Casper Via M1 - 6.0 Veri Güvenliği Sorunu

Yazdır

osmansuzer

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Nis 2017
2
0
1
31
Merhaba;

İlk sürümünde telefonun ayarlar>güvenlik altında "veri güvenliği" ayarı mevcuttu. Bu ayar ile verilerimi şifreli şekilde tutabiliyordum. ancak 6.0 sürümüne geçtiğimde bu özelliğin olmadığını gördüm. ve verilerim kilitli kaldı. İlk sürümüne geçmek için ne yapmalıyım? geçsem bile verilerimi kurtarabilir miyim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba;

İlk sürümünde telefonun ayarlar>güvenlik altında "veri güvenliği" ayarı mevcuttu. Bu ayar ile verilerimi şifreli şekilde tutabiliyordum. ancak 6.0 sürümüne geçtiğimde bu özelliğin olmadığını gördüm. ve verilerim kilitli kaldı. İlk sürümüne geçmek için ne yapmalıyım? geçsem bile verilerimi kurtarabilir miyim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ayarlar'da arama yapmanız mümkün mü?
Belki de bahsettiğiniz bölümün yeri değişmiştir.
Cihazınızın yazılım versiyonunu düşürmeniz mümkün lakin:
Yazılım yükleme işlemi sırasında verileriniz silinecektir.
Bu nedenle verilerinizi önce bilgisayarınıza aktarmanız faydalı olacaktır.
Yazılım yükleme işleminden sonra durum ne olur inanın bilmiyorum.
Ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.

osmansuzer

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Nis 2017
2
0
1
31
Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkürler.

Ayarlar kısmının herhangi bir yerinde yok maalesef:disappointed::disappointed: .Eski sürümüne dönmemin riskleri nelerdir? (Gerçi döndüğümde ayar geri gelir mi o da belli değil ama.) Nasıl geri dönebileceğime dair paylaşabileceğiniz bir bilgi ya da bir link var mı acaba?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkürler.

Ayarlar kısmının herhangi bir yerinde yok maalesef:disappointed::disappointed: .Eski sürümüne dönmemin riskleri nelerdir? (Gerçi döndüğümde ayar geri gelir mi o da belli değil ama.) Nasıl geri dönebileceğime dair paylaşabileceğiniz bir bilgi ya da bir link var mı acaba?

Size önerim önce cihazınızdaki bütün verileri bilgisayarınıza yedeklemenizdir.
Daha sonra forumumuzdan cihazınıza ait en eski yazılımı indirerek cihazınıza yükleyiniz.
İndireceğiniz dosyaların arasında, yazılım yükleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatan bir rehber mevcuttur.
Daha sonra şifreli dosyalarınızı telefonunuza geri kopyalayınız ve şifreyi çözmeye çalışınız.
Aklıma ne yazık ki şuan için başka bir şey gelmiyor.
Daha önce de belirttiğim gibi, bu yöntem işe yarar mı bilmiyorum.