Yardım General Mobile 4G Android 7.0 Rom İhtiyacı

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar bu cihaz imei repair işlemi esnasında çöktü. Cihaz ilk geldiğinde 7.0sürümü yüklüydü 6.0.1 rom yükledim dokunmatik çalışmıyor. Tekrardan 7.0 rom yüklemek istiyorum fakat romu bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: hisisman3

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar bu cihaz imei repair işlemi esnasında çöktü. Cihaz ilk geldiğinde 7.0sürümü yüklüydü 6.0.1 rom yükledim dokunmatik çalışmıyor. Tekrardan 7.0 rom yüklemek istiyorum fakat romu bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Cihaz tek hatmı çift hatmı. Farklı attıysan çalışmayabilir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Tek ve Çift Sim için 6.0 versiyon yükle. 7 ye gerek yok.

6.0 yükle. Zaten 7.0 için güncelleme uyarısı gelecektir. Bu yazılım o cihazı açacaktır.

Oem kilidi açık değilse Fastboot tan

Fastboot oem unlock-go

komutunu girerek boot kilidini aç.

hisisman3

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2018
1
0
1
27
hocam sorunu halledebildiniz mi. aynı şekilde benim de dokunmatik ekranım çalışmıyor şuan. çözümünü bi türlü bulamadım , custom romlar stock romlar deniyorum fakat hala dokunmatik çalışmıyor. bu sebepten twrp de kullanamıyorum. fastboot ile rom yüklüyorum. çözümünü biliyorsanız paylaşırsanız çok sevinirim.

lafrol

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2017
18
15
3
34
hocam sorunu halledebildiniz mi. aynı şekilde benim de dokunmatik ekranım çalışmıyor şuan. çözümünü bi türlü bulamadım , custom romlar stock romlar deniyorum fakat hala dokunmatik çalışmıyor. bu sebepten twrp de kullanamıyorum. fastboot ile rom yüklüyorum. çözümünü biliyorsanız paylaşırsanız çok sevinirim.

Arkadaşlar cihazın GM 5 mi GM 4 mü olup olmadığına bakmadan tek simliydi cihaz GM 4 Fabrika Romu yükledim. Ardından imei repairi yaptım. Sonra Stock rom yükledim GM4 olarak.
Ardından sizin yaşadığınız problemi yaşadım. Dokunmatiği naptıysam çalıştıramadım. Cihazın bataryasında baktım ki GM5 Yazıyor o an dedim ki ahh ulan ahh =) Yani aklımdan uçuğ gitmiş GM 5 Olabileceği cihazın nerdeyse 3 4 saat uğraştım farklı ekranlar denedim ama sonuç olarak,
GM5 7.1.1 Single Rom yükledim ve dokunmatik çalıştı.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Arkadaşlar cihazın GM 5 mi GM 4 mü olup olmadığına bakmadan tek simliydi cihaz GM 4 Fabrika Romu yükledim. Ardından imei repairi yaptım. Sonra Stock rom yükledim GM4 olarak.
Ardından sizin yaşadığınız problemi yaşadım. Dokunmatiği naptıysam çalıştıramadım. Cihazın bataryasında baktım ki GM5 Yazıyor o an dedim ki ahh ulan ahh =) Yani aklımdan uçuğ gitmiş GM 5 Olabileceği cihazın nerdeyse 3 4 saat uğraştım farklı ekranlar denedim ama sonuç olarak,
GM5 7.1.1 Single Rom yükledim ve dokunmatik çalıştı.
Gözün aydın.