Excel Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz ve Türkçe Eğitim Veren Excel Kursları

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Excel Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz ve Türkçe Eğitim Veren Excel Kursları

Microsoft tarafından geliştirilen Office programlarından biri olan ve Office 365 aboneliği kapsamında kullanıcılara sunulan tablolama programı Excel’i,
Çok daha etkili kullanmanız için ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz:
Udemy Excel kurslarını listeledik ve eğitim sonunda katılımcıların neler öğreneceğinden bahsettik.

Word ve PowerPoint gibi programları günlük hayatımızda kullanıyor olsak da iş dünyasında en yaygın kullanılan Microsoft Office programı Excel’dir.
Excel, Office 365 aboneliği kapsamında kullanıcılara sunulan bir tablolama programıdır.
Pek çok farklı programla birlikte de kullanılabilen Excel,
Basit gibi görünen ancak başı sonu belli olmayan zorlu işlemlerde kullanıcıların kafasını karıştıracak bir programdır.
Excel ile yapabilecekleriniz gerçekten çok geniş bir yelpaze oluşturuyor.
Bu nedenle indirip kendiniz uğraşmak yerine bir uzman tarafından hazırlanan eğitimlere katılmalısınız.
Dünyanın en büyük online eğitim platformlarından biri olan Udemy üzerinden katılabileceğiniz pek çok ücretsiz Excel kursu var.
Sizin için Türkçe eğitim veren ve ücretsiz olarak katılabileceğiniz en yüksek puana sahip Udemy Excel kurslarını listeledik.

Udemy üzerinden ücretsiz olarak katılabileceğiniz Türkçe Excel kursları:
  • Excel ile İlk Tanışma
  • Excel Dizi Formülleri
  • Yeni Başlayanlar İçin Excel Kursu
  • Basitten İleriye Excel
  • Microsoft Excel Başlangıç Seviyesi Dersleri
  • 1 SAATTE EXCEL!
  • Microsoft Excel - Temel & İleri Seviye

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Yazılım ve iş geliştirme uzmanı Sezai Birincioğlu tarafından hazırlanan Excel ile İlk Tanışma eğitimi tam olarak adının hakkını veriyor.
Excel hakkındaki bilginiz ‘O ne?’ seviyesinde olsa bile bu eğitimde göreceğiniz 5 ders sonunda temel Excel kullanımı için hazır hale geleceksiniz.
Satır, sütun ve hücre gibi temel kavramları anlatmakla başlayan eğitim, bu kavramların biçimlendirilmesi ile devam ediyor.
Kursun Udemy sayfasına ulaşabilirsiniz.

Udemy üzerinden 50 binden fazla öğrenci ile çalışmış yazılım uzmanı M. Mustafa Bolat tarafından hazırlanan Excel Dizi Formülleri kursu,
Temel Excel kavramlarına hakim olan ancak program kullanımında bir sonraki adıma geçmek isteyen katılımcılara hitap ediyor.
Excel kullanırken en büyük yardımcınız olacak dizi formüllerini öğreten bu eğitim sonunda en zorlu raporları bile kolayca hazırlayabileceksiniz.

Writee App mobil uygulamasının desteği ile hazırlanan Yeni Başlayanlar İçin Excel Kursu,
Udemy üzerinden 50 binden fazla öğrenci ile çalışmış yazılım uzmanı Aşkın Temel tarafından veriliyor.
Kursa katılmak için ihtiyacınız olan tek şey Excel yüklü bir bilgisayar. Eğitim, Excel nasıl kullanılır sorusu ile başlıyor.
Daha sonra ise sizi bir ustaya çevirecek kısayolları ve programın önemli fonksiyonlarını öğreniyorsunuz.

Udemy üzerinden 85 binden fazla öğrenci ile çalışmış bilim insanı Muhammet Candaş tarafından hazırlanan:
Basitten İleriye Excel kursuna katılmak için yalnızca temel dört işlem bilgisine hakim olmanız yeterli.
Kurs, katılımcılarına temel bir proje üzerinden eğitim veriyor.
Bu proje ilerledikçe katılımcıların da Excel bilgisi artıyor.
Kurs sonunda katılımcılar hem bir proje tamamlamış hem de Excel temel yapısını çözmüş oluyorlar.

Excel 751 desteği ile veri analisti Salih Hocaoğlu tarafından hazırlanan:
Microsoft Excel Başlangıç Seviyesi Dersleri kursuna katılmak için hiçbir temel bilgiye ihtiyacınız yok.
Daha önce Excel görmemiş kullanıcılar bile bu kursa katılarak veri girişi yapma,
Tablo oluşturma, koşullara bağlı biçimlendirme, temel formülleri kullanma, grafik oluşturma, veri doğrulama gibi temel Excel becerilerini öğrenebilirler.

Başlığında büyük harf ve ünlem işareti kullanan bir eğitim görmek şaşırtıcı olsa da kursu hazırlayan analitik geliştirme uzmanı Ozan Bayhan oldukça iddialı.
Yalnızca 51 dakika sürecek 1 SAATTE EXCEL! kursu sonunda katılımcılar temel formülleri, fonksiyonları ve raporlama sistemini öğrenmiş olacaklar.
Temel bir Excel bilginiz varsa kursta öğrendiklerinizi çok daha efektif olarak kullanabilirsiniz.

SEO ve Wordpress eğitmeni Halil İbrahim Er tarafından hazırlanan:
Microsoft Excel - Temel & İleri Seviye kursuna katılmak için ihtiyacınız olan tek şey Excel yüklü bir bilgisayar.
Temel bir proje üzerinden eğitim verilen kursun sonunda katılımcılar bir projeyi tamamlamış,
temel Excel kullanımını öğrenmiş ve programın temel yapısını kavramış olacaklar.
Eğitimi tamamladıktan sonra farklı seviyelerde Excel raporlamalarını kolayca hazırlayabileceksiniz.