Yardım e-Star Go! Hd Quad Core 3G MID7448G Şarj Sorunu

Yazdır

deathdragon

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2018
4
0
1
33
Elimde cin mali bir tablet mevcut henuz 9 aylik, ancak bir sorunla karsilastim tableti Schematic charger ile sarj etmeye calistim o gunden bugune tablet acilmaz oldu, recovery/wipe data denedim olumsuz, yapmama ragmen yine e star logosunda takili kalmaya devam etti, korkum emmc den yana, sarja takinca kirmizi pil yuzdesi cikiyor ve 0.60 amper kadar bir deger cekiyor sonra amper kesiliyor. Simdi olan ise artik recovery modu secince girmiyor bile. Rom atmayi deneyemedim kullandigi romu bulamadim. Elimde boxda yok. Ne gibi bi yol izlemem gerek daha once basina gelen ustalarim varsa yardim ederlerse sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz yazılımını o kadar çok aramama rağmen ne yazık ki olumlu bir sonuç elde edemedim.
Cihaz şarj devresi veya batarya sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Gerekli ölçümleri yapmanız faydalı olacaktır.
Bataryayı haricen şarj etmeyi denediniz mi?

deathdragon

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2018
4
0
1
33
Cihaz yazılımını o kadar çok aramama rağmen ne yazık ki olumlu bir sonuç elde edemedim.
Cihaz şarj devresi veya batarya sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Gerekli ölçümleri yapmanız faydalı olacaktır.
Bataryayı haricen şarj etmeyi denediniz mi?
Evet ne yazık ki yazılım olumsuz. Bataryayı güç kaynağı ile harici şarj ettim normal şarj oluyor, 3.7v gibi bi değere ulaşıyor ve cihazı açıyor. Direk güç kaynağı ile 3.7v verdim sonuç yine aynı, e star yazısında takılı kalıyor.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet ne yazık ki yazılım olumsuz. Bataryayı güç kaynağı ile harici şarj ettim normal şarj oluyor, 3.7v gibi bi değere ulaşıyor ve cihazı açıyor. Direk güç kaynağı ile 3.7v verdim sonuç yine aynı, e star yazısında takılı kalıyor.

Bu durumda cihazınızda kesin olarak eMMC arızası var demek güç.
Cihazın yazılımını bulabilmiş olsaydık net cevaplara ulaşabilirdim ama ne yazık ki cihazın yazılımı yok.

deathdragon

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2018
4
0
1
33
Bu durumda cihazınızda kesin olarak eMMC arızası var demek güç.
Cihazın yazılımını bulabilmiş olsaydık net cevaplara ulaşabilirdim ama ne yazık ki cihazın yazılımı yok.
Benimde suphem eMMC'den yanaydi. Yinede vakit ayirip yardim aradigin icin sagol ustam. Artik bakalim bakicaz bi cagresine.