Yardım Casper Via CTA-E10-16A-3G Açılmıyor Detaylar Konuda

Yazdır

oynama16

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Mar 2018
5
2
3
36
Merhaba arkdaşlar Casper Via CTA-E10-16A-3G Tabletim var maalesef açılmıyor. Şarja taktığım zaman belirli aralıklarla titriyor cihaz. Sürücüler kısmından orjinam rom yüklemeside yaptım ama aynı şekilde şarja takınca belirli aralıklarla titriyor görüntü vs gelmiyor. Bilgisayara rom bağlamak için bağladığımda Power tuşu ve ses açma tuşuna bastığım zaman bilgisayar cihazı görüyor. Sorun ne olabilir acaba. Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkdaşlar Casper Via CTA-E10-16A-3G Tabletim var maalesef açılmıyor. Şarja taktığım zaman belirli aralıklarla titriyor cihaz. Sürücüler kısmından orjinam rom yüklemeside yaptım ama aynı şekilde şarja takınca belirli aralıklarla titriyor görüntü vs gelmiyor. Bilgisayara rom bağlamak için bağladığımda Power tuşu ve ses açma tuşuna bastığım zaman bilgisayar cihazı görüyor. Sorun ne olabilir acaba. Şimdiden teşekkür ederim.
Cihazınız nasıl o hale geldi? Düşme yada sıvı teması olduysa cihazınızda donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

oynama16

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Mar 2018
5
2
3
36
Cihazınız nasıl o hale geldi? Düşme yada sıvı teması olduysa cihazınızda donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

Cevap için teşekkür ederim. Düşme veya sıvı teması yok. Şarjı bıttı yeniden taktığımda hiç tepki yok ekranda sadece 3 saniye aralıklarla titriyor. Usb dende denedim aynı normal güç girişindende. Şarjı çıkartıp açma tuşuna bastığımdada aynı olayı yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cevap için teşekkür ederim. Düşme veya sıvı teması yok. Şarjı bıttı yeniden taktığımda hiç tepki yok ekranda sadece 3 saniye aralıklarla titriyor. Usb dende denedim aynı normal güç girişindende. Şarjı çıkartıp açma tuşuna bastığımdada aynı olayı yapıyor.
Yazılım attığınız halde açılmıyor ise batarya olabilir. Yazılımı sorunsuz yükledi mi?

Son düzenleme:

oynama16

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Mar 2018
5
2
3
36
Yazılımı bu program ile atmadım. Casper resmi sitesinde rom ve yazılım yükleme programı ile sorunsuz attım. Bataryadan bende şüphelendim. Çıkardım bataryayı direk güç bağladım çalıştırdım aynı şekilde sadece titriyor. Acaba bu belirli aralıklarla titreşim batarya yok demekmi bir fikrim yok oda olabilir. Yoksa direk bataryasızda bu modeller çalışıyormu güç kablosuyla acaba. Çünkü hem usb girişi hemde güç girişi var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

oynama16

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Mar 2018
5
2
3
36
Bataryamı anakartmı onu bilemedim. Başına gelen olmuştur diye yazdımda yok sanırsam. Neyse 69 TL anakart artık alıp deniyeceğiz.

sezai özeren

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
1
0
1
59
Merhaba arkadaşlar,
Casper VİA-CTA--E10-3G model tabletim var.Bu aksam yazılım yüklemesi yapayım derken yanlış bir şey yaptım zannedersem kendiliğinden kapandı. Şimdi ise hiç açılmıyor. Ses yükseltme ve açma kapama tuşuna beraber basmama rağmen hiç bir tepki vermiyor.
Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
Saygılarımla.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar,
Casper VİA-CTA--E10-3G model tabletim var.Bu aksam yazılım yüklemesi yapayım derken yanlış bir şey yaptım zannedersem kendiliğinden kapandı. Şimdi ise hiç açılmıyor. Ses yükseltme ve açma kapama tuşuna beraber basmama rağmen hiç bir tepki vermiyor.
Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
Saygılarımla.
bulunan konuya baktınız mı?