Stock Rom Casper VIA A1 Rom 08.05.2017

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 138
  • Görüntüleme 27K

ultrAslan_t3

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
9
2
3
34
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Dokunmatikte donma sorunu yaşadığım için yazılım düşürmesi yaptım buradaki sürüme ancak düzelmedi. Sonra konusundaki bu sürümü yükledim. Sanki düzelir gibi oldu ama bu kez de telefonda uygulamalarda kasma yaşamaya başladım. Ayrıca 2016 tarihli bu roma dönüş yaparken flash tool seçeneğine dikkat etmedim IMEI silindi. Dokunmatik sorunu ile uğraşırken bu kez de IMEI sorununu çözmeye çalıştım. Zira bu paylaşımdaki Flash Tool "Download Only" ayarlıyken 2016 tarihli paylaşımdaki Flash Tool " Format All+Download" ayarlıymış dikkat etmedim ilk yazılım düşürme olayını bu konudan yaptığım için. Neyse sonra tekrar bu paylaşımdaki sürümü yükledim tekrar Android 7.0 dönmek için çünkü diğer paylaşımlardaki romlar OTA üzerinden güncelleme çekmiyor gördüğü halde çünkü dosya serverdan silindi hatası veriyor. Bu arada IMEI sorunumu MTK Engineering Mode adlı uygulama ile çözdüğümü zannediyordum ama OTA üzerinden 7.0 güncelleyince tekrar gitti. Bende bu sorunu bir daha yaşamamak adına biraz araştırma yoluna gittim. Sonra Maui meta programını indirdim. İçinde kurulması gereken sürücülerin bağlantıları ve nasıl yüklenmesi gerektiğine dair youtube üzerindeki bağlantıları paylaşmışlar. O videolara göre sürücü işlerimi hallettikten sonra bu programı konudaki anlatıma göre başlattım, kapalı telefonumu bağladım ve bağlantı kurmasını bekledim. Bağlantı kurulduktan sonra seçenekler arasından IMEI download kısmına geldim ve bana modem dosyasını nasıl alayım diye sordu. Bende daha garanti ve sorunsuz olacağını düşünerekten dosyayı telefondan çek seçeneğini seçtim. Sonra IMEI'leri girdim ve yaz dedim. Sonra kontrol amaçlı oku dedim sıkıntısız şekilde yazmış. Programdan bağlantıyı sonlandır dedim ve telefonu açtım hat geldi. Acaba yine gidecek mi diye hard reset attım alayını sil geri yükle dedim ve mutlu son IMEI sorunundan kurtuldum. Onu da öğrenmiş oldum dokunmatik sorunu yüzünden. Ama şunu belirtmek istiyorum bu sorunu ben bunları yaşamadan önce mobil veriyi açtığım an yaşıyordum. Wi-fi ile bağlantı yapıp kullandığım hiç bir zaman olmadı. Bir şekilde mobil veri bağlantısı telefonu kastırıyor ve dokunmatikte saçmalamaya başlıyor. Allah'a şükür bugün 2. gün tekrar 7.0 sürümüne geçişimin daha donma olmadı inşallah da olmaz. Kasma sıkıntısı da kalmadı. Eskisi de 7.0 dı ama donma felan had safhadaydı şükür kalmadı. Benim gibi olası bu sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için biraz ayrıntılı anlatayım dedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: denilanz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Dokunmatikte donma sorunu yaşadığım için yazılım düşürmesi yaptım buradaki sürüme ancak düzelmedi. Sonra konusundaki bu sürümü yükledim. Sanki düzelir gibi oldu ama bu kez de telefonda uygulamalarda kasma yaşamaya başladım. Ayrıca 2016 tarihli bu roma dönüş yaparken flash tool seçeneğine dikkat etmedim IMEI silindi. Dokunmatik sorunu ile uğraşırken bu kez de IMEI sorununu çözmeye çalıştım. Zira bu paylaşımdaki Flash Tool "Download Only" ayarlıyken 2016 tarihli paylaşımdaki Flash Tool " Format All+Download" ayarlıymış dikkat etmedim ilk yazılım düşürme olayını bu konudan yaptığım için. Neyse sonra tekrar bu paylaşımdaki sürümü yükledim tekrar Android 7.0 dönmek için çünkü diğer paylaşımlardaki romlar OTA üzerinden güncelleme çekmiyor gördüğü halde çünkü dosya serverdan silindi hatası veriyor. Bu arada IMEI sorunumu MTK Engineering Mode adlı uygulama ile çözdüğümü zannediyordum ama OTA üzerinden 7.0 güncelleyince tekrar gitti. Bende bu sorunu bir daha yaşamamak adına biraz araştırma yoluna gittim. Sonra Maui meta programını indirdim. İçinde kurulması gereken sürücülerin bağlantıları ve nasıl yüklenmesi gerektiğine dair youtube üzerindeki bağlantıları paylaşmışlar. O videolara göre sürücü işlerimi hallettikten sonra bu programı konudaki anlatıma göre başlattım, kapalı telefonumu bağladım ve bağlantı kurmasını bekledim. Bağlantı kurulduktan sonra seçenekler arasından IMEI download kısmına geldim ve bana modem dosyasını nasıl alayım diye sordu. Bende daha garanti ve sorunsuz olacağını düşünerekten dosyayı telefondan çek seçeneğini seçtim. Sonra IMEI'leri girdim ve yaz dedim. Sonra kontrol amaçlı oku dedim sıkıntısız şekilde yazmış. Programdan bağlantıyı sonlandır dedim ve telefonu açtım hat geldi. Acaba yine gidecek mi diye hard reset attım alayını sil geri yükle dedim ve mutlu son IMEI sorunundan kurtuldum. Onu da öğrenmiş oldum dokunmatik sorunu yüzünden. Ama şunu belirtmek istiyorum bu sorunu ben bunları yaşamadan önce mobil veriyi açtığım an yaşıyordum. Wi-fi ile bağlantı yapıp kullandığım hiç bir zaman olmadı. Bir şekilde mobil veri bağlantısı telefonu kastırıyor ve dokunmatikte saçmalamaya başlıyor. Allah'a şükür bugün 2. gün tekrar 7.0 sürümüne geçişimin daha donma olmadı inşallah da olmaz. Kasma sıkıntısı da kalmadı. Eskisi de 7.0 dı ama donma felan had safhadaydı şükür kalmadı. Benim gibi olası bu sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için biraz ayrıntılı anlatayım dedim.

Geçmiş olsun.
Ayrıca, geri bildirim için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ultrAslan_t3

denilanz

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2019
1
0
1
38
Paylaşım için teşekkür edeyim öncelikle. Beceremem diye endişe etmiştim ama sorunsuz halledebildim. İlk gönderide paylaşılan paketteki Flash Tool ile olmadı yalnız, onu da ekleyeyim. en güncel versiyonu indirip hallettim. Android 7 sürümüne yükselttiğim Via A1 telefonumda 2 senedir çok fazla donma sorunu yaşıyordum. Tuş kilidini açıp kapatmak bile bazen sorunu çözmüyordu. Birkaç ay önce fabrika ayarlarına dönmüştüm ama öyle yapınca android sürümü eskiye dönmüyormuş. Böyle olunca problem çözülmemişti tabi. Dün cesaret edip Android 6'ya dönmeye karar verdim. Şu anda gayet sorunsuz gidiyor. Böyle de kullanabilirim ama @ultrAslan_t3 'ün son gönderisinde Android 7'ye yükseltme yaptığını ve problemsiz kullandığını okuyunca acaba ben de yükseltip denesem mi diye düşünmeye başladım. En son yükseltmeden 2 gün sonrasında yazmış. Şu andaki durumu nedir acaba telefonun? Bana da yükseltmeyi önerir misiniz? Tabi ki en güzeli deneyip görmek ama olumsuz bir durumda tekrar her şeyi sıfırdan almak zahmetli olacağı için biraz kaçıştayım. Şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Paylaşım için teşekkür edeyim öncelikle. Beceremem diye endişe etmiştim ama sorunsuz halledebildim. İlk gönderide paylaşılan paketteki Flash Tool ile olmadı yalnız, onu da ekleyeyim. en güncel versiyonu indirip hallettim. Android 7 sürümüne yükselttiğim Via A1 telefonumda 2 senedir çok fazla donma sorunu yaşıyordum. Tuş kilidini açıp kapatmak bile bazen sorunu çözmüyordu. Birkaç ay önce fabrika ayarlarına dönmüştüm ama öyle yapınca android sürümü eskiye dönmüyormuş. Böyle olunca problem çözülmemişti tabi. Dün cesaret edip Android 6'ya dönmeye karar verdim. Şu anda gayet sorunsuz gidiyor. Böyle de kullanabilirim ama @ultrAslan_t3 'ün son gönderisinde Android 7'ye yükseltme yaptığını ve problemsiz kullandığını okuyunca acaba ben de yükseltip denesem mi diye düşünmeye başladım. En son yükseltmeden 2 gün sonrasında yazmış. Şu andaki durumu nedir acaba telefonun? Bana da yükseltmeyi önerir misiniz? Tabi ki en güzeli deneyip görmek ama olumsuz bir durumda tekrar her şeyi sıfırdan almak zahmetli olacağı için biraz kaçıştayım. Şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun.
Ayrıca, geri bildirim için teşekkürler.

ultrAslan_t3

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
9
2
3
34
Geri dönüş yaptığın sürümde sıkıntı yoksa kal orda. Bende ara ara vermeye devam ediyor. Eskisi gibi yoğun olmasa da can sıkıcı bir durum. En son artık bu home tuşunu değiştirecem internetten sipariş edip.

Borabjk

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2020
1
0
1
46
merhaba . konu eski ama yazmak istedim. malum dokunmatik sorunu var bende de
fash tool download butonuna bastığımda flash phone have risk hatası veriyor çözmedim

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
bütün kutucukları seçtiyseniz evete basın
orda risk olduğu belirtiliyor önemli bişe değil

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Kod:
Setting up.....OK
Loading files.....OK
Waiting for MTK port.....Detected {COM5}
Connecting to Brom.....OK
Sending DA.....OK
Reading partitions.....OK
Chip name: MT6755
Reading prop info.....OK
Device Firmware: A1_20181107_c2.03
Android version: 7.0
Device SDK: 24
Device Factory: Casper
Device CPU: arm64-v8a
Device Model: VIA_A1
Reading [preloader].....OK
Reading [pgpt].....OK
Reading [recovery].....OK
Reading [para].....OK
Reading [expdb].....OK
Reading [frp].....OK
Reading [ppl].....OK
Reading [nvdata].....OK
Reading [metadata].....OK
Reading [protect1].....OK
Reading [protect2].....OK
Reading [seccfg].....OK
Reading [proinfo].....OK
Reading [oemkeystore].....OK
Reading [md1img].....OK
Reading [md1dsp].....OK
Reading [md1arm7].....OK
Reading [md3img].....OK
Reading [nvram].....OK
Reading [lk].....OK
Reading [lk2].....OK
Reading [boot].....OK
Reading [logo].....OK
Reading [tee1].....OK
Reading [tee2].....OK
Reading [secro].....OK
Reading [keystore].....OK
Reading [system].....OK
Reading [cache].....OK
Reading [flashinfo].....OK
Writing scatter.....OK
Operation {Read Scatter firmware} ID: 9F3382C96B69EFFD
Elapsed time 02:54 -- Version 3.4.1

cihazın bu romu stock olarak varmı ben ne olur ne olmaz dump ettim ama şöyle; frp yapmam gerekiyordu pmt changed uyarısı verdi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kod:
Setting up.....OK
Loading files.....OK
Waiting for MTK port.....Detected {COM5}
Connecting to Brom.....OK
Sending DA.....OK
Reading partitions.....OK
Chip name: MT6755
Reading prop info.....OK
Device Firmware: A1_20181107_c2.03
Android version: 7.0
Device SDK: 24
Device CPU: arm64-v8a
Device Model: VIA_A1
Reading [preloader].....OK
Reading [pgpt].....OK
Reading [recovery].....OK
Reading [para].....OK
Reading [expdb].....OK
Reading [frp].....OK
Reading [ppl].....OK
Reading [nvdata].....OK
Reading [metadata].....OK
Reading [protect1].....OK
Reading [protect2].....OK
Reading [seccfg].....OK
Reading [proinfo].....OK
Reading [oemkeystore].....OK
Reading [md1img].....OK
Reading [md1dsp].....OK
Reading [md1arm7].....OK
Reading [md3img].....OK
Reading [nvram].....OK
Reading [lk].....OK
Reading [lk2].....OK
Reading [boot].....OK
Reading [logo].....OK
Reading [tee1].....OK
Reading [tee2].....OK
Reading [secro].....OK
Reading [keystore].....OK
Reading [system].....OK
Reading [cache].....OK
Reading [flashinfo].....OK
Writing scatter.....OK
Operation {Read Scatter firmware} ID: 9F3382C96B69EFFD
Elapsed time 02:54 -- Version 3.4.1

cihazın bu romu stock olarak varmı ben ne olur ne olmaz dump ettim ama şöyle; frp yapmam gerekiyordu pmt changed uyarısı verdi

Bu cihazın yazılımları forumumuzda mevcut.
Yanılmıyorsam cihaza Rom yükleme işleminden sonra cihaz güncelleme alıyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: gen_com

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Bu cihazın yazılımları forumumuzda mevcut.
Yanılmıyorsam cihaza Rom yükleme işleminden sonra cihaz güncelleme alıyor sanırım.
Dediğiniz doğru forumdaki stock rom 6.0 romu kurduktan sonra OTA ile güncelleme yapılması gerekmekte güncelleme ile de 7.0 olmakta.

murasakirin01

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2022
1
0
1
21
Cihazın Ana ekran ve etrafındaki tuşlar çalışmıyor flex kablosundada bir hasar yok ama recovery moda girerken sıkıntı çıkarmıyor sizce düzelir mi stock romu flashlarsam