Stock Firmware Casper Via T8W Firmware

Meta başlık: Casper Via T8W Firmware

Meta açıklama: Casper Via T8W Firmware

DkingZss

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2018
2
0
1
25
Kurulum aşamasında bir süre sonra kırmızı ekran alıyoruz, hiç bir şekilde olmuyor, arkadaşların dedikleri gibide yaptım, bi türlü şu driverları yükleyemedim,

Windows içinde manuel yükleyemezmiyiz ? yardımcı olurmusunuz el ile yükleyelim. teknik servise vermek istemiyorum boşuna

Sadece pil göstergesi gelse bile yeterli, sarj durumunu bileyim bari onun driveri lazım. pili tanıtacak.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kurulum aşamasında bir süre sonra kırmızı ekran alıyoruz, hiç bir şekilde olmuyor, arkadaşların dedikleri gibide yaptım, bi türlü şu driverları yükleyemedim,

Windows içinde manuel yükleyemezmiyiz ? yardımcı olurmusunuz el ile yükleyelim. teknik servise vermek istemiyorum boşuna

Sadece pil göstergesi gelse bile yeterli, sarj durumunu bileyim bari onun driveri lazım. pili tanıtacak.

Cihazınızın sürücüleri Casper'ın internet sitesinde mevcut.
Onları indirip yüklemeyi denemiş miydiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sayın Paradox @Paradox
Bi yere kadar gelip orada kalıyorum.Yardım eder misiniz bana 1 haftadır cok uğraştım. (Casper Via T18-W)

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Cihaz ekranındaki isimlerle, indirdiğiniz yazılımın içerisindeki klasör ve dosya isimlerini karşılaştırınız.
Bazen klasör ve dosyalar farklı isimlerde olabiliyor ve bu nedenle de kurulum tamamlanamıyor.
Ayrıca, konuya yazılan yorumları okumanız da faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mekiz

cuslaw

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
3
0
1
33
T18-W yazılımı farklı T8W ile aynı değil , hatta kurulum şekli de farklı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
T18-W yazılımı farklı T8W ile aynı değil , hatta kurulum şekli de farklı.

Sonuçta her iki cihazda Microsoft Windows işletim sistemli.
Bir cihazda Microsoft Windows işletim sistemi yüklemenin de türlü türlü yöntemleri vardır ve hepsi sonunda aynı kapıya çıkar.
Kurulum aşamasında sorun olmaz ama belki kurulumdan sonra sürücü sorunu yaşanabilir.

cuslaw

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
3
0
1
33
Sonuçta her iki cihazda Microsoft Windows işletim sistemli.
Bir cihazda Microsoft Windows işletim sistemi yüklemenin de türlü türlü yöntemleri vardır ve hepsi sonunda aynı kapıya çıkar.
Kurulum aşamasında sorun olmaz ama belki kurulumdan sonra sürücü sorunu yaşanabilir.
Bence bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayınız.Bu tür tabletlerde ms-dos komutları ile windows kurulur.

T18W tablete T8W 'a atıldığı şekilde yazılım atamazsınız boot dosyaları bile farklı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bence bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayınız.Bu tür tabletlerde ms-dos komutları ile windows kurulur.

T18W tablete T8W 'a atıldığı şekilde yazılım atamazsınız boot dosyaları bile farklı.

Bunu bana mı söylediniz?
:zuhaha:

Boot dosyası derken?
Farkı anlatabilir misiniz?
:zuhaha:

Elime bir Flash Disk alır, Flash Disk'e bir daha müdahale etmeden,
Farklı marka ve modelli, tablet, dizüstü ve masaüstü ayrımı yapmadan,
Önüme gelen her cihaza Microsoft Windows işletim sistemi yüklerim.

max-up

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
10
0
1
55
Emeğinize ve ellerinize sağlık tamda lazım olan şeyi buldum sayenizde teşekkürler.

abdullahazad

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Nis 2019
1
0
1
33
Baker Street 221/B
kırmızı ekran hatası alan arkadaslar
usb disklerin isimlerini Winpe olarak degistirsin.
farkederseniz kirmizi hata aldıktan sonra usb diskler formatlanmis oluyor, Winpe olarak isimlendirirseniz bu hatadan kurtulmaniz yuksek ihtimal.

ger

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Nis 2021
1
0
1
23
Merhabalar,

Özellikle driver bulmak büyük sorundu, sayenizde win10'dan win8'e dönebildim ve kasmalardan kurtuldum. Çok teşekkür ederim.

Bir-iki sorunum dışında kusursuz çalışıyor şimdilik tabletim.

Sorunlarım şunlar; Mağazaya giremiyorum ve kameram malesef ki çalışmıyor. Driver güncellemeleri yapıp reset attığımda kamera çalıştı bir süre ancak tekrar çalışmamaya başladı.

Yükleyecek arkadaşların bu konuda bilgisi olsun isterim. (belki de sadece bende görülen sorunlardır)
Umarım çözerim bu sorunları ve buraya yazarım çözüm yollarını.

iyi forumlar.

--------------

cmd'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu yapıştırdım ve Enter'a bastım.

Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

Böylece mağazaya ulaşabiliyorum artık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mahsunkskin

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2021
17
0
1
22
Selamlar dediklerinizi harfiyen yapıyorum ancak boot manager bölümünde USB görünmüyor. Bunu nasıl çözeceğim acaba?