİN UĞRAŞMAYIN ŞUAN HİÇBİR YOLU YOK(CASPER OTA UYGULAMASINDAN İNDİRİP KURMADIGINIZ SÜRECE)
LÜTFEN BAŞKA SCATTER DOSYALARI İLE DENEMEYİN CİHAZINIZI BİRCK VEYA CİHAZINA DONANIMSAL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ(EĞER İLLAKİ YAPACAGIM DİYORSANIZ KESİNLİKLE OLUŞABİLECEK ZARARLARDAN SORUMLU DEĞİLİM)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Paylaşılan dosya cihazın OTA güncelleme yazılımına ait.
Bu güncellemeyi cihazın Stock Recovery bölümünden yükleyemeyi denediniz mi?
Düşük bir olasılık ama işe yarayabilir.

Gionne markalı cihazları sizin cihazınızla karşılaştırabilir misiniz?
(Casper'ın bu cihazını Gionee üretmiştir.)

Son düzenleme:

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
Paylaşılan dosya cihazın OTA güncelleme yazılımına ait.
Bu güncellemeyi cihazın Stock Recovery bölümünden yükleyemeyi denediniz mi?
Düşük bir olasılık ama işe yarayabilir.

Gionne markalı cihazları sizin cihazınızla karşılaştırabilir misiniz?
(Casper'ın bu cihazını Gionee üretmiştir.)
Evet denedim fakat maalesef yüklenmiyor. Twrp ilede denedim fakat sonuç ayni. Dosyanın içinde bir scatter dosyasi mevcut fakat sp flash programında hata veriyor
Size şunu şöylebilirim sadece içindeki yazilimi değiştirip, sonra ustüne Casper logosu koyip piyasaya sunmuşlar. Gionee s6 stock rom bu cihazda tam performans çalışıyor çünkü

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet denedim fakat maalesef yüklenmiyor. Twrp ilede denedim fakat sonuç ayni. Dosyanın içinde bir scatter dosyasi mevcut fakat sp flash programında hata veriyor
Size şunu şöylebilirim sadece içindeki yazilimi değiştirip, sonra ustüne Casper logosu koyip piyasaya sunmuşlar. Gionee s6 stock rom bu cihazda tam performans çalışıyor çünkü

Ne desem bilemedim.

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
Tekrar'dan merhabalar kusura bakmayın ufak bir rahatsızlık geçirdim.

GÜNCELLEME İŞLEMİNE BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN SİSTEMİNİZİN YEDEKLEYİN.

1- GÜNCELLEMEYİ Casper OTA'dan uzun süre beklemeden kurmak istiyorsanız konuda verilen dosyayı indirip cihazın ana konumuna(dahili hafıza) atın.
2- Ayarlar>uygulamalar>Casper Ota> izinler>depolama hariç tüm izinleri kapatın.

3- Ayarlar>uygulamalar>Casper Ota>Depolama kısmından ise tüm verileri temizleyin

4- Casper OTA uygulamasını açın(internet bağlantınız aktif olsun ilk açılışta ''aktivasyon tamamlandı'' deyip uygulamadan atar ise uygulamayı tekrar açın ve size ''güncelleme dosyası daha önceden indirilmiştir. şimdi yüklensin mi'' sorusuna evet deyip bekleyin. eğer uygulama hata verip durursa tekrar deneyin.

ÖNEMLİ NOT:cihazda TWRP var ise lütfen silin aksi taktirde yüklenmiyor.

cnkn

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
4
0
1
28
telefona stock rom kurdum bulunan linktekini ımeı bilgileri gözükmüyor nasıl düzeltebilirim veya kurabileceğim bir rom linki atabilirmisin.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31

distimik

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2018
3
0
1
47
slm bişey soracaktım casper via1-1 e nougat yükledim ve chameleon gibi bazı uygulamalar silindi neden böyle oluyo acaba?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
slm bişey soracaktım casper via1-1 e nougat yükledim ve chameleon gibi bazı uygulamalar silindi neden böyle oluyo acaba?

Yazılımlar aynı cihaza ait olsalar bile farklı uygulamalar içerebilir.
Hatta bazı yazılımlarda olan uygulamalar, bazı yazılımlarda olmayabilir.
Bu oldukça normal ve sık karşılaşılan bir durumdur.
Yazılım hazırlanırken, bahsettiğiniz uygulamalar yazılıma eklenmemiştir.
Bu nedenle de artık o uygulamalar yoktur.

Akserneta

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2018
5
0
1
27
Yazılım kaldırıldı mı ?
Indirmeye çalıştigimda hata veriyor (sorun düzeldi )