Tavsiye EDL Yetkilendirmesi Zaman Oyununu Atlama

komtec

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Kas 2020
3
0
1
33
Bugün, "anahtar olmayanları" geri yüklemek için hesap yetkilerini atlamanın bir yolunu buldum. Genel olarak bu konuyu yazıyorum ama aklınızda bulundurun, tüm bunların hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor! Aksi takdirde şansınızı kaybedersiniz ve işlemi tekrar yapmanız gerekecektir.

Öyleyse biraz edebiyat alalım.

Bildiğimiz gibi Xiaomi, resmi olmayan ürün yazılımlarına karşı koruma sağlamasının yanı sıra Mi Hesabını Bypass uyguladı. Herkes zaten korumanın bellekten sorumlu olan Firehose FHLoader ikili programında olduğunu biliyor. Ancak süreci başlatmak için, binarik'in Sahara adında bir protokol başlatması gerekir; bu protokol, ürün yazılımını ve akıllı telefonu ana önyükleyiciden (PBL = Primary Bootloader) yüklemeye başlar ve bu da damperden sırayla ikinci önyükleyiciye (SBL) gider. = İkincil Önyükleyici), bu da aygıt yazılımının geçtiği tüneldir (kabaca konuşursak, aynı Fastboot). Daha fazlası ... Bir mucize gerçekleşiyor: iyileşme! Ama bu beceriksiz hesabı nasıl atlayacağımız sorusuyla eziyet çekiyoruz ?!

Süreç

İlk olarak, Mi Flash v.2018.5.28.0 ve Fastboot üretici yazılımını indirin.

Ardından, yardımcı programı kurun, ürün yazılımını paketinden çıkarın, Windows sürücü imza doğrulamasını kapatın ve Görüntüler klasöründen (bellenim klasörü) işlemcinizin "prog_emmc_firehose_sdm" (işlemci numarası) _ddr.elf veya .mbn binarikini seçin ve klasöre kopyalayın Mi Flash Tool'un kurulu olduğu yer. Mi Flash yardımcı program klasöründen komut satırını açın, tuğlayı EDL'ye ve komut satırına girin, şu komutu girin:

QSaharaServer.exe -p \\. \ COM $ (COM Bağlantı Noktası Numarası) -s 13: prog_emmc_firehose_Sdm (işlemci modeli) _ddr.elf

Ve testin sonunu bekliyoruz (test protokol modu), "OKAY" yazısını görmelisiniz ...

Ardından akıllı telefonunuzu EDL ile yeniden bağlayın ve yanıp sönmeye başlayın. Yalnızca 15-20 saniyeniz varken, aygıt yazılımını olabildiğince çabuk başlatmanız gerektiğini unutmayın. Sonra arka kapı kapanacak!

İzlediğiniz için hepinize teşekkürler ve 'da görüşmek üzere

Original

Moderatör tarafında düzenlendi:

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
konu eski bir konu bir buçuk seneden fazla geçmiş xiaomu 8 - 9 serisinde çalışacağını sanmıyorum deneyen olursa sonuç yazarsa iyi olur