Casper Via T8W Firmware

Casper Via T8W Firmware

Paradox Paradox - #1
Casper Via T8W Firmware

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Yazılım indirme linkleri:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
Boyut: 4,51 GB

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper Via T8W Firmware
Kurulum Açıklaması
Windows 8.1 Sürücüleri
F frttns - #2
PARADOX MERAHAB BAN HARD REST VEYA RECOVERY TUŞ SÖYLERMİSİNZ.BU ÜRÜNLE İLGİLİ. ACİL
Paradox Paradox - #3
PARADOX MERAHAB BAN HARD REST VEYA RECOVERY TUŞ SÖYLERMİSİNZ.BU ÜRÜNLE İLGİLİ. ACİL

Microsoft Windows işletim sistemli cihazlarda, özel olarak yapılmamışsa,
Hard Reset veya Recovey tuşu yoktur.
Bazı dizüstü bilgisayarlarda bu tuş mevcuttur.
Asus, HP ve Sony'nin bazı dizüstü bilgisayarlarında bu tuş bulunur.
Tablet PC'ler de bu güne kadar böyle bir tuş görmedim.
Genellikle işletim sisteminin düzgün olarak başlatılamadığı durumlarda,
İşletim sistemi başlangıçta onarma seçenekleri ile otomatik olarak sizi yönlendirir.
Lakin anladığım kadarıyla sizde böyle bir durum söz konusu değil.
Bu durum genellikle işletim sisteminin,
Kurtarma bölümününde zarar gördüğü durumlarda ve donanım arızalarının söz konusu olduğu zamanlarda karşımıza çıkar.
Size önerim cihazınıza USB klavye başlayarak,
Cihazınızı Shift tuşu ile başlatmaya çalışmanızdır.
Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Hiç bir durumda karşınıza Recovery bölümü gelmiyorsa,
Cihazınıza yeniden işletim sistemi yüklemeye çalışınız.
Tüm bunlara rağmen yine sorun yaşamaya devam ederseniz, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
G GURDAL - #4
Casper Via T8W tabletimin şifresini unuttum napmam gerekiyor hiç bir şekilde hallolmuyor. shift+yeniden başlat dediğimde de olmuyor
cevdetguney cevdetguney - #5
en iyisi baştan yazılım yüklemeyi deneyin
G GURDAL - #6
yazılımı nasıl yüklicem bilmiyorum ki hiç tepki vermiyor tablet sadece şifre girdiğimiz ekrana geliyor güvenli mod a da girmiyor
cevdetguney cevdetguney - #7
yukarıdaki partları indirin içinde kurulum açıklaması bulunuyor
G GURDAL - #8
saolun teşekkürler hocam
symbazz symbazz - #9
Casper Via T8W Firmware

Şifre:

Sunum içeriği:
Casper Via T8W Firmware
Kurulum Açıklaması
Windows 8.1 Sürücüleri

Nasıl bir yazılımmış bu 4.5gb. Merak ettim. Bu modelle ilgili farklı yazımlarmı var içinde.?
Paradox Paradox - #10
Nasıl bir yazılımmış bu 4.5gb. Merak ettim. Bu modelle ilgili farklı yazımlarmı var içinde.?

Standart Microsoft Windows 8.1 yazılımı.
İmajın içinde sürücüler ve yanılmıyorsam bir de Microsoft Office var.
Boyut normal.
symbazz symbazz - #11
Standart Microsoft Windows 8.1 yazılımı.
İmajın içinde sürücüler ve yanılmıyorsam bir de Microsoft Office var.
Boyut normal.

Pardon. Bu windows değil mi ?. Doğru ya. Hiç dikkat etmedim. Casper via deyince, androide sardık biz.
U umut35 - #12
arkadaşlar merhaba. Ben sürücüyü yüklerken biosta ayar değişikliği yaptım sanırım usbyi kapatmışım. Bunda bios sıfırlama ile alakalı yardımcı olabilecek varmı ?
symbazz symbazz - #13
Biostan usb kapatamazsınız. Siz herhalde Bitlocker ile usb kilitlemişsiniz. Şifreyi hatırlamıyorsanız, onu da ancak servis açabiliyor. Ücreti en son 70 liraydı.
Paradox Paradox - #14
Biostan usb kapatamazsınız. Siz herhalde Bitlocker ile usb kilitlemişsiniz. Şifreyi hatırlamıyorsanız, onu da ancak servis açabiliyor. Ücreti en son 70 liraydı.

:cenaze:
symbazz symbazz - #15
Üç vakte gömün, kokmasın. :cenaze:
K kuc0ktrus - #16
Kurulum İçin Gerekenler:
  • 2 USB
  • OTG Kablo
  • USB Çoğaltıcı
  • Klavye & Mouse
Kurulum Açıklaması:
  1. USB'lerden birini fat32, diğerini ntfs olarak ve isimleri WINPE olacak şekilde biçimlendirin.
  2. fat32 ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Deploy klasörünün içindeki dosyaları atın.
  3. ntfs ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Images klasörünün içindeki dosyaları atın.
  4. Tabletinize OTG kablosunu, USB çoğaltıcıyı, 2 USB'yi ve klavye & farenizi bağlayın.
  5. Klavyenizde ESC tuşuna basın ve bırakmayın akabinde tabletizin güç tuşuna basılı tutun.
  6. BIOS seçeneklerine girdiğinizde elinizi klavyeden çekin ve Boot Manager menüsüne girin.
  7. EFI USB seçeneğini seçin, gerisi otomatik yapılacaktır.
  8. Ekranınız yeşile döndüğünde yeniden başlatın.
Paradox Paradox - #17
Kurulum İçin Gerekenler:

• 2 USB
    OTG Kablo
    USB Çoğaltıcı
    Klavye & Mouse
Kurulum Açıklaması:

1. USB'lerden birini fat32, diğerini ntfs olarak ve isimleri WINPE olacak şekilde biçimlendirin.
    fat32 ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Deploy klasörünün içindeki dosyaları atın.
    ntfs ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Images klasörünün içindeki dosyaları atın.
    Tabletinize OTG kablosunu, USB çoğaltıcıyı, 2 USB'yi ve klavye & farenizi bağlayın.
    Klavyenizde ESC tuşuna basın ve bırakmayın akabinde tabletizin güç tuşuna basılı tutun.
    BIOS seçeneklerine girdiğinizde elinizi klavyeden çekin ve Boot Manager menüsüne girin.
    EFI USB seçeneğini seçin, gerisi otomatik yapılacaktır.
    Ekranınız yeşile döndüğünde yeniden başlatın.

Geri bildirim için teşekkürler.
D delikanli53 - #18
sürekli kırmızı ekran geliyor. format atılmıyor. ne yapmalıyız.
Paradox Paradox - #19
sürekli kırmızı ekran geliyor. format atılmıyor. ne yapmalıyız.

Ekran kartı ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Cihaz açılır açılmaz mı kırmızı ekrana geçiyor?
D delikanli53 - #20
yok hayır. windows logosu ve kurulum aşamasına başlıyor. sonrasında yeşil bitmesi gereken yerde kırmızı oluyor.
D delikanli53 - #21
"Install.wim NOT found."

An error has been detected

Press any key to contiune...

uyarı bu şekilde.
Paradox Paradox - #22
"Install.wim NOT found."

uyarı bu şekilde.

Yazılım yükleme talimatlarını tekrar gözden geçiriniz.
Olmazsa cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
Y yolsuz - #23
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Söylediklerinizi harfiyen yapmaya çalıştım, fakat böyle bir ekranla karşılaşıyorum, install.wim dosyasını bulamıyor/göremiyor gibi... Bir çözüm öneriniz var mı? Nasıl yapılabilir? Images klasörü içerisinde install.txt adında bir dosya var, ama içerisinde bir şey yazmıyor, bundan kaynaklı olabilir mi?
Paradox Paradox - #24

Söylediklerinizi harfiyen yapmaya çalıştım, fakat böyle bir ekranla karşılaşıyorum, install.wim dosyasını bulamıyor/göremiyor gibi... Bir çözüm öneriniz var mı? Nasıl yapılabilir? Images klasörü içerisinde install.txt adında bir dosya var, ama içerisinde bir şey yazmıyor, bundan kaynaklı olabilir mi?

Konuya yazılan yorumlardan birinde, üyelerimizden birisi kişisel yazılım yükleme tecrübesini aktarmış.
Yorumları incelemeniz yararınıza olacaktır.
Yazılım yükleme işlemini yine başaramazsanız, bunun sorunu Nand Flash arızası olabilir.
Şayet durum böyle ise, cihazınızın teknik servisine gitmesi gerekir.
C cenkayx - #25
linux kurıyım derken görmediğini düşünüp biosa girdim ve usb ile ilgili otg ayarlarını kurcaladım, usbnin çalışmadığını fark etmedim ve format attım, şuan ne biosa girebiliyorum nede win kurulumu sonrası IPM sorgusununa yes yada no diyebiliyorum hadi usb data hattı çalışmıyo kapatma tuşu ve ses tuşlarıyla onay ve seçimde yapılmıyo çok boktan bir durum bu firware umarım pc ye bağlayıp şu işi çzömemme yardımcı olur..
Paradox Paradox - #26
linux kurıyım derken görmediğini düşünüp biosa girdim ve usb ile ilgili otg ayarlarını kurcaladım, usbnin çalışmadığını fark etmedim ve format attım, şuan ne biosa girebiliyorum nede win kurulumu sonrası IPM sorgusununa yes yada no diyebiliyorum hadi usb data hattı çalışmıyo kapatma tuşu ve ses tuşlarıyla onay ve seçimde yapılmıyo çok boktan bir durum bu firware umarım pc ye bağlayıp şu işi çzömemme yardımcı olur..

Sonuç nedir?
DkingZss DkingZss - #27
Casper T8W Tabletimin Dokunmatik, Ses, Ekran kartı Sürücleri calışmamakta (Görmemekte daha doğrusu) Pil göstergesi falan herşey gitmiş durumda
masaüstü pc gibi gözükmekte, DriverScape ile driverlari güncelliyordum, birden restart attı makina kendine açtığımda durum buydu, tüm driver'lar bozulmuş halde,

Denediğim Yöntemler :
Win 10 Format (Microsoft Kendi ISO'su)
Win 8.1 Format (Microsoft Kendi ISO'su)

(Bu Yöntemleri denediğimdede sonuçlar aynı idi)

Şimdi sizin paylaşımınız olan "CASPER T8W STOCK FİRMWARE" Denemek için indiriyorum belki bunla çözebilirim driver sorununu

Sizce nasıl düzeltebilirim sorunumu ?
Paradox Paradox - #28
Casper T8W Tabletimin Dokunmatik, Ses, Ekran kartı Sürücleri calışmamakta (Görmemekte daha doğrusu) Pil göstergesi falan herşey gitmiş durumda
masaüstü pc gibi gözükmekte, DriverScape ile driverlari güncelliyordum, birden restart attı makina kendine açtığımda durum buydu, tüm driver'lar bozulmuş halde,

Denediğim Yöntemler :
Win 10 Format (Microsoft Kendi ISO'su)
Win 8.1 Format (Microsoft Kendi ISO'su)

(Bu Yöntemleri denediğimdede sonuçlar aynı idi)

Şimdi sizin paylaşımınız olan "CASPER T8W STOCK FİRMWARE" Denemek için indiriyorum belki bunla çözebilirim driver sorununu

Sizce nasıl düzeltebilirim sorunumu ?

Şimdi size konuyu şöyle anlatayım.
Öncelikle forumumuzda bu cihaz için paylaşılan yazılımlar cihazınızın orijinal yazılımlarıdır.
Yükleme işleminden sonra sürücü yüklemeniz gerekmez.
Sürücüler yazılımın içerisine gömülüdür.
Gelelim diğer konuya sürücüleri otomatik olarak yükleyen araçları hiç bir zaman sevmemişimdir.
Ne zaman denesem illa ki bir sorunla karşılaştım.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için belki bu araçlar kullanılabilir.
Tablet bilgisayarlar için bu araçların kullanılmasını kesinlikle önermiyorum.
Bunun nedeni de, çoğu tablet bilgisayar için sürücülerin yüklenmesi yeterli olmaz.
Bir de bu sürücülere/donanıma nasıl çalışması gerektiğinin söylenmesi gerekir.
Bunun içinde bir script gereklidir.
Örneğin, konusu bulunan cihazın kamerası, sürücüler yüklü olmasına rağmen ters çalışıyordu.
Küçük bir düzenleme ile kameraya nasıl çalışması gerektiğini yeniden gösterdik ve sorun düzeldi.
Bahsettiğiniz ve benzeri araçlar cihazın sürücülerini yükleyebilir ama sürücünün/donanımın nasıl çalışması gerektiğini söyleyemez.
Aynı şey, donanım bilgileri ile edineceğiniz sürücüler içinde geçerlidir.
Bu gibi durumlarda üretici/satıcı tarafından cihaz için yayınlamış sürücüleri kullanmanız gerekmektedir.
İndireceğiniz dosyaların arasında gerekli sürücüleri ayrıca paylaştım.
Temiz bir kurulum yaparsanız, bu sürücüler işinize yarayacaktır.
Küçük bir bilgi: Dokunma Paneli sürücüsünü kurarken, işlemi yönetici olarak başlatmanız gerektiğini unutmayınız.
M mazidenbiri - #29
Merhaba.
Bu cihazı Windows 10 sürümüne yükselttim. Bunun sonucunda cihaz açıldıktan sonra "Lütfen harici depolama medyasını yerleştirin" şeklinde bir hata mesajı çıkmakta. Dolayısıyla masaüstü gelmiyor, hiçbir işlem yapılamıyor. Burada yayınladığınız Firmware'yi yükleyip Windows 8.1'e dönüş yapmak istiyorum ancak Bios'a giremiyorum. Klavye, açma tuşuna bastıktan sonra çalışmıyor. Casper logosundan sonra devreye giriyor. Bios'u açmanın başka bir yolu yok mu?
Şimdiden teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #30
Merhaba.
Bu cihazı Windows 10 sürümüne yükselttim. Bunun sonucunda cihaz açıldıktan sonra "Lütfen harici depolama medyasını yerleştirin" şeklinde bir hata mesajı çıkmakta. Dolayısıyla masaüstü gelmiyor, hiçbir işlem yapılamıyor. Burada yayınladığınız Firmware'yi yükleyip Windows 8.1'e dönüş yapmak istiyorum ancak Bios'a giremiyorum. Klavye, açma tuşuna bastıktan sonra çalışmıyor. Casper logosundan sonra devreye giriyor. Bios'u açmanın başka bir yolu yok mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Cihaza USB klavye mi bağladınız?
M mazidenbiri - #31
Cihaza USB klavye mi bağladınız?
Evet usb klavye bağladım.
Paradox Paradox - #32
Evet usb klavye bağladım.

Klavyenizden ESC tuşuna basılı tutunuz ve aynı anda cihazınızın açma tuşuna basınız.
Cihaz açıldıktan sonra, cihazınızın açma tuşunu bırakınız ve Bios ekranı gelene kadar klavyenizin ESC tuşuna basmaya devem ediniz.
Yukarıda bahsettiğim yöntemi deneyebilir misiniz?
M mazidenbiri - #33
Klavyenizden ESC tuşuna basılı tutunuz ve aynı anda cihazınızın açma tuşuna basınız.
Cihaz açıldıktan sonra, cihazınızın açma tuşunu bırakınız ve Bios ekranı gelene kadar klavyenizin ESC tuşuna basmaya devem ediniz.
Yukarıda bahsettiğim yöntemi deneyebilir misiniz?
Maalesef işe yaramadı.
145316 145316 - #34
Casper Via T8W Firmware

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sunum içeriği:
Casper Via T8W Firmware
Kurulum Açıklaması
Windows 8.1 Sürücüleri
:tsk:
M mazidenbiri - #36
Nasıl bir çözüm bulabilirim bu konuda?
Paradox Paradox - #37
Nasıl bir çözüm bulabilirim bu konuda?

Bilgisayarların Bios'larına girmek için bir çok yöntem mevcut.
Öncelikle cihazınıza bağladığınız klavyenin, cihazınızda çalışıp çalışmadığından emin olunuz.
Daha sonra bir çok konuya bakarak diğer yöntemleri deneyiniz.
Hepsini tek tek açıklamaları ile yazmak uzun zaman alır.
M mazidenbiri - #38
Bilgisayarların Bios'larına girmek için bir çok yöntem mevcut.
Öncelikle cihazınıza bağladığınız klavyenin, cihazınızda çalışıp çalışmadığından emin olunuz.
Daha sonra bir çok konuya bakarak diğer yöntemleri deneyiniz.
Hepsini tek tek açıklamaları ile yazmak uzun zaman alır.

Klavye normalde çalışıyor, klavyede sorun yok. Sadece power tuşuna bastıktan sonra devreye girmiyor. Bios'tan kapalı olabilir. Bilgisayar masaüstü ekranı gelmeden geri kapanıyor dolayısıyla masaüstüne de giremiyorum. Google'da arama yaptım hiçbir şey bulamadım maalesef.
Paradox Paradox - #39
Klavye normalde çalışıyor, klavyede sorun yok. Sadece power tuşuna bastıktan sonra devreye girmiyor. Bios'tan kapalı olabilir. Bilgisayar masaüstü ekranı gelmeden geri kapanıyor dolayısıyla masaüstüne de giremiyorum. Google'da arama yaptım hiçbir şey bulamadım maalesef.

Bir de şu yöntemi deneyebilir misiniz?
Cihazın kapalı olduğundan emin olunuz.
Sonra Güç tuşuna basınız.
Açılış logosunu görür görmez, Ses Kısma ve Ev tuşuna Bios ekranı gelene kadar basılı tutunuz.
Olmazsa, aynı yöntemi Ses Açma ve Ev tuşu ile deneyiniz.
Umarım cihazınızda Ev/Home tuşu vardır.
M mazidenbiri - #40
Bir de şu yöntemi deneyebilir misiniz?
Cihazın kapalı olduğundan emin olunuz.
Sonra Güç tuşuna basınız.
Açılış logosunu görür görmez, Ses Kısma ve Ev tuşuna Bios ekranı gelene kadar basılı tutunuz.
Olmazsa, aynı yöntemi Ses Açma ve Ev tuşu ile deneyiniz.
Umarım cihazınızda Ev/Home tuşu vardır.
Maalesef bu da işe yaramadı. Ayrıca cihazda Home tuşu mevcut değil.
Paradox Paradox - #41
Maalesef bu da işe yaramadı. Ayrıca cihazda Home tuşu mevcut değil.

Anladım.
Size ne yazık ki bu konuda daha fazla yardımcı olamayacağım.
En iyisi siz cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
DkingZss DkingZss - #42
Kurulum aşamasında bir süre sonra kırmızı ekran alıyoruz, hiç bir şekilde olmuyor, arkadaşların dedikleri gibide yaptım, bi türlü şu driverları yükleyemedim,

Windows içinde manuel yükleyemezmiyiz ? yardımcı olurmusunuz el ile yükleyelim. teknik servise vermek istemiyorum boşuna

Sadece pil göstergesi gelse bile yeterli, sarj durumunu bileyim bari onun driveri lazım. pili tanıtacak.
Paradox Paradox - #43
Kurulum aşamasında bir süre sonra kırmızı ekran alıyoruz, hiç bir şekilde olmuyor, arkadaşların dedikleri gibide yaptım, bi türlü şu driverları yükleyemedim,

Windows içinde manuel yükleyemezmiyiz ? yardımcı olurmusunuz el ile yükleyelim. teknik servise vermek istemiyorum boşuna

Sadece pil göstergesi gelse bile yeterli, sarj durumunu bileyim bari onun driveri lazım. pili tanıtacak.

Cihazınızın sürücüleri Casper'ın internet sitesinde mevcut.
Onları indirip yüklemeyi denemiş miydiniz?
M Mekiz - #44
Sayın Paradox @Paradox
Bi yere kadar gelip orada kalıyorum.Yardım eder misiniz bana 1 haftadır cok uğraştım. (Casper Via T18-W)

Paradox Paradox - #45
Sayın Paradox @Paradox
Bi yere kadar gelip orada kalıyorum.Yardım eder misiniz bana 1 haftadır cok uğraştım. (Casper Via T18-W)

Cihaz ekranındaki isimlerle, indirdiğiniz yazılımın içerisindeki klasör ve dosya isimlerini karşılaştırınız.
Bazen klasör ve dosyalar farklı isimlerde olabiliyor ve bu nedenle de kurulum tamamlanamıyor.
Ayrıca, konuya yazılan yorumları okumanız da faydalı olacaktır.
C cuslaw - #46
T18-W yazılımı farklı T8W ile aynı değil , hatta kurulum şekli de farklı.
Paradox Paradox - #47
T18-W yazılımı farklı T8W ile aynı değil , hatta kurulum şekli de farklı.

Sonuçta her iki cihazda Microsoft Windows işletim sistemli.
Bir cihazda Microsoft Windows işletim sistemi yüklemenin de türlü türlü yöntemleri vardır ve hepsi sonunda aynı kapıya çıkar.
Kurulum aşamasında sorun olmaz ama belki kurulumdan sonra sürücü sorunu yaşanabilir.
C cuslaw - #48
Sonuçta her iki cihazda Microsoft Windows işletim sistemli.
Bir cihazda Microsoft Windows işletim sistemi yüklemenin de türlü türlü yöntemleri vardır ve hepsi sonunda aynı kapıya çıkar.
Kurulum aşamasında sorun olmaz ama belki kurulumdan sonra sürücü sorunu yaşanabilir.
Bence bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayınız.Bu tür tabletlerde ms-dos komutları ile windows kurulur.

T18W tablete T8W 'a atıldığı şekilde yazılım atamazsınız boot dosyaları bile farklı.
Paradox Paradox - #49
Bence bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayınız.Bu tür tabletlerde ms-dos komutları ile windows kurulur.

T18W tablete T8W 'a atıldığı şekilde yazılım atamazsınız boot dosyaları bile farklı.

Bunu bana mı söylediniz?
:zuhaha:

Boot dosyası derken?
Farkı anlatabilir misiniz?
:zuhaha:

Elime bir Flash Disk alır, Flash Disk'e bir daha müdahale etmeden,
Farklı marka ve modelli, tablet, dizüstü ve masaüstü ayrımı yapmadan,
Önüme gelen her cihaza Microsoft Windows işletim sistemi yüklerim.
C Cihat13 - #50
Bende de dosya yolu veya dosya bulanamadi diyor. Cozumu var mi acaba
Paradox Paradox - #51
Bende de dosya yolu veya dosya bulanamadi diyor. Cozumu var mi acaba

Lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
C Cihat13 - #52
Lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
Install.wim bulunamadi diyor yorumlarda boyle bir sorun var ama cozum yolu sanirim yok?
Paradox Paradox - #53
Install.wim bulunamadi diyor yorumlarda boyle bir sorun var ama cozum yolu sanirim yok?

Dosyanın bulunduğu yeri kendiniz gösteremiyor musunuz?
C Cihat13 - #54
Dosyanın bulunduğu yeri kendiniz gösteremiyor musunuz?
Yok hocam baska yazilim ile cozdum sorunu artik tesekkurler.
Paradox Paradox - #55

:rica:
M max-up - #56
Emeğinize ve ellerinize sağlık tamda lazım olan şeyi buldum sayenizde teşekkürler.
Paradox Paradox - #57
Emeğinize ve ellerinize sağlık tamda lazım olan şeyi buldum sayenizde teşekkürler.

:rica:
abdullahazad abdullahazad - #58
kırmızı ekran hatası alan arkadaslar
usb disklerin isimlerini Winpe olarak degistirsin.
farkederseniz kirmizi hata aldıktan sonra usb diskler formatlanmis oluyor, Winpe olarak isimlendirirseniz bu hatadan kurtulmaniz yuksek ihtimal.
G ger - #59
Merhabalar,

Özellikle driver bulmak büyük sorundu, sayenizde win10'dan win8'e dönebildim ve kasmalardan kurtuldum. Çok teşekkür ederim.

Bir-iki sorunum dışında kusursuz çalışıyor şimdilik tabletim.

Sorunlarım şunlar; Mağazaya giremiyorum ve kameram malesef ki çalışmıyor. Driver güncellemeleri yapıp reset attığımda kamera çalıştı bir süre ancak tekrar çalışmamaya başladı.

Yükleyecek arkadaşların bu konuda bilgisi olsun isterim. (belki de sadece bende görülen sorunlardır)
Umarım çözerim bu sorunları ve buraya yazarım çözüm yollarını.

iyi forumlar.

--------------

cmd'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu yapıştırdım ve Enter'a bastım.

Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

Böylece mağazaya ulaşabiliyorum artık.
M mahsunkskin - #60
Selamlar dediklerinizi harfiyen yapıyorum ancak boot manager bölümünde USB görünmüyor. Bunu nasıl çözeceğim acaba?
Paradox Paradox - #61
Selamlar dediklerinizi harfiyen yapıyorum ancak boot manager bölümünde USB görünmüyor. Bunu nasıl çözeceğim acaba?

İndirdiğiniz dosyaların arasındaki kurulum açıklamalarına göz gezdirdiniz mi?
M mahsunkskin - #62
Selamlar. Kurulumu yaptım tablet açılıyor ve çalışıyor. Soracağım tek konu kaldı. Windows 10 işletim sistemine nasıl yükselteceğim acaba? Microsoft'un kendi aracı ile denedim ama hata aldım.
M mahsunkskin - #63
T9W win 10 yazılımını yüklersem çalışırmı acaba?
M mahsunkskin - #64
Win 10 atmak istediğimde, Windows yüklenmedi diyor. Dediğim gibi t9w yazılımı atsam olurmu yada nasıl win 10 atacağım?
M mahsunkskin - #65
Olurmu acaba? Ona göre deniyeceğim?
Paradox Paradox - #66
Win 10 atmak istediğimde, Windows yüklenmedi diyor. Dediğim gibi t9w yazılımı atsam olurmu yada nasıl win 10 atacağım?

Yapmanız gereken şey oldukça basit.
Windows 10 ISO dosyasını indirip bir Flash Disk'e yazdırınız.
Daha sonra bu medyayı cihazınız açıkken cihazınıza takınız.
Medya içinden kurulumu başlatınız ve yönergeleri takip ediniz.
M mahsunkskin - #67
Yapmanız gereken şey oldukça basit.
Windows 10 ISO dosyasını indirip bir Flash Disk'e yazdırınız.
Daha sonra bu medyayı cihazınız açıkken cihazınıza takınız.
Medya içinden kurulumu başlatınız ve yönergeleri takip ediniz.
Bunu yaptım işte kurulmu başlattım. Ancak en sona geldiğinde Windows yükleyemedik dedi cihazınızda yapılan değişiklikler geri alınıyor dedi.
Paradox Paradox - #68
Bunu yaptım işte kurulmu başlattım. Ancak en sona geldiğinde Windows yükleyemedik dedi cihazınızda yapılan değişiklikler geri alınıyor dedi.

Yanılmıyorsam indirdiğiniz dosyaların arasında sürücüler mevcut.
Neden sıfırdan temiz kurulum yapmıyorsunuz?
M mahsunkskin - #69
Yanılmıyorsam indirdiğiniz dosyaların arasında sürücüler mevcut.
Neden sıfırdan temiz kurulum yapmıyorsunuz?
Temiz kurulum yapılı şu anda tablete zaten. Windows 10 yükseltmeye çalışıyorum ancak bir türlü olmuyor. Hata ekranı veriyor isterseniz resmini yükleyeyim buraya?
Paradox Paradox - #70
Temiz kurulum yapılı şu anda tablete zaten. Windows 10 yükseltmeye çalışıyorum ancak bir türlü olmuyor. Hata ekranı veriyor isterseniz resmini yükleyeyim buraya?

Siz cihazınıza Casper'ın vermiş olduğu yazılımı yüklediniz ve yükseltme yapmak istiyorsunuz.
Bunu anladım.
Lakin bazen, bazı saçma nedenlerden dolayı bu işlem gerçekleşemeyebiliyor.
Böyle durumlarda da, yükseltme yapmak yerine, yükseltme yapmak istediğiniz sistemi sıfırdan yüklemeniz gerekebilir.
Elinizde cihazınızın sürücüleri de olduğu için, bu işlemi yapmanızda bir sakınca yok gibi görünüyor.
M mahsunkskin - #71
Siz cihazınıza Casper'ın vermiş olduğu yazılımı yüklediniz ve yükseltme yapmak istiyorsunuz.
Bunu anladım.
Lakin bazen, bazı saçma nedenlerden dolayı bu işlem gerçekleşemeyebiliyor.
Böyle durumlarda da, yükseltme yapmak yerine, yükseltme yapmak istediğiniz sistemi sıfırdan yüklemeniz gerekebilir.
Elinizde cihazınızın sürücüleri de olduğu için, bu işlemi yapmanızda bir sakınca yok gibi görünüyor.
"Böyle durumlarda da, yükseltme yapmak yerine, yükseltme yapmak istediğiniz sistemi sıfırdan yüklemeniz gerekebilir." Bu işlemi nasıl yapacağım acaba? Rufus ile fat32 flash hazırlayıp içerisinde win10 mu atmam lazım yoksa fat32 olarak biçimlendirip mi atmam lazım? Kısaca anlatırsanız çok sevinirim.
Paradox Paradox - #72
"Böyle durumlarda da, yükseltme yapmak yerine, yükseltme yapmak istediğiniz sistemi sıfırdan yüklemeniz gerekebilir." Bu işlemi nasıl yapacağım acaba? Rufus ile fat32 flash hazırlayıp içerisinde win10 mu atmam lazım yoksa fat32 olarak biçimlendirip mi atmam lazım? Kısaca anlatırsanız çok sevinirim.

anlatıldığı gibi bir UEFI medyası hazırlayınız.
Daha sonra cihazınızın Bios'una giriniz ve cihazınızı bu medyadan başlatınız.
Gerisi normal Windows 10 kurulumu zaten.
Takıldığınız bir yer olursa, nasipse bir kaç saat daha buradayım.
Yardımcı olmaya çalışırım.
M mahsunkskin - #73
Tamamdır. Deniyorum bakalım.
M mahsunkskin - #74
Merhabalar. Böyle bir hata ile karşılaşmaktayım.

M mahsunkskin - #75
Merhabalar. Daha önce attığım Hatay çözdüm ancak şimdi böyle bir hata alıyorum.

Paradox Paradox - #76
Merhabalar. Daha önce attığım Hatay çözdüm ancak şimdi böyle bir hata alıyorum.

Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi 32 Bit değil mi?
M mahsunkskin - #77
Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi 32 Bit değil mi?
Evet 32 bit işletim sistemine 32 bit win 10 yüklemeye çalışıyorum ancak attığım en son hatayı alıyorum.
Paradox Paradox - #78
Evet 32 bit işletim sistemine 32 bit win 10 yüklemeye çalışıyorum ancak attığım en son hatayı alıyorum.

Yazılım yükleme işlemini yaparken USB çoğaltıcı kullanıyor musunuz?
Aldığınız hata genellikle 64 Bit işletim sistemi kurulumu sırasında veya Ram'la ilgili sorunlarda karşımıza çıkar.
M mahsunkskin - #79
Yazılım yükleme işlemini yaparken USB çoğaltıcı kullanıyor musunuz?
Aldığınız hata genellikle 64 Bit işletim sistemi kurulumu sırasında veya Ram'la ilgili sorunlarda karşımıza çıkar.
Hayır. Drek otg kablosu ile bağlıyorum. Bilgisayar açık konumda iken Shift yeniden başlat yapıp ordan efi USB seçiyorum.
Paradox Paradox - #80
Hayır. Drek otg kablosu ile bağlıyorum. Bilgisayar açık konumda iken Shift yeniden başlat yapıp ordan efi USB seçiyorum.

Neden Bios'a girip doğrudan medyayı seçmiyorsunuz?
M mahsunkskin - #81
Neden Bios'a girip doğrudan medyayı seçmiyorsunuz?
O şekilde de denedim. Aynı hatayı aldım.
Paradox Paradox - #82
O şekilde de denedim. Aynı hatayı aldım.

Normal bilgisayarınıza uzak bağlantı programı ile bağlanmam mümkün mü?
İmajı nasıl hazırladığınızı görmek istiyorum.
M mahsunkskin - #83
Normal bilgisayarınıza uzak bağlantı programı ile bağlanmam mümkün mü?
İmajı nasıl hazırladığınızı görmek istiyorum.
Tabiki. Ama ben şöyle anlatayım.

Format flashını rufus ile hazırlıyorum. Bunu söyleyeyim. Bilgisayara bağlayıp ISO seçiyorum. UEFİ sistemler için olan GBT seçeneği secçili oluyor. Ona dokunuyorum. Ardından nfts olarak işlemi başlatıyotum. Fat32 yapınca flashi görmüyor. Her türlü denedim. 32bit işletim sistemi yüklemeye çalışıyorum ayrıca.
Paradox Paradox - #84
Tabiki. Ama ben şöyle anlatayım.

Format flashını rufus ile hazırlıyorum. Bunu söyleyeyim. Bilgisayara bağlayıp ISO seçiyorum. UEFİ sistemler için olan GBT seçeneği secçili oluyor. Ona dokunuyorum. Ardından nfts olarak işlemi başlatıyotum. Fat32 yapınca flashi görmüyor. Her türlü denedim. 32bit işletim sistemi yüklemeye çalışıyorum ayrıca.

TeamViewer ID ve Şifre verir misiniz lütfen?
M mahsunkskin - #85
Gündüz pek müsait olamıyorum. Akşam 7 gibi paylaşayım isterseniz?
M mahsunkskin - #86
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Paylaşmış olduğunuz firmware'ı 0'dan birdaha kurup denedim. Windows 10 yüklendi.
Paradox Paradox - #87
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Paylaşmış olduğunuz firmware'ı 0'dan birdaha kurup denedim. Windows 10 yüklendi.

Geçmiş olsun efendim.
F Fatih Ozogul - #88
Kurulum İçin Gerekenler:
  • 2 USB
  • OTG Kablo
  • USB Çoğaltıcı
  • Klavye & Mouse
Kurulum Açıklaması:
  2. fat32 ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Deploy klasörünün içindeki dosyaları atın.
  3. ntfs ile biçimlendirdiğiniz USB'nize Images klasörünün içindeki dosyaları atın.
  4. Tabletinize OTG kablosunu, USB çoğaltıcıyı, 2 USB'yi ve klavye & farenizi bağlayın.
  5. Klavyenizde ESC tuşuna basın ve bırakmayın akabinde tabletizin güç tuşuna basılı tutun.
  6. BIOS seçeneklerine girdiğinizde elinizi klavyeden çekin ve Boot Manager menüsüne girin.
  7. EFI USB seçeneğini seçin, gerisi otomatik yapılacaktır.
  8. Ekranınız yeşile döndüğünde yeniden başlatın.

Merhaba, tabletim sürekli başlangıç onarma hatası veriyordu.
-Windows 8.1 Single Language isosu indirip format atmayı denedim. Yine Başlangıc onarma hatası verdi.
-Windows 10 x86 kurdum. Wifi ve bircok özellikleri calışmadı.
-Yukarıdaki dosyaları indirdim ve talimatlara uydum. Şuan kırmızı ekranda Install.wim Not Fount hatası veriyor.

Nasıl devam etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Paradox Paradox - #89
Merhaba, tabletim sürekli başlangıç onarma hatası veriyordu.
-Windows 8.1 Single Language isosu indirip format atmayı denedim. Yine Başlangıc onarma hatası verdi.
-Windows 10 x86 kurdum. Wifi ve bircok özellikleri calışmadı.
-Yukarıdaki dosyaları indirdim ve talimatlara uydum. Şuan kırmızı ekranda Install.wim Not Fount hatası veriyor.

Nasıl devam etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya ismini bir kontrol ediniz.
Farklı ise değiştirip olması gerektiği gibi düzenleyiniz.
F Fatih Ozogul - #90
Dosya ismini bir kontrol ediniz.
Farklı ise değiştirip olması gerektiği gibi düzenleyiniz.
Fat 32 diske "Deploy" adını, Image'nin olduğu diske "WinPE" adını verdim. Aşağıdaki ekranda takılı kaldı. (daha önce kırmızı ekranda kalıyordu. WinPE diskini ismini düzeltim)
Daha sonrasında tableti kapattim. Fat 32 diski çalışan bir bilgisayara taktığımda çalışmadı.
Disk yöneticisinden açıp baktığımda. USB diski biçimlendirdiğini gördüm.
Bu durumda ne yapmam gereklidir. Sanırım tabletin diskini es geçip USB diski formatlamaya çalışmış.

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2022-01-12 at 13.37.23.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-12 at 13.37.23.jpeg
    149.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    50.4 KB · Görüntüleme: 8
Paradox Paradox - #91
Fat 32 diske "Deploy" adını, Image'nin olduğu diske "WinPE" adını verdim. Aşağıdaki ekranda takılı kaldı. (daha önce kırmızı ekranda kalıyordu. WinPE diskini ismini düzeltim)
Daha sonrasında tableti kapattim. Fat 32 diski çalışan bir bilgisayara taktığımda çalışmadı.
Disk yöneticisinden açıp baktığımda. USB diski biçimlendirdiğini gördüm.
Bu durumda ne yapmam gereklidir. Sanırım tabletin diskini es geçip USB diski formatlamaya çalışmış.

Paylaşılan yazılımın içeriğini inceledim ama bir sorun göremedim.
Cihazınızda Nand Flash sorunu olabilir mi?
F Fatih Ozogul - #92
Paylaşılan yazılımın içeriğini inceledim ama bir sorun göremedim.
Cihazınızda Nand Flash sorunu olabilir mi?

Nand Flash Sorunu nedir bilmiyorum. Eğer varsa bu sorunu nasıl çözebilirim?
Paradox Paradox - #93
Nand Flash Sorunu nedir bilmiyorum. Eğer varsa bu sorunu nasıl çözebilirim?

HDD sorunu diyebiliriz.
Bu sorunun çözümü için cihaza fiziksel müdahale gereklidir.
anlatılan yöntemle bir UEFI kurulum medyası hazırlayarak kurulumu bu medya ile yapmayı deneyebilir misiniz?
F Fatih Ozogul - #94
HDD sorunu diyebiliriz.
Bu sorunun çözümü için cihaza fiziksel müdahale gereklidir.
anlatılan yöntemle bir UEFI kurulum medyası hazırlayarak kurulumu bu medya ile yapmayı deneyebilir misiniz?
Bu yöntemi de deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım.
Paradox Paradox - #95
Bu yöntemi de deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım.

Tamamdır, bekliyoruz efendim.
arnu arnu - #96
başka yazılım ile çözüm nedir kardeşim lütfen açıklayabilirmisin..
arnu arnu - #97
Casper Via T8W Firmware merhaba 1.part açtığımızda diğer partlardan kendisi mi yüklüyor ayrıca bu partlarda driverlar nerde acaba yardımcı olurmusunuz..
Paradox Paradox - #98
Casper Via T8W Firmware merhaba 1.part açtığımızda diğer partlardan kendisi mi yüklüyor ayrıca bu partlarda driverlar nerde acaba yardımcı olurmusunuz..
Bir parçayı klasöre çıkart dediğinizde, sırasıyla bütün parçalar aynı klasöre çıkartılır.
Cihazın sürücüleri paylaşılan yazılımın içindedir.
Yazılım yüklemesi yaptıktan sonra her şey hazır bir şekilde karşınıza çıkar.
arnu arnu - #99
teşekkür ederim..deneyeceğim ayrıca sorun çıkarsa size tekrar eğer rahatsızlık vermezsem yazabilirmiyim..
Paradox Paradox - #100
teşekkür ederim..deneyeceğim ayrıca sorun çıkarsa size tekrar eğer rahatsızlık vermezsem yazabilirmiyim..
Est. Ne zaman dilerseniz, o zaman yazabilirsiniz.
kaanaltay89 kaanaltay89 - #101
"Install.wim NOT found."

uyarı bu şekilde.
Çok kişi bu sorundan dolayı yüklemesini yapamamış çözüm şöyle aşağıdaki linkteki dosyayı indirin.

Dosya içerisinde WINPE_x86ntfs isimli bir iso var, bunu rufus ile usb'ye yazdırın, usb disk adı WINPE olmalı ve diski NTFS olarak biçimlendirmeniz gerekir.

İşlem bitince diski bilgisayardan çıkarıp tekrar takın.
Diskin içindeki dosyaların hepsini silip bu konuda paylaşılan dosyaların içindeki "Deploy" isimli klasörün içindekileri USB belleğin ana dizinine atın.
Yine bu konudan indirdiğiniz dosyaların içinde "Images" isimli klasörü (bir önceki aşamadaki gibi klasör içindekileri değil komple klasörü kopyalamalısınız) USB belleğin ana dizinine kopyalayın.
Klavye ve usb belleği tablete takın (bu yöntemde 2 usb gerekemez tek usb yeterli).
ESC'ye basarak tableti açın.
Boot Manager seçeneğini tercih edin.
Açılan ekranda USB belleği seçin.
Yükleme başlayıp sorunsuz yeşil renkli ekran ile sonuçlanacaktır.
Tableti yeniden açın.
Windows kendi kurulum aşamalarını yapacaktır.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-t8w-firmware.444/