Yardım Casper Via T7D ve Casper Via T7D-3G Yazılım Yükleme %26'da Kalma Sorunu

Yazdır

kafalargökyüzü

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
23
1
3
İSTANBUL
Merhaba, bu iki cihazında wifi sorunu var MAC ve IP noları görünmüyor. Bu yüzden yazılım yüklemek istedim fakat bir türkü soruna ulaşamadım driver kaynaklı bi sorun olduğunu düşüyorum yazılım yükleme işlemi %26'da kalıyor ne kadar çabaladıysam yapamadım bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.%26da kaldığında ise ekte belirttiğim resimlerdeki gibi kalıyor. (Paradox yeterince yardımcı oldu ayrıca teşekkür ederim ama soruna ulaşamadım.)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yazılım yükleme aracınızı yönetici olarak ve XP Sp3 uyumluluk modunda açarak çalıştırın.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Benzer bir cihaza yazılım yüklemesi yapmıştım.
bulunan yazılımı indirerek, yazılımın içinden çıkan sürücü ve araçları dener misiniz?
Bir de, sürücülerin Aygıt Yöneticisi'nde nasıl göründüğünü görmek için bakabilir misiniz?

Yazılım yükleme işlemleri sırasında sorun yaşanıyorsa:
Farklı USB kablo, USB port, sürücü ve yazılım yükleme aracının farklı versiyonları denemek sorunu çözebilir.

kafalargökyüzü

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
23
1
3
İSTANBUL
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
bulunan yazılımı indirerek, yazılımın içinden çıkan sürücü ve araçları dener misiniz?
Bir de, sürücülerin Aygıt Yöneticisi'nde nasıl göründüğünü görmek için bakabilir misiniz?

Farklı USB kablo, USB port, sürücü ve yazılım yükleme aracının farklı versiyonları denemek sorunu çözebilir.
Dostlar pes etmek üzereyim bugün de boş vakitlerde birşeyler denicem olmazsa yapacak bişey yok. Belki yazılımlardandır diye Casper genel merkezden rom istedim onlarla denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Cihazın bataryasıda arızalı fakat asıl sorunun Driver olduğuna eminim benim görüşüm %100 driversal bir sorun :D Bu şekilde görünüyor. Sizin gönderdiğiniz yazıları okudum ama bu tablete nasıl uygulayacağımı bilmiyorum. Verdiği hata Flash programı bulunamadı diyo bana kalırsa CMD kaynaklı bi sorun ama bu tablete nasıl uygularım yapmam gereken ilk adım nedir. Bu ara iş yeri inanılmaz yoğun geç yazıyorsam ve kafanızı şişiriyorsam affola...

kafalargökyüzü

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
23
1
3
İSTANBUL

Dostlar sorunu sonunda buldum. Öncelikle yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ama wifi sorunu devam ediyor yazılımsal değilmiş önemli değil önemli olan öğrenmek... :)

Sorunun çözümü;
1-Cihazı USB kablo ile bağladıktan sonra aygıt yöneticisinden internetten tarayarak güncellemek gerekiyor.
2-Cihaz DROIDBOOT modunda iken aygıt yöneticisinden internetten tarayarak tekrar güncellememiz gerekiyor.
3-Asıl en büyük sorun ise Intel Phone Flash Tool 4.4.4.0 sürümünde DNX modu sürücüsü yok bu yüzden PHONE FLASH TOOL 5.8.4.0 sürümünü indirip içinde bulunan DNX driver paketiyle birlikte kurmamız gerekiyor.
4-Bu aşamaları kaydettikten sonra en basit haliyle kurduğumuz yeni sürüm Intel Phone Flash Tool'u kullanarak yazılımı kolayca yükleyebiliriz...

Dostlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim yapamadığım şeyi çabalayarak bi yerlere varabilmek benim için çok değerli. Hayırlı günler :)