Çözüldü General Mobile Discovery Kamera Uygulaması

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Son zamanlarda karşılaştığım sorunlardan bir tanesi de General Mobile Discovery marka telefonların kendi stock uygulaması olan "kamera" nın kaybolması. Kamera'yı uygulamaları yönet bölümünde bile bulamıyorsunuz. Bu sorunu düzeltmek için telefonun kendi stock kamera uygulamasını baştan yüklemek gerek. Aşağıdaki linkten .apk dosyasını indirip telefon belleğine atıp kurulum yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ebircan35

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Son zamanlarda karşılaştığım sorunlardan bir tanesi de General Mobile Discovery marka telefonların kendi stock uygulaması olan "kamera" nın kaybolması. Kamera'yı uygulamaları yönet bölümünde bile bulamıyorsunuz. Bu sorunu düzeltmek için telefonun kendi stock kamera uygulamasını baştan yüklemek gerek. Aşağıdaki linkten .apk dosyasını indirip telefon belleğine atıp kurulum yapabilirsiniz.

Bazı Mtk cihazlarda eğer kamera arızası varsa stock rom kamera Uygulaması vesaire hiç bir şekilde kamera simgesi gelmiyor. Kamera değiştirilince ve yazılım yükleyince düzeliyor. Örnek Vestel Venüs v3 5020

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bazı Mtk cihazlarda eğer kamera arızası varsa stock rom kamera Uygulaması vesaire hiç bir şekilde kamera simgesi gelmiyor. Kamera değiştirilince ve yazılım yükleyince düzeliyor. Örnek Vestel Venüs v3 5020
Bu benim karşılaştığım durumda kamera sağlam. Ama hiçbir şekilde kamera uygulaması gelmiyor. Hatta format, yazılım vs. attım yine kamera uygulaması gelmedi. En son bu apk'yı bulup yükledim.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Çok ilginç.
Nasıl olur da yazılım yükleme işleminden sonra bile uygulama görünmez?
Aklım almadı.
Bu cihaz için yazılımları vardı sanırım.
Oldukça da başarılıydılar.
Açıkcası kamera uygulamasını "uygulama yöneticisinde" bulamayınca ilk yaptığım iş hard reset atmak oldu. Kamera uygulaması ortaya çıkmayınca bu sefer yazılım attım. Yine kamera saklandığı yerden çıkmadı. En sonunda Molla Google'a sordum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Gm lerde kamera uygulamasınn kaybolmasının tek nedeni, telefondaki kamera modülünün yada filminin arızasıdır. Çalışmışsa da geçici bir düzelmedir. Mutlaka ya ön yada arka kamerada sıkıntı vardır. Mesela bazı cihazlarda selfie kamerası bozulunca, kamera yazılımında kamera çevir düğmesi kaybolur. Siz kamerayı değiştirin. Bunlarla hiç uğraşmayın. Müşteri geri gelecektir.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Müşteri farklı bir yerde ekran değişmiş. Ön kamera çalışmamaya başlamıştı.
Gm lerde kamera uygulamasınn kaybolmasının tek nedeni, telefondaki kamera modülünün yada filminin arızasıdır. Çalışmışsa da geçici bir düzelmedir. Mutlaka ya ön yada arka kamerada sıkıntı vardır. Mesela bazı cihazlarda selfie kamerası bozulunca, kamera yazılımında kamera çevir düğmesi kaybolur. Siz kamerayı değiştirin. Bunlarla hiç uğraşmayın. Müşteri geri gelecektir.
Bir kaç ay oldu daha gelmedi. Gelirse kamerasını değişiriz artık.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Biraz tiner ve kibrit her bu gibi sorunlar için birebirdir.
(Cihazla birlikte müşteriyi de imha etmeyi unutmayınız.)
;)
Aslına bakarsan haklısın. Sadece kibrit kısmını çıkarınca teknik servis olayının yüzde 20'sini tek başına tiner oluşturuyor. Dün yaklaşık olarak 100 mL tiner harcadım. Hem kafayı buldum hem işimi yaptım. :)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar