Stock Rom Casper VIA A1 Rom 08.05.2017

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 138
  • Görüntüleme 28K
 Yazdır

Garip1603

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
5
0
1
33
Yazılım yükleme rehberini dikkatle inceleyiniz.
Takıldığınız yerlerde size yardımcı olmaya çalışırız.
4 adet word bir adet pdf dosyası var. Açtığım her dosyada farklı bir şey anlatıyor. Çıkamıyorum işin içinden. Bir arkadaşa teamviewer ile yardımcı olmuşsunuz ama böyle bir yardımınız mümkün mü?

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
4 adet word bir adet pdf dosyası var. Açtığım her dosyada farklı bir şey anlatıyor. Çıkamıyorum işin içinden. Bir arkadaşa teamviewer ile yardımcı olmuşsunuz ama böyle bir yardımınız mümkün mü?
PDF bakarak yazılımı atmıştım ben hala daha sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Garip1603

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com

Aslında hepsi aynı şeyi anlatıyor.
Lakin bazen insanın kafası karışık olabiliyor.
Bu nedenle de işler biraz karmaşık bir hal alıyor.

tuxutku-yeni

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 May 2018
4
1
3
25
1) Diğer işletim sistemleri için (mesela Linux ve OSX için) SPFlash tool programının kopyasının nerden indirileceğini sağlarsanız memmun olurum
2) RAR yerine 7z kullanırsanız indirilecek dosya boyutunu büyük biçimde azaltabilirsiniz
3) MailRu yerine web archive kullanırsanız daha iyi olur (şifre kullanmak aşırı derecede saçma olup özgür yazılımdan ne kadar nasibinizi almamış olduğunuzu gösteriyor, ayrıca ne kadar problemle karşılaşmış olduğunuzun :)

• Beğen
Tepkiler: TuranReis

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
1) Diğer işletim sistemleri için (mesela Linux ve OSX için) SPFlash tool programının kopyasının nerden indirileceğini sağlarsanız memmun olurum
2) RAR yerine 7z kullanırsanız indirilecek dosya boyutunu büyük biçimde azaltabilirsiniz
3) MailRu yerine web archive kullanırsanız daha iyi olur (şifre kullanmak aşırı derecede saçma olup özgür yazılımdan ne kadar nasibinizi almamış olduğunuzu gösteriyor, ayrıca ne kadar problemle karşılaşmış olduğunuzun :)

Biz böyle yaptık.
Siz de dosyaları indirip istediğiniz gibi yaptıktan sonra yeniden paylaşabilirsiniz.

Biz özgür yazılımdan şu kadar nasibimizi aldık:
Casper cihazı size satıyor, cihazı siz satın alıp kullanıyorsunuz.
Kazancı Casper sağlıyor, cihazın keyfini siz sürüyorsunuz.
Cihazın yazılımına ihtiyacınız oluyor, Casper vermiyor.
Cihazı teknik servise göndermeniz gerekiyor.
Bu durumda Casper yine kazanan taraf, siz de kazandıran taraf oluyorsunuz.
Cihazınızı servise göndermezseniz, cihazı kullanamıyorsunuz, olan yine size oluyor.
Dikkat ettiyseniz, yukarıda bizden hiç bahsedilmiyor.
Alan özgür, satan özgür.

Sonra birisi Casper yazılımlarını ediniyor.
Tamirci değil, iş yeri yok.
Emekli, kendi halinde bir adam.
Bir forum kuruyor, forum masraflarını karşılıyor.
Saatlerce uğraşıp yazılımı Upload ediyor, bu sırada Upload bağlantıyı kastığı için interneti can çekişiyor.
Haberleri okumak için bile Upload'ın bitmesini bekliyor.
Sonra siz bu adamın paylaştığı yazılımı alıp işinizi görüyorsunuz, belki de bu işten para kazanıyorsunuz.
Yetmiyormuş gibi bir de gelip akıl veriyorsunuz.
Ben neyi canım nasıl isterse öyle yaparım.
Keyfimin kahyası mısınız?
Öyle iseniz işiniz zor.

Sizi süründürmediğimize dua ediniz ve kendi aklınızı da kendinize saklayınız.
Kendinizden başka kimseye faydanız yok, bari zamanımızdan çalmayınız.

tuxutku-yeni

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 May 2018
4
1
3
25
En son ota güncellemesini internete yükledim
bu arada Paradox'tan da özür dilerim
OTA güncellemesi telefonu varsayılan olarak şifreliyor, onun yüzünden rootlamak için Z14 e ayit twrp yi flaşlayın (bootlanmıyor, flaş mecburi) ,sonra TWRP ile data bölümünü silin, en son olarak ve yu yükleyin TWRP ile

(kaynağın samsung için olduğunun farkındayım, kaynağı sadece bilgi amaçlı kullandım)

Moderatör tarafında düzenlendi:

idocan65

Yeni üye
Yasaklı üye
23 Eki 2018
9
0
1
28
merhabalar ben casper via a1 çift sim kullanıcısıyım casper ota da günceelleme yapmak istiyorum yanlız kullandıgım sürüm 6 android otadan guncelleme yapmak istiyorum yıne aynı sürümü veriyor 6 andorid ti yani 7 gelmemiş nasıl yapabilirim çözüm yolu bilen varmı ?

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
merhabalar ben casper via a1 çift sim kullanıcısıyım casper ota da günceelleme yapmak istiyorum yanlız kullandıgım sürüm 6 android otadan guncelleme yapmak istiyorum yıne aynı sürümü veriyor 6 andorid ti yani 7 gelmemiş nasıl yapabilirim çözüm yolu bilen varmı ?
ki konuda anlatmıştım bakarsan yapabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi: