Casper Via G1 Plus Yazılım

Yazdır

mustafa.old

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2019
2
2
3
25
Merhaba, uzun zamandır Casper VIA G1 Plus telefon kullanıyorum.
Geçen hafta Bu modele yazılım güncellemesi geldi. Android 8.1.0 sürümüne yükseltildi. Fakat Yükseltme ile birlikte telefon tam anlamıyla kullanılmaz hale geldi. Tüm arayüz değişti, çoğu özellik kaldırıldı. Ve kullanıcıların %82'si aynı düşüncede.

Casper'in çağrı merkezini aradığımda eski sürüme dönülemiyeceğini zamanla alışacağımı söyeyip yüzüme kapattı. Casper'in resmi instagram hesabıyla iletişime geçtiğimde aynı şeyi söyledileri. Eski sürüme dönüş yoktur dediler. "Bende garantisi durmakta garantiye gönderip eski sürümü geri yüklemelerini istesem?" gibisinden mesaj attım. Ve mesajıma cevap vermediler.

Bende son çare olarak bu siteyi buldum. Elinizde Casper VIA G1 Plus Android 7.1.2 sürümü var ise benimle paylaşır mısınız. Gerçekten bu sürümü bulursam sitenize bağış da yapmak istiyorum. Eğer bulamazsam bu telefon artık kullanılacak durumda değil.

Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: cephane iletişim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ne yazık ki, çoğumuz cihazımıza yeni bir güncelleme geldiği zaman heyecanlanıyoruz.
Cihazımızı güncellemek konusunda sabırsız davranıyoruz.
Aslında, acil bir durum yoksa biraz beklemek her zaman faydalı olacaktır.

Casper size yazılımda geriye dönüş yapılamayacağını söylüyorsa, haklı olabilirler.
Lakin konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Konuyu biraz araştırmak lazım.
Konuyu biraz araştırayım, bir şeyler bulursam sizinle paylaşırım.

Forumumuza bağış konusuna gelince, bizi düşündüğünüz için teşekkürler.
Çok şükür, şu an için maddi desteğe ihtiyacımız bulunmamaktadır.
Bu nedenle de bağış kabul etmiyoruz.

mustafa.old

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2019
2
2
3
25
Ne yazık ki, çoğumuz cihazımıza yeni bir güncelleme geldiği zaman heyecanlanıyoruz.
Cihazımızı güncellemek konusunda sabırsız davranıyoruz.
Aslında, acil bir durum yoksa biraz beklemek her zaman faydalı olacaktır.

Casper size yazılımda geriye dönüş yapılamayacağını söylüyorsa, haklı olabilirler.
Lakin konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Konuyu biraz araştırmak lazım.
Konuyu biraz araştırayım, bir şeyler bulursam sizinle paylaşırım.

Forumumuza bağış konusuna gelince, bizi düşündüğünüz için teşekkürler.
Çok şükür, şu an için maddi desteğe ihtiyacımız bulunmamaktadır.
Bu nedenle de bağış kabul etmiyoruz.
Kesinlikle size katılıyorum. Çoğu güncellemede arayüz değişmekteydi. Hevesime yenik düştüm. Araştırmadan telefonu güncellemeye aldım.

İkinci husus olarak da Casperın geriye dönüş yoktur demesi tamamen yazılımcılarını düşünmesi. Belirli bir yıl içerisinde bu sürümü kullanıp belki eski sürüme geri döndürme şansları olabilir.

Bu sürümü size şu şekilde anlatmak istiyorum. Elinizide İOS12 işletim sistemli bir telfon var ve güncellemeye aldıktan sonra Windows Phone 'ye dönüşüyor. Baştan sağma tasarlanmış iğrenç bir arayüze sahip.

Telfonu garantiye göndermek istiyorum fakat bekleme süresinden harici eski sürümü yğkleyemeyiz demelerinden korkuyorum.

• Beğen
Tepkiler: cephane iletişim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kesinlikle size katılıyorum. Çoğu güncellemede arayüz değişmekteydi. Hevesime yenik düştüm. Araştırmadan telefonu güncellemeye aldım.

İkinci husus olarak da Casperın geriye dönüş yoktur demesi tamamen yazılımcılarını düşünmesi. Belirli bir yıl içerisinde bu sürümü kullanıp belki eski sürüme geri döndürme şansları olabilir.

Bu sürümü size şu şekilde anlatmak istiyorum. Elinizide İOS12 işletim sistemli bir telfon var ve güncellemeye aldıktan sonra Windows Phone 'ye dönüşüyor. Baştan sağma tasarlanmış iğrenç bir arayüze sahip.

Telfonu garantiye göndermek istiyorum fakat bekleme süresinden harici eski sürümü yğkleyemeyiz demelerinden korkuyorum.

Aslında Casper servisi isterse versiyon düşürme işlemini yapabilir.
Onların elinde mutlaka özel araç, gereç ve yöntemler mevcuttur.

• Beğen
Tepkiler: yagmurefe