Casper Via A1 Rom Atarken Tamamen Kapandı ve Açılmıyor

• Konbuyu başlatan aTTiLa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 41
  • Görüntüleme 7K
 Yazdır

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Telefonumun dokunmatik ekranında donmalar olduğu için çözüm aradım ve forumdaki bir arkadaşa önerildiği gibi Orjinal Rom atmaya karar verdim. Orjinal Romu indirdim ve klasördeki dosyada anlatıldığı gibi Flash Tool u açtım romu seçtim download only seçeneği seçili iken download sekmesine tıkladım telefon kapalı iken bilgisayara bağladım ve beklemeye geçtim. Birkaç dakika sonra hata verdi kabloyu çıkarttım telefonu açayım dedim ama açılmadı. Hala da açılmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Defalarca deneyin. Olmazsa kabloyu, usb yi yada bilgisayarı değiştirin. Bataryanızı tam şarj edin.

• Beğen
Tepkiler: aTTiLa

memili54

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2018
5
4
3
39
sırf söylemek için üye oldum kıymetimi bil :D aynı sorunla karşılaştım dükkanda yapman gereken telefonun arka kapağını aç eğer açacak birşey bulamaz isen bıçakla aç ordaki batarya kablosunu çek yeniden tak sonra rom yükle kesin olacaktır kolay gelsin

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Arkadaşlar biraz bekledikten sonra tekrar uğraştım Romu attım ama bu kez de İMEİ geçersiz diyor ve şebeke gelmiyor. Burada verilen başka bir Romu attım ama yine aynı İMEİ geçersiz ve şebeke yok.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar biraz bekledikten sonra tekrar uğraştım Romu attım ama bu kez de İMEİ geçersiz diyor ve şebeke gelmiyor. Burada verilen başka bir Romu attım ama yine aynı İMEİ geçersiz ve şebeke yok.
İmei numarası silinmiş olabilir. İmei kontrol ettiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: Joingle1

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Evet kontrol ettim geçersiz imei diyor imei numarası yok. En son eklenen romu da yükledim yine de düzelmedi.
Yazılımı yüklerken büyük ihtimal format atıp yükleme yapmışsınız. Düzeltmek için Maui meta programı ile imei numaranızı düzeltebilirsiniz.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Yazılımı yüklerken büyük ihtimal format atıp yükleme yapmışsınız. Düzeltmek için Maui meta programı ile imei numaranızı düzeltebilirsiniz.
Programi yukledim tarif edildigi gibi yaptim telefonu takıyorum ama telefonu görmüyor imei degistirme penceresi gelmiyor

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Belirtilen sekilde gerekli yerleri isaretleyip reconnect diyorum telefonu kapalı sekilde bilgisayara bağlıyorum telefona casper logosu geliyor ama uygulamada imei degistirme penceresi gelmiyor bi süre sonra "General error, please press reconnect button to connect with target" hatasi geliyor. Tekrar tekrar yapiyorum yine logoda kaliyor ve imei degistirme penceresine gecmiyor. Driver lari da yükledim yapmadan önce. Ama telefonu taktigimda aygıt yoneticisine baktığımda mt65xx android phone sürücüsü hata veriyor. Bununla ilgisi var mıdır? Internnetten bircok siteye bakip sürücü indirdim güncellemek icin ama bilgisayar sürücüyü bulmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Belirtilen sekilde gerekli yerleri isaretleyip reconnect diyorum telefonu kapalı sekilde bilgisayara bağlıyorum telefona casper logosu geliyor ama uygulamada imei degistirme penceresi gelmiyor bi süre sonra "General error, please press reconnect button to connect with target" hatasi geliyor. Tekrar tekrar yapiyorum yine logoda kaliyor ve imei degistirme penceresine gecmiyor. Driver lari da yükledim yapmadan önce. Ama telefonu taktigimda aygıt yoneticisine baktığımda mt65xx android phone sürücüsü hata veriyor. Bununla ilgisi var mıdır? Internnetten bircok siteye bakip sürücü indirdim güncellemek icin ama bilgisayar sürücüyü bulmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim
YouTube ve benzeri sitelerden bakarak yapabilirsiniz. Sürücü sorunu var büyük ihtimal. Sürücüleri düzgünce yükleyip tekrar deneyin.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
YouTube ve benzeri sitelerden bakarak yapabilirsiniz. Sürücü sorunu var büyük ihtimal. Sürücüleri düzgünce yükleyip tekrar deneyin.
Ordan bakarak yaptım zaten ama bende ikinci pencere gelmiyor logoda kalıyor yüklenmiyor sürücüde mi sorun diye baktım verilen driverları yükledim hem de birkaç siteden dediğim gibi sadece telefonu takınca mt65xx android phone sürücü hatası var onu da ayrı ayrı aradım indirdim ama bilgisayar görmedi onları böyle kaldı telefon :(

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ordan bakarak yaptım zaten ama bende ikinci pencere gelmiyor logoda kalıyor yüklenmiyor sürücüde mi sorun diye baktım verilen driverları yükledim hem de birkaç siteden dediğim gibi sadece telefonu takınca mt65xx android phone sürücü hatası var onu da ayrı ayrı aradım indirdim ama bilgisayar görmedi onları böyle kaldı telefon :(
Zaten meta mod öyle olur. Cihaz logoda bekleyecek ve pc'de aygıt yöneticisinde mtk olarak gözükmesi lazım. İlk defa yapan kişi için biraz zor olabilir. Ama en basit yöntemi budur. Diğer yöntem cihaza root yapıp yapmaktır.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Zaten meta mod öyle olur. Cihaz logoda bekleyecek ve pc'de aygıt yöneticisinde mtk olarak gözükmesi lazım. İlk defa yapan kişi için biraz zor olabilir. Ama en basit yöntemi budur. Diğer yöntem cihaza root yapıp yapmaktır.
Yok zaten logo geliyor ama orada kalıyor program hata veriyor bitiriyor işlemi IMEI degıstirme penceresine geçmiyor

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Yardimci olabilecek yok mu arkadaslar telefon böyle kaldi sabahtan beri ugrasiyorum duzelmiyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yardimci olabilecek yok mu arkadaslar telefon böyle kaldi sabahtan beri ugrasiyorum duzelmiyor
Gerekenler söylendi arkadaşım gerisi senin becerine kalmış. Sana söylediğim yöntem ile defalarca imei onarımı yaptım. Yapamıyorsanız bir teknik servise götürün halletsinler.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Gerekenler söylendi arkadaşım gerisi senin becerine kalmış. Sana söylediğim yöntem ile defalarca imei onarımı yaptım. Yapamıyorsanız bir teknik servise götürün halletsinler.
Yardimin ve soylediklerin icin cok tesekkur ederim ama beceri ile alakasi yok yaptiklarimi da tek tek anlattim videoda ve diger videolarda gosterilen islemleri tek tek ayrintisi ile yaptim videolardan farkli olarak hata aldigim sey aygit yoneticisindeki mt65xx android phone hatasi bir sürü surucu indirip duzeltmeye calistim ama o da olmadi bu hata ile ilgili bilginiz var mi? goturdugum servis muhtemelen root atarak yapacak bu bir sorun olusturur mu ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Yardimin ve soylediklerin icin cok tesekkur ederim ama beceri ile alakasi yok yaptiklarimi da tek tek anlattim videoda ve diger videolarda gosterilen islemleri tek tek ayrintisi ile yaptim videolardan farkli olarak hata aldigim sey aygit yoneticisindeki mt65xx android phone hatasi bir sürü surucu indirip duzeltmeye calistim ama o da olmadi bu hata ile ilgili bilginiz var mi? goturdugum servis muhtemelen root atarak yapacak bu bir sorun olusturur mu ?

İşlemleri farklı bir bilgisayarda denediniz mi?
Zaman zaman sürücü çakışmaları nedeniyle cihazınızı bilgisayarınıza göstermeniz mümkün olmayabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: kafalargökyüzü

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
İşlemleri farklı bir bilgisayarda denediniz mi?
Zaman zaman sürücü çakışmaları nedeniyle cihazınızı bilgisayarınıza göstermeniz mümkün olmayabiliyor.
Hayir ama bugün de oyle deneyeceğim olmazsa bi teknik servise verecegim telefonu muhtemelen root atarak yaparlar degil mi? Root atarak yaparlarsa bi sorun olur mu ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Hayir ama bugün de oyle deneyeceğim olmazsa bi teknik servise verecegim telefonu muhtemelen root atarak yaparlar degil mi? Root atarak yaparlarsa bi sorun olur mu ?

IMEI Tamir işlemi için aslında cihazınıza Root yetkisi verilmesi gerekmiyor.
Lakin başka bir işlem uygulamak gerekirse o başka.
Cihazınıza Root yetkisinin verilmesinin sorun olacağını düşünmüyorum.
Kaldı ki, Root yetkileri daha sonra kaldırılabilir.
IMEI Tamir işlemi için bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
IMEI Tamir işlemi için aslında cihazınıza Root yetkisi verilmesi gerekmiyor.
Lakin başka bir işlem uygulamak gerekirse o başka.
Cihazınıza Root yetkisinin verilmesinin sorun olacağını düşünmüyorum.
Kaldı ki, Root yetkileri daha sonra kaldırılabilir.
IMEI Tamir işlemi için bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.
Biliyorum buradan da baktim videolara da baktim tek tek yaptim bazilarinda fark olarak en basta surucu imzasi devre disi birakin diyor onu da yaparak denedim ama yine olmadi. Programların surumunden dolayi olabilir mi ? Anlatilardan farkli olarak telefonda logo ciktiginda yani meta moduna gectiginde aygit yoneticisinde mt65xx android phone surucusunun hata vermesi birkac yere baktim surucuyu indirip yuklemeyi denedim islem sirasinda ama bilgisayar surucuyu gormedigi icin yukleyemedim