Çöp Olan Reeder A8i Quad'a Rom Nasıl Atılır? Beklenen O Konu!

Meta başlık: Çöp Olan Reeder A8i Quad'a Rom Nasıl Atılır? Beklenen O Konu!

Meta açıklama: Çöp Olan Reeder A8i Quad'a Rom Nasıl Atılır? Beklenen O Konu!

Yazdır

Carry23

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2019
34
2
8
24
Reeder Lanet Bir Cihaz Oldugu Belli Peki Nasıl Yazılım Atarız
Öncellikle Adrese Gidiyoruz Burdan Android 5.1 Deil Asla Direk Atılmadıgı İçin Öyle Onlar
Android 4.4 İndiriyoruz İntel Platform Lite Yazılımı Acıyoruz Tableti Power+Ses-Ses Tuslarıyla başlatarak Aynanda basıyoruz Dnx Mode Acılıyor
Kabloyu Takın Start Flash tusuna Basın Ve Atıyor
Peki Android 5.1 nası Yapılır

Oda Esaka Adlı MobilKulup Üyesinde Var

A8i Quad 4.4 sürümü bulunan cihazınızı 5.1 yapmak için;

Öncelikle bios klasörü içinde bulunan dosyaları bir Sd karta atmamız gerekiyor, Sd kartı cihazınıza takın
sonrasında OTG kablosu klavyeyi cihazınıza bağlayınız.
cihazınız açılırken klavyeden sürekli 'Esc' tuşuna basınız
açılan menu'de bot manageri seçip
sonrasında efi shell'i seçiniz
cihazınız otomatik olarak bios güncellemesi yapacaktır
kablo bağlantılarınızın kopmamasına ve cihaz şarjına dikkat ediniz.
bios yüklemesinden sonra cihazınızı kapatınız
link te mevcut olan driverı ve flash toolu indirip driver->flash tool sırası ile kurunuz
Flash tool'u açıp 'Browse' tuşuna basınız
linkte mevcut olan software'i indirip
içinde ki flash dosyasını seçiniz
tabletiniz üzerinde bulunan ses+/- ve power tuşlarına aynı anda basılı tutarak tabletinizi DNX modunda açınız
tabletinizi USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınaz bağlayanınız flash tool üzerinde Start tuşunun belirdiğini göreceksiniz start tuşuna basıp yükleme işlemini başlatınız.

İşlemlerin sonunda ürün yazılımı almış olup 5.1 olarak açılacaktır.

Cihazınız açılırken herhangi bir işlem yapmamanız gerekmektedir işlem uzun sürebilmektedir.

Sürücü Driver :
Bios Dosyaları :
Utility Programı :
Rom Dosyası :

Esaka Adlı MobilKulup Kullanıcısından Alınmıştır.
Android 5.1 Yükseltme Benim Deil Digeri Benim
Yükseltme Esaka Adlı Kişinindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: abdullah19721

texture55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2020
10
0
1
37
Carry23
bios dosyasını bulamazmıyız.. 2 gündür uğraşmaktan gına geldi veya 4.4 romunu... %8 de hata veriyor Platform Flash Tool Lite ile yüklemeye çalışırken.

Carry23

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2019
34
2
8
24
Carry23
bios dosyasını bulamazmıyız.. 2 gündür uğraşmaktan gına geldi veya 4.4 romunu... %8 de hata veriyor Platform Flash Tool Lite ile yüklemeye çalışırken.
Kardeşim Driver kurmayı denedinizmi direk 5.1 geçilmiyor maalesef 4.4 kalıyor ya 4.4 yüklicen yada öyle efi shell yazısında hayal kurarsın bios dosyası maalesef kaynak aldıgım yerden silinmiş durumda :(

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
Bende Reeder A8İ Quad 1GB RAM Android 4.4.4 tablet var ben bu tablete Android 5.1 yüklemek istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Android 4.4.4 te atmayı denedim yine resimdeki hatanın aynısını aldım. Tabletin ekranında da her iki ROM u atarken Entering DnX Mode Waiting for Fastboot Command hatası alıyorum. Acaba sadece BIOS güncelleyip diğer adımları da Reeder in sitesindeki gibi yapsam sorun olur mu? Hem bunun için klavye de almam gerekecek.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    183.4 KB · Görüntüleme: 70

texture55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2020
10
0
1
37
Arkadaşlar. Bu sayfadan vermiş olduğunuz 4.4.4 ile reederin sitesinden indirdiğim 5.1 romları var. Ben tableti başkasından aldıydım bozuktu tamir ettim ama android çökmüştü.. bir türlü 5.1 i yükleyemiyordum hep %8 de kırmızya dönüşüyordu retry filan yazıyordu ... ne yapsam aynı oluyordu ve tableyim romsuzluktan açılmıyordu.. sonunda burada 4.4.4 romunu buldum onu hemen yükledi açıldı ama 5.1 de hata veriyor sizce sorun nedir ? Rom mu uymuyor? Reeder Ai8 quard tablet.

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
Arkadaşlar. Bu sayfadan vermiş olduğunuz 4.4.4 ile reederin sitesinden indirdiğim 5.1 romları var. Ben tableti başkasından aldıydım bozuktu tamir ettim ama android çökmüştü.. bir türlü 5.1 i yükleyemiyordum hep %8 de kırmızya dönüşüyordu retry filan yazıyordu ... ne yapsam aynı oluyordu ve tableyim romsuzluktan açılmıyordu.. sonunda burada 4.4.4 romunu buldum onu hemen yükledi açıldı ama 5.1 de hata veriyor sizce sorun nedir ? Rom mu uymuyor? Reeder Ai8 quard tablet.
Benimki seninkinden de kötü hiçbir rom yüklenmiyor %8 de hataya düşüyor.

texture55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2020
10
0
1
37
Benimki seninkinden de kötü hiçbir rom yüklenmiyor %8 de hataya düşüyor.
knk senin donanınsal sorununmu var acaba.. bilgisayarındaki driverlerle ilgili ? Birde ben buradaki 5.1 i indirecem.. reederin sitesindeki yüklemiyor.. ben hep driver sürcü vs hataları diye düşünüyordum 5.1 i denerken... ama 4.4.4 yükleyince driverlerle alakalı olmadığını anladım.. bana 5.1 lazım bir uygulama çalıştırmak için nasıl olacak bilmiyorum.

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
knk senin donanınsal sorununmu var acaba.. bilgisayarındaki driverlerle ilgili ? Birde ben buradaki 5.1 i indirecem.. reederin sitesindeki yüklemiyor.. ben hep driver sürcü vs hataları diye düşünüyordum 5.1 i denerken... ama 4.4.4 yükleyince driverlerle alakalı olmadığını anladım.. bana 5.1 lazım bir uygulama çalıştırmak için nasıl olacak bilmiyorum.
Tüm driverler güncel. Donanım nasıl kendi kendine bozulmuş olabilir ki? Zaten daha önce hiç rom atmadım. İki bilgisayarda da denedim farklı kablo ve girişlerle de denedim hep aynı hata.

texture55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2020
10
0
1
37
Tüm driverler güncel. Donanım nasıl kendi kendine bozulmuş olabilir ki? Zaten daha önce hiç rom atmadım. İki bilgisayarda da denedim farklı kablo ve girişlerle de denedim hep aynı hata.
Tabletin biosuna girdin mi.. otg kablon varmı klavye filan bağladın mı ? Bu ara bios paylaşmış arkadaş onu güncelleyim dedim anlatıldığı gibi yaptım baştan aşşağı null yazılar çıkıyor.. hatta sd kartı takmadan aynı işlemi yapıyorum gene baştan aşşağı aynı ekranı null ları görüyorum.. büyük ihtimal biosu yüklemiyor.. bu arada sen biosu güncellersen acaba birşey değişirmi

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
Tabletin biosuna girdin mi.. otg kablon varmı klavye filan bağladın mı ? Bu ara bios paylaşmış arkadaş onu güncelleyim dedim anlatıldığı gibi yaptım baştan aşşağı null yazılar çıkıyor.. hatta sd kartı takmadan aynı işlemi yapıyorum gene baştan aşşağı aynı ekranı null ları görüyorum.. büyük ihtimal biosu yüklemiyor.. bu arada sen biosu güncellersen acaba birşey değişirmi
Bende Android 5.1 için bios dosyaları var fakat tablet açılmaz diye yüklemeye korkuyorum. Klavyem ve otg kablo mouse var. İstersen ben sana sen yükle eğer işe yararsa bana haber verirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi: