Yardım Cihaz Rom Atarken Kapandı, Açılmıyor

• Konbuyu başlatan hknhc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 2K
 Yazdır

hknhc

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Nis 2020
2
0
1
27

Merhaba arkadaşlar,
Casper via v3 telefonuma sitede paylaşılan orijinal room atarken sanırım şarj bitti. Hiç bir hareket ve ışık yok. İki saat kadar şarja taktım. Şarj oluyor logosu da gelmiyor. Bilgisayardan yazılım atılıyor. Yükleme tamamlandı diyor. Ne yapılabilir?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yazılım yükleme işlemi sırasında "Format" seçeneği ile birlikte diğer seçenekler de denenebilir.
eMMC arızası yoksa, cihazınız bir kaç denemeden sonra açılacaktır.

hknhc

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Nis 2020
2
0
1
27
Yazılım yükleme işlemi sırasında "Format" seçeneği ile birlikte diğer seçenekler de denenebilir.
eMMC arızası yoksa, cihazınız bir kaç denemeden sonra açılacaktır.
üstad şarj bittiyse ne yapmak lazım şarj oluyor ekranı gelmiyor? Format+ download seçeneğini denedim. Ses yok.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
üstad şarj bittiyse ne yapmak lazım şarj oluyor ekranı gelmiyor? Format+ download seçeneğini denedim. Ses yok.

Batarya sökülerek haricen şarj edilebilir ama ben sorunun pek ondan kaynaklandığını sanmıyorum.
Yine de bataryayı haricen şarj etmek veya başka bir batarya denemek faydalı olabilir.
Cihaz yazılım yükleme işleminden önce Boot ekranında kalıyorsa, muhtemelen eMMC can çelişiyordu.
Yazılım yükleme işlemi cihazınız için altın vuruş olmuş olabilir.

Son düzenleme:

tatlish

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2019
1
0
1
36
aynı şekilde tuğlaya dönmüş cihaz bendede var preloader seçiliyken format all + download yapılmış. cihaz yazılım alıyor bir sürü yazılım denedim açamadım cihazı

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
aynı şekilde tuğlaya dönmüş cihaz bendede var preloader seçiliyken format all + download yapılmış. cihaz yazılım alıyor bir sürü yazılım denedim açamadım cihazı

Format All + Download seçeneği cihazın susmasına neden olmaz.
Yazılım yükleme işleminden sonra cihaz açılmazsa, normal yollarla yazılım yüklediğiniz de cihaz açılır.
Bazen cihazların bir sıkımlık canları kalır.
Onu da yazılım yükleme işlemi sırasında verir ve cihaz bir daha da açılmaz.
Sorunun nedeni çoğu zaman eMMC'dir.