Facebook Sahibinden ve Let Go‘ya Rakip Olacak

Yazdır

Casper_2641

Aktif üye
Yasaklı üye
1 May 2017
160
188
43
39
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bu güne dek özel gruplar üzerinden ikinci el veya sıfır ürünlerin alım satımını gerçekleştiren Türk Kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayan özellik şimdiden büyük ilgiyle karşılandı.

İnsanların halihazırda Facebook'u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için sıkça kullandığının altını çizen Facebook, bu aktivitenin son birkaç yıl içinde ciddi artış gösterdiğini belirtti.

Aylık kullanıcı sayısı 700 milyonu aşan Facebook Marketplace’in Türkiye’de kullanıma sunulması ile ilgili konuşan Facebook Marketplace Ürün Yönetimi Direktörü Karandeep Anand konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bugün yerel ürünleri keşfetmeyi, almayı ve satmayı Facebook üzerinde tek bir çatı altında toplayarak kolaylaştıran Marketplace platformunu Türkiye’de kullanıma sunuyoruz. İnsanların hâlihazırda Facebook’u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için kullandığını biliyoruz ve Marketplace ile artık bunu çok daha kolaylaştırıyoruz.”​

• Beğen
Tepkiler: Nar

Nar

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2017
24
11
3
Biraz içimi dökeceğim bu konuda çok kızgınım :)

Letgo'ya alternatif olması önemli değil de Sahibinden'e alternatif çıkmasını çok istiyorum. Sahibinden'in kurumsal hesap politikası korkunç. Sitelerinde asla fiyat açıklamıyorlar. Temsilcileri sizi arıyorlar örneğin 15 ilan başına aylık 600 arasında üyelik paketi istiyorlar. Kişisel hesaplarda da 1 sene içinde 1 kez mi ne ilan veriyorsun... Öyle musluğu kısmışlar... Kimse sunucu masraflarından bahsetmesin. Bakın, Gmail yokken 20 mb'lık Hotmail hesaplar vardı. Gmail 1 gb ile çıkınca bütün işler değişti. Yani emin olun, bize dayatılandan çok daha ucuz bir dünya var.

Geçen sene Rekabet Kurulu Sahibinden hakkında soruşturma başlatmıştı. Çok umutlanmıştım ama dava lehine sonuçlandı. Sonuç medyada açıklanmadı dava dosyasını okudum. Özetle şu "serbest piyasa" ve "beğenmiyorsan kullanma"

Bu yüzden alternatif çıkması çok önemli. Ben hep Google'dan bir hareket bekliyorum. Araba ve emlak işinin mükemmel bir pazarı var. Şöyle bir Google Auto Trader ve Google Real Estates gibi... İsimleri bile hazır :D Neyi bekliyorlar anlamıyorum. Belki bu işlerde kullanıcılar çok ciddi yatırımlar üzerinde oynadığı için bir anlaşmazlıkta Google'ın adı kötüye çıkabilir diyedir.

Eyyorlamam bu kadar

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bana pek sağlıklı gelmedi. Facebook zaten başlı başına sorunlu. Sayfalar yavaş açılıyor. Çok sıkıntı çıkacaktır. Letgo bile bu sirkülasyonu zor kaldırıyor. Facebook daha kalabalık bir mecra. Trafiği çok yavaş olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Casper_2641