Yardım General Mobile 4G Açılmıyor

Yazdır

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
İyi akşamlar arkadaşlar herkese... Elimde bir tane tek sim kartlı General Mobile 4g cihaz var. Cihaz ne recovery moda giriyor ne de download moda... Recovery moda girmeye çalıştığım zaman komut yok ekranı 1 saniye sürmeden cihaz kapanıyor. Downlaod moda girmeye çalışıyorum (gerçi girip girmediği de muamma anlaşılmıyor) ama bu kez de bilgisayar görmüyor telefonu. Usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Ne yaptıysam görmedi bilgisayar. Bilgisayarda adb ve driverlar yüklü... Cihaz açıldığı zaman General Mobile yazısında takılı kalıyor ileri gitmiyor. Yardım edebilecek oloan var mı?

• Beğen
Tepkiler: sedosi21

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bilgisayarınıza Qfil yazılımını kuruyorsunuz. Sonra ilgili linkten yazılımı indiriyorsunuz. Qfil programından, gerekli yerlere yazılımı gösteriyorsunuz. Sonra cihazın bataryasını çıkartıyorsunuz. Ve (herhalde) V- tuşuna ve power tuşuna basılı tutarak usb kabloyu takıyorsunuz. Programda QLoader ile başlayan bir bağlantı ile cihaz bilgisayara bağlanması gerekiyor. V+ ve power da olabilir. Deneyerek tesbit ediniz. Ama mutlaka batarya sökülü olmalıdır. eğer herşey tamam ise Download butonuna basınız ve yazılımı başlatınız. Biraz zaman alabilir. Sonra usbyi çekiniz ve yaklaşık 3-5 dakika bekleyiniz. Sonra bataryayı takıp power tuşuna cihaz açılana kadar basılı tutunuz. Cihazda donanımsal sorun yok ise açılacaktır.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Teşekkürler yazılımı indirip deniyorum sonucu yazarım. Bu arada adb ve sürücülerin kurulu olması gerekiyor mu?

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Cihaz açıldı şuan. Ama birkaç farklı şeyi farklı yaptım. Batarya olmadığı zaman cihaz bağlantı yapmadı. Batarya takılı olarak işlemi hallettim. Ayrıca bağlantı yaparken sadece ses açma tuşuna basıyoruz ve general mobile yazısı geliyor 1-2 saniyeliğine ve ekran tamamen kararıyor. Cihaz bu hali aldıktan sonra işleme başladım. Ve sonuç başarılı... Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: sedosi21

cevdetguney

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
119
45
28
37
Cihaz açıldı şuan. Ama birkaç farklı şeyi farklı yaptım. Batarya olmadığı zaman cihaz bağlantı yapmadı. Batarya takılı olarak işlemi hallettim. Ayrıca bağlantı yaparken sadece ses açma tuşuna basıyoruz ve general mobile yazısı geliyor 1-2 saniyeliğine ve ekran tamamen kararıyor. Cihaz bu hali aldıktan sonra işleme başladım. Ve sonuç başarılı... Teşekkürler
burası mobilkulup türkiyenin önde gelen teknisyenleri burada sonucta dogru uygulandımı olmama ihtimali yok geçmiş olsun :)

Son düzenleme: