Casper Via T9W Format Problemi

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Öncelikle saygılar herkese,forumda yeniyim aradım ama bulmadım o yüzden konu açma gereği duydum .Casper via t9w tablet var elimde ve windows 10 yüklü,ben bu cihazıma win 8.1 yüklemek istiyorum ama ne yaptıysam beceremedim usb den boot etmeyi denedim usb yi görmüyor,az çok bios ayarından anlarım olabilicek bios ayarlarını yaptım secure boot kapalı ve hala görmüyor sd kart dan yüklemeye çalıştım rufus la biçimlendirip windows un sitesinden indirdiğim 8.1 tr 32 bit ile sd kart a bootladım olmadı otg kabloyla bağladım flash belleği gine olmadı baştan sona yönlendirebilicek arkadaşlardan yardımınızı rica ediyorum.öncelikle bios ayarları ve sonrasında flash-sd kart biçimlendirme ve bootlama yöntemini anlatırsanız veyahut başka bir yöntem varsa anlatırsanız şimdiden emeğinize sağlık.iyi forumlar.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle saygılar herkese,forumda yeniyim aradım ama bulmadım o yüzden konu açma gereği duydum .Casper via t9w tablet var elimde ve windows 10 yüklü,ben bu cihazıma win 8.1 yüklemek istiyorum ama ne yaptıysam beceremedim usb den boot etmeyi denedim usb yi görmüyor,az çok bios ayarından anlarım olabilicek bios ayarlarını yaptım secure boot kapalı ve hala görmüyor sd kart dan yüklemeye çalıştım rufus la biçimlendirip windows un sitesinden indirdiğim 8.1 tr 32 bit ile sd kart a bootladım olmadı otg kabloyla bağladım flash belleği gine olmadı baştan sona yönlendirebilicek arkadaşlardan yardımınızı rica ediyorum.öncelikle bios ayarları ve sonrasında flash-sd kart biçimlendirme ve bootlama yöntemini anlatırsanız veyahut başka bir yöntem varsa anlatırsanız şimdiden emeğinize sağlık.iyi forumlar.

Bu cihazın Microsoft Windows 8.1 yazılımı forumumuzda mevcut.
Onu denediniz mi?

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Dün akşam birebir o açıklama üzerinden yürüdüm hatta ve hatta iki üç veya dört tane pdf dosyası vardı her pdf i tek tek denedim reis ama gine aynı gine aynı flashı görmüyor flashı rufus ile biçimlendiriyorum ayarlarına hiç dokunmuyorum rufusun gine aynı sana yeminle çıldırıcam windows 10 ile kullanılmıyor hem kasıyor hem de stabilizasyon sorun var sistem düzgün çalışmıyor dokunmatikde ara sıra problem oluyor keşke en baştan hiç çevirmeseydim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dün akşam birebir o açıklama üzerinden yürüdüm hatta ve hatta iki üç veya dört tane pdf dosyası vardı her pdf i tek tek denedim reis ama gine aynı gine aynı flashı görmüyor flashı rufus ile biçimlendiriyorum ayarlarına hiç dokunmuyorum rufusun gine aynı sana yeminle çıldırıcam windows 10 ile kullanılmıyor hem kasıyor hem de stabilizasyon sorun var sistem düzgün çalışmıyor dokunmatikde ara sıra problem oluyor keşke en baştan hiç çevirmeseydim

Biçimlendirme işlemini Rufus'la yapmamalısınız.
Açıklamalarda belirtildiği gibi yapmalısınız.
Cihazınızın USB portunda bir sorun yok değil mi?
İndirdiğiniz kalıplarla sıfırdan kurulum için ise UEFI bir disk hazırlamanız gerekli.
Önce bulunan konudan faydalanarak UEFI bir disk hazırlayınız.
Daha sonra cihazınızın Bios'una giriş yapınız.
Bios ayarlarını varsayılana çekip, ayarları kaydedip çıkınız.
Daha sonra Bios'a tekrar giriniz.
Save/Exit bölümünden hazırlamış olduğunuz sürücüyü seçiniz.
Lakin, bu işlemlere başlamadan cihaza bir USB çoklayıcı ve USB Klavye/Mouse bağlamayı ihmal etmeyiniz.
Kurulumdan sonra sürücülerin yüklemesi gerekli.
O aşamada size bazı önerilerim olacak.
O önerileri dikkate almanız faydalı olacaktır.

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Biçimlendirme işlemini Rufus'la yapmamalısınız.
Açıklamalarda belirtildiği gibi yapmalısınız.
Cihazınızın USB portunda bir sorun yok değil mi?
İndirdiğiniz kalıplarla sıfırdan kurulum için ise UEFI bir disk hazırlamanız gerekli.
Önce bulunan konudan faydalanarak UEFI bir disk hazırlayınız.
Daha sonra cihazınızın Bios'una giriş yapınız.
Bios ayarlarını varsayılana çekip, ayarları kaydedip çıkınız.
Daha sonra Bios'a tekrar giriniz.
Save/Exit bölümünden hazırlamış olduğunuz sürücüyü seçiniz.
Lakin, bu işlemlere başlamadan cihaza bir USB çoklayıcı ve USB Klavye/Mouse bağlamayı ihmal etmeyiniz.
Kurulumdan sonra sürücülerin yüklemesi gerekli.
O aşamada size bazı önerilerim olacak.
O önerileri dikkate almanız faydalı olacaktır.
Biçimlendirme sıradında rufus zaten bildiğim kadarıyla uefi olarak yapıyor ama dediğin yöntemi deniyeceğim ayrıca tablet pc nin usb portunda sorun yok otg kablo ile windows açık ken görüyor tek sıkıntı klavye-mouse setiyle flashı aynı anda taktığım zaman usb çoğaltıcı ile klavyeyi görmüyor ama şunu da denedim tabi mesela windows açıkken ayarlara basıp güncelleştir sekmesinden kurtar bölümünde gelişmiş başlatmaya tıkladığın zaman yeniden başlıyor gelen menüde dokunmatik hala çalışıyor uefi removeable seçeneğini seçiyorum yeniden başlıyor ama usb yi görüpde kurulum aşamasına geçmiyor usb çoğaltıcının ayriyetten güç kaynaklı olması durumu varmış sipariş verdim yarın elimde olucak elimdeki hub ın gücü yetmiyor anladığım kadarıyla adaptörlü olması gerekiyormuş ama asıl önemlisi dediğim gibi usb yi görmemesi dediğin yöntemi bir deniyeceğim ama bir sorum daha olucak normal windowsun sitesinden indirip 8.1 pro 32 bit şeklinde onu kurma imkanım var mı yoksa illaki sitede yayınlanan orjinal firwmware yimi yüklemem gerekiyor

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Şunu da eklemek isterim pdf de anlatıldığı gibi birini ntfs birinide fat 32 olarak biçimlendirip dendiği gibi usblerin içine atılması gerekenleri attım ama gine hüsran

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biçimlendirme sıradında rufus zaten bildiğim kadarıyla uefi olarak yapıyor ama dediğin yöntemi deniyeceğim ayrıca tablet pc nin usb portunda sorun yok otg kablo ile windows açık ken görüyor tek sıkıntı klavye-mouse setiyle flashı aynı anda taktığım zaman usb çoğaltıcı ile klavyeyi görmüyor ama şunu da denedim tabi mesela windows açıkken ayarlara basıp güncelleştir sekmesinden kurtar bölümünde gelişmiş başlatmaya tıkladığın zaman yeniden başlıyor gelen menüde dokunmatik hala çalışıyor uefi removeable seçeneğini seçiyorum yeniden başlıyor ama usb yi görüpde kurulum aşamasına geçmiyor usb çoğaltıcının ayriyetten güç kaynaklı olması durumu varmış sipariş verdim yarın elimde olucak elimdeki hub ın gücü yetmiyor anladığım kadarıyla adaptörlü olması gerekiyormuş ama asıl önemlisi dediğim gibi usb yi görmemesi dediğin yöntemi bir deniyeceğim ama bir sorum daha olucak normal windowsun sitesinden indirip 8.1 pro 32 bit şeklinde onu kurma imkanım var mı yoksa illaki sitede yayınlanan orjinal firwmware yimi yüklemem gerekiyor

Öncelikle size tavsiye Rufus'u unutmanızdır.
Siz önerdiğim yöntemden şaşmayınız.
OTG konusuna gelince, elinizdeki cihazı cihazınız açıkken denediniz mi?
Flash Disk ve USB Klavye/Mouse bu halde çalışıyorsa, kurulum aşamasında da çalışacaktır.
Ayrıca bir besleme yapmanıza gerek yoktur.
Bu cihazlar Microsoft Windows 8 ve sonrasını destekler.
Microsoft Windows 8 ve sonrası dilediğiniz işletim sistemini cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Daha önce benzer cihazlara defalarca kurulum yaptım.

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Öncelikle size tavsiye Rufus'u unutmanızdır.
Siz önerdiğim yöntemden şaşmayınız.
OTG konusuna gelince, elinizdeki cihazı cihazınız açıkken denediniz mi?
Flash Disk ve USB Klavye/Mouse bu halde çalışıyorsa, kurulum aşamasında da çalışacaktır.
Ayrıca bir besleme yapmanıza gerek yoktur.
Bu cihazlar Microsoft Windows 8 ve sonrasını destekler.
Microsoft Windows 8 ve sonrası dilediğiniz işletim sistemini cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Daha önce benzer cihazlara defalarca kurulum yaptım.
Elimdeki cihazla windows açıkken denedim ayrı ayrı görüyor yani şöyleki otg yi bağladım ucuna usb çoğaltıcıyo bağladım onlardaki slotlarada kblosuz klavye mouse seti tek usb bağlantısı şeklinde ve iki ayrı flash belleği taktığımda görmüyor ama ayrı ayrı taktığımda hem flashları hemde klavye setini görüyor tabi ki de kurulum ekranına geçemiyorum sadece bi formda okuduğuma göre çıkış gücü yetmediği için ayriyetten güç aparatlı usb çoğaltıcı lazım mış yarın sabah deneme imkanım olucak hem sizin dediğin şekilde flash belleği biçimlendirip hemde gelen adaptörlü uab çoğaltıcı ile windows açıkken deniyeceğim her ikisinide görüp görmediğini görürse size tekrar dönüş yapacağım şayet kurulumu bitirirsem driver kuruluna geçtiğim sırada sizinle iletişime geçip sizin tavsiyenizle ilerlemek isterim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Elimdeki cihazla windows açıkken denedim ayrı ayrı görüyor yani şöyleki otg yi bağladım ucuna usb çoğaltıcıyo bağladım onlardaki slotlarada kblosuz klavye mouse seti tek usb bağlantısı şeklinde ve iki ayrı flash belleği taktığımda görmüyor ama ayrı ayrı taktığımda hem flashları hemde klavye setini görüyor tabi ki de kurulum ekranına geçemiyorum sadece bi formda okuduğuma göre çıkış gücü yetmediği için ayriyetten güç aparatlı usb çoğaltıcı lazım mış yarın sabah deneme imkanım olucak hem sizin dediğin şekilde flash belleği biçimlendirip hemde gelen adaptörlü uab çoğaltıcı ile windows açıkken deniyeceğim her ikisinide görüp görmediğini görürse size tekrar dönüş yapacağım şayet kurulumu bitirirsem driver kuruluna geçtiğim sırada sizinle iletişime geçip sizin tavsiyenizle ilerlemek isterim

Bu durumda USB çoğaltıcı mevcut hali ile iki farklı Flash Disk'i de görmüyordur.
Siz önce bir aparatı edininiz, gerisi kolay.
Yardımcı olmaya çalışırım nasipse.

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Bu durumda USB çoğaltıcı mevcut hali ile iki farklı Flash Disk'i de görmüyordur.
Siz önce bir aparatı edininiz, gerisi kolay.
Yardımcı olmaya çalışırım nasipse.
İnşallah yarın yazıcam size müsait olursanız beraber kurulumı yaparız iyi geceler

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Hocam merhaba dediğiniz yöntemle flash belleği biçimlendirdim bu sefer gördü kurulum ekranına geçti şimdiden teşekkür ederim gerçektende rufus yalanmış rufusu unuttum gitti şimdi sipariş verdiğim adaptörlü usb hub ın gelmesini bekliyorum dediğiniz gibi tekrar tablet pc açıkken denedim ikisini hub ile bağlamayı görmüyor o yüzden gelicek olan adaptörlü hub ı beklemekteyim hala kargoda gelir gelmez kuruluma geçeceğim siz isterseniz kurulumdan sonraki adımları yazın bana ona göre hareket edeyim

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
hocam iyi akşamlar ben 8.1 i kurdum sizi bekliyorum driverları yüklemek için şu an dokunmatik çalışmıyor onun haricinde wifi gözükmüyor aygıt yöneicisinde ama klavye mouse setiyle şu an gayet normal çalışıyor sistem tek eksik driver müsait olunca beraber yükleyelim driverları.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam iyi akşamlar ben 8.1 i kurdum sizi bekliyorum driverları yüklemek için şu an dokunmatik çalışmıyor onun haricinde wifi gözükmüyor aygıt yöneicisinde ama klavye mouse setiyle şu an gayet normal çalışıyor sistem tek eksik driver müsait olunca beraber yükleyelim driverları.

Öncelikle cihazınızın bütün sürücülerini indiriniz.
Tablet bilgisayarlarda, otomatik olarak sürücü yükleyen programları asla kullanmayınız.
Dokunma paneli sürücüsü hariç hepsini normal bir şekilde yükleyiniz.
İçerisinde kurulum için *exe dosyası bulunmayan sürücüleri en sona bırakınız.
Onları bulunan yöntemle yükleyebilirsiniz.
(Siz 6. adımdan başlayacaksınız.)
Dokunma paneli sürücüsünü ise aşağıdaki görseldeki gibi yükleyiniz.
Bu arada,
USB çoklayıcınız geldiyse, forumumuzda paylaşılan cihazınızın orijinal yazılımlarını da yükleyebilirsiniz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

walterlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2018
11
0
1
31
Öncelikle cihazınızın bütün sürücülerini indiriniz.
Tablet bilgisayarlarda, otomatik olarak sürücü yükleyen programları asla kullanmayınız.
Dokunma paneli sürücüsü hariç hepsini normal bir şekilde yükleyiniz.
İçerisinde kurulum için *exe dosyası bulunmayan sürücüleri en sona bırakınız.
Onları bulunan yöntemle yükleyebilirsiniz.
(Siz 6. adımdan başlayacaksınız.)
Dokunma paneli sürücüsünü ise aşağıdaki görseldeki gibi yükleyiniz.
Bu arada,
USB çoklayıcınız geldiyse, forumumuzda paylaşılan cihazınızın orijinal yazılımlarını da yükleyebilirsiniz.

Hocam elinize kolunuza sağlık herşey tas tamam çalışıyor sadece bazı driverlar tam çalışmıyordu intel soc driverı indirdim kurdum intelin sitesinden de en son sürüm ekran kartını indirdim yükledim herşey problemsiz çalışıyor wifi içinse t8w yani bir önceki model tabletinkini yükledim şu an tablet sorunsuz elektrik gibi çalışıyor emeğinize sağlık sizinde.
Not: adaptörlü usb çoğaltıcı olmazsa normal hub ile olmuyor işlem yapamıyorsunuz adaptörlü usb çoğaltıcı şart.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam elinize kolunuza sağlık herşey tas tamam çalışıyor sadece bazı driverlar tam çalışmıyordu intel soc driverı indirdim kurdum intelin sitesinden de en son sürüm ekran kartını indirdim yükledim herşey problemsiz çalışıyor wifi içinse t8w yani bir önceki model tabletinkini yükledim şu an tablet sorunsuz elektrik gibi çalışıyor emeğinize sağlık sizinde.
Not: adaptörlü usb çoğaltıcı olmazsa normal hub ile olmuyor işlem yapamıyorsunuz adaptörlü usb çoğaltıcı şart.

Rica ederim.
Geçmiş olsun.

furkub

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
9
0
1
42
Merhabalar
Casper via t9w tablet var elimde formdan indirdiğim windows 8.1 yüklemek istiyorum ama yaklaşık 1 aydır uğraşmama rağmen yükleyemiyorum. Beslemeli USB hub kullandığım halde kırmızı ekran geliyor. Windows 10 'u da bozuyor. Siteden indirdiğim windows 10 yükleyerek tableti kullanmaya devam edebiliyorum. Malum windows 10 bu tablete ağır geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Diskleri aşağıdaki komutlar ile formatlıyorum.

diskpart
list disk
select disk 1
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32 quick label=WINPE (disk A)
format fs=ntfs quick label=WINPE (disk B)
assign
exit

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar
Casper via t9w tablet var elimde formdan indirdiğim windows 8.1 yüklemek istiyorum ama yaklaşık 1 aydır uğraşmama rağmen yükleyemiyorum. Beslemeli USB hub kullandığım halde kırmızı ekran geliyor. Windows 10 'u da bozuyor. Siteden indirdiğim windows 10 yükleyerek tableti kullanmaya devam edebiliyorum. Malum windows 10 bu tablete ağır geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Diskleri aşağıdaki komutlar ile formatlıyorum.

diskpart
list disk
select disk 1
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32 quick label=WINPE (disk A)
format fs=ntfs quick label=WINPE (disk B)
assign
exit

Yanılmıyorsam, bu cihazın orijinal yazılımları için diskleri Diskpart'ta hazırlamanız gerekmiyor.
Ben yine de bir rehberlere bakayım.