D-Smart Kumandanız Çalışmıyor İse

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
D-Smart Kumandanız Çalışmıyor İse

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Önce tv tuşuna bas, kırmızı ve mavi renkli tuşlara 3 saniye boyunca basılı tut.
Tv tuşu 2 kez yeşil yanıp sönecek, daha sonra tv'nin kodunu gir.
(kitapçıkta yer alıyor) ok tuşuna bas, bu kadar.

D-smart'a tanımlamak istiyorsan önce d-smart tuşuna bas, kırmızı ve mavi renkli
tuşlara 3 saniye basılı tut. D-smart tuşu 2 kez yanıp sönecek, daha sonra 1'e bas.
Ok tuşuna bas, bu kadar.

Yetkili servisten zorla öğrendiğim bilgidir. Üç gündür hasta etti beni. Kumanda çalışmadı.
Bu şekilde çözülüyormuş.
Herkes öğrensin istedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Ben de kullanım kılavuzundan öğrenmeye çalıştım ama yeni TV'mizle bir türlü uyumu yakalayamayınca biz de D-Smart teknik desteği aradık.
Bize de TV kodunu girdirdiler sorun çözüldü.
Bu arada o kumanda ile gelen piller hayatınızda görüp görebileceğiniz en uzun ömürlü AA pillerdir, iddia ediyorum.
Markaları Gassner idi.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Aman reklama girmesin de. :)

Edit: Yazım yanlışı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ben de kullanım kılavuzundan öğrenmeye çalıştım ama yeni TV'mizle bir türlü uyumu yakalayamayınca biz de D-Smart teknik desteği aradık.
Bize de TV kodunu girdirdiler sorun çözüldü.
Bu arada o kumanda ile gelen piller hayatınızda görüp görebileceğiniz en uzun ömürlü AA pillerdir, iddia ediyorum.
Markaları Gassner idi.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Aman reklama girmesin de. :)

Edit: Yazım yanlışı.

Piller uzun ömürlü değildir de, belki kumanda az güç tüketiyordur.
Bende bir ara Bim'den pembe renkli Power-B marklı pil almıştım.
Microsoft markalı fareme bu pillerden taktım, her gün kullandığım halde, bir yıldır piller bitmedi.
Aynı pilleri zaman zaman kullandığım Lenovo markalı farem de 3-4 ay zor kullanıyorum.

• Beğen

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Piller uzun ömürlü değildir de, belki kumanda az güç tüketiyordur.
Bende bir ara Bim'den pembe renkli Power-B marklı pil almıştım.
Microsoft markalı fareme bu pillerden taktım, her gün kullandığım halde, bir yıldır piller bitmedi.
Aynı pilleri zaman zaman kullandığım Lenovo markalı farem de 3-4 ay zor kullanıyorum.
Hiçbir marka pil o kumandada o kadar uzun çalışmadı. Zaten ışıklı olduğu için normal kumandalardan daha fazla akım çektiğini düşünüyorum. Bir de iki kumanda olarak kullanılması da daha fazla güç harcatıyordur.
Farenin özelliklerine göre de değişkenlik gösterir o durum. Aynı pilleri a101den aldığı fare ile maks 1 hafta kullanan arkadaşım da vardır. :)
Sonuç olarak tecrübelerimizi aktardık birbirimize. Teşekkür ediyorum ilginizden dolayı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hiçbir marka pil o kumandada o kadar uzun çalışmadı. Zaten ışıklı olduğu için normal kumandalardan daha fazla akım çektiğini düşünüyorum. Bir de iki kumanda olarak kullanılması da daha fazla güç harcatıyordur.
Farenin özelliklerine göre de değişkenlik gösterir o durum. Aynı pilleri a101den aldığı fare ile maks 1 hafta kullanan arkadaşım da vardır. :)
Sonuç olarak tecrübelerimizi aktardık birbirimize. Teşekkür ediyorum ilginizden dolayı.

Bilgi, paylaştıkça çoğalır.

• Beğen