Çözüldü Casper Via E2 Video Oynatma Problemi (Yeşil Ekran)

Yazdır

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim Casper Via E2 cihazımda video oynatırken 1-2 saniye sonra video küçülüyor ve arkası yeşil oluyor aldığım ekran görüntüleri düzgün çıktığı için görüntü paylaşamıyorum. Çok fazla google da arama yaptım sorunu yaşayan çok fazla insan var fakat henüz bir çözüm bulan yok. Bu problemi yaşayan veya bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim Casper Via E2 cihazımda video oynatırken 1-2 saniye sonra video küçülüyor ve arkası yeşil oluyor aldığım ekran görüntüleri düzgün çıktığı için görüntü paylaşamıyorum. Çok fazla google da arama yaptım sorunu yaşayan çok fazla insan var fakat henüz bir çözüm bulan yok. Bu problemi yaşayan veya bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Ben soruyu anlamadim bi ekran goruntusu paylasabilirsen yardimci olabiliriz

Şimdi hocam şöyle ilk 3 saniyede bu şekilde video oynatıyor (Herşey Normal) :

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sonra şu şekilde video kalitesine göre belirli bir boyutta küçülüyor.

Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?

Cihazıma stock rom yüklü satın aldığımdan beri bu sorunum var. Sadece Twrp yüklü ve rootlu ama bunları yapmadan önce de video sorunum vardı.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hussam

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
22
10
3
44
Herhangi bir video converter yazılımı ile kare sayısı 23 yada 25 kare ve video çözünürlüğünü de maksimum LCD ekranlar için 720p, Oled ekranlar için 1080p ayarlanmalı. Ama bu cihazın işlemci hızı ile ters orantılı olup, telefonunuz yavaşsa 480p maksimum ayarlamalısınız. Bu yeşil ekran, telefonunuzun işlemci hızının video kalitesine yetişemediğini gösteriyor. İzlediğiniz videoyu 480p geçmeyecek şekilde convert edin. Ve videoyu da VLC Player ile seyretmeyi deneyin.

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Herhangi bir video converter yazılımı ile kare sayısı 23 yada 25 kare ve video çözünürlüğünü de maksimum LCD ekranlar için 720p, Oled ekranlar için 1080p ayarlanmalı. Ama bu cihazın işlemci hızı ile ters orantılı olup, telefonunuz yavaşsa 480p maksimum ayarlamalısınız. Bu yeşil ekran, telefonunuzun işlemci hızının video kalitesine yetişemediğini gösteriyor. İzlediğiniz videoyu 480p geçmeyecek şekilde convert edin. Ve videoyu da VLC Player ile seyretmeyi deneyin.

Hocam dediginizi yaptim yine ekran kucuk fakat ilk attigim ekran goruntusunden daha buyuk.yesil ekran sorunum devam ediyor yani hala. tarayici uzerinde oynatirken instagramda sorun devam ediyor. Vlc cozumu yeterli olmadi yani. 1080p bir video olunca tam ekran oluyor fakat video ne kadar kuculurse ekrandaki boyutu da o kadar kuculuyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Bence önce cihazınıza forumumuzda paylaşılan yazılımı yükleyiniz ve ondan sonra deneme yapınız.
Ne yazık ki artık çoğu Root dosyası eskisi kadar masum değil.
Bir cihaz Root'luyorsunuz, arka planda çalışan bir sürü uygulama kuruluyor.
Özellikle Baidu ajanları kurulmuşsa, onlar cihazı çok yoruyor.

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Bence önce cihazınıza forumumuzda paylaşılan yazılımı yükleyiniz ve ondan sonra deneme yapınız.
Ne yazık ki artık çoğu Root dosyası eskisi kadar masum değil.
Bir cihaz Root'luyorsunuz, arka planda çalışan bir sürü uygulama kuruluyor.
Özellikle Baidu ajanları kurulmuşsa, onlar cihazı çok yoruyor.

Cihazı rootlamadan önce de bu problemim vardı hocam stock romdayken. ( Yinede denememi önerir misiniz?)

Sorun benim kullanici deneyimime gore şu;
Bu cihazdaki video cozunurlugu 1080p daha dusuk kalitedeki bir videoyu oynatinca ekrana sigdirmak yerine kucultuyor ve arkasi yesil olarak kaliyor. daha yuksek cozunurluklu bir video oynatinca ekranda daha cok yer kapliyor daha az yesil oluyor...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Cihazı rootlamadan önce de bu problemim vardı hocam stock romdayken. ( Yinede denememi önerir misiniz?)

Sorun benim kullanici deneyimime gore şu;
Bu cihazdaki video cozunurlugu 1080p daha dusuk kalitedeki bir videoyu oynatinca ekrana sigdirmak yerine kucultuyor ve arkasi yesil olarak kaliyor. daha yuksek cozunurluklu bir video oynatinca ekranda daha cok yer kapliyor daha az yesil oluyor...

Yerinizde olsam bir dakika bile beklemez yazılım yüklemesi yapardım.
Nasipse sonucu bildirirsiniz.

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Şimdi yüklemeye başlıyorum birazdan sonucu bildireceğim.

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34

Sizin paylaştığınız yazılımı yükledim ve ilk testlerde video küçülmedi şuan gayet iyi çalışıyor hocam :) tavsiye için teşekkür ederim.

Şimdiye kadar yüklememe sebebim cihazıma 2 yıldır yüklediklerimdi olsun şimdi hepsini yavaş yavaş yeniden yüklerim :)

Eğer farklı kaynaklarda yeniden küçülme durumu olursa buradan paylaşırım şimdilik sorunum tamamen çözüldü gibi duruyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com

Sizin paylaştığınız yazılımı yükledim ve ilk testlerde video küçülmedi şuan gayet iyi çalışıyor hocam :) tavsiye için teşekkür ederim.

Şimdiye kadar yüklememe sebebim cihazıma 2 yıldır yüklediklerimdi olsun şimdi hepsini yavaş yavaş yeniden yüklerim :)

Eğer farklı kaynaklarda yeniden küçülme durumu olursa buradan paylaşırım şimdilik sorunum tamamen çözüldü gibi duruyor.

Cihazın sanırım mevcut yazılımında bazı hatalar vardı.
Yüklediğiniz yazılım sorununuzu çözmüş.
Geçmiş olsun.
Cihazınızı iyi günlerde kullanınız.

• Beğen
Tepkiler: l0tr0

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Konu başlığını çözüldü olarak güncelleyelim yanlış algı olmasın :)
Çok teşekkür ederim tekrardan.

l0tr0

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
24
1
3
34
Yeni attığım stok ROM çözüm olmadı. Bir süreliğine düzgün gidiyor bugün yine bozuldu ve bu hatayı almaya devam ediyorum. Bu cihazın sorunu bu sanırım. Gideremedikleri bir problem.