Çözüldü General Mobile Discovery Kayıp Kamera Uygulaması Hatası

• Konbuyu başlatan minittinim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 6K
  • Etiketler
    aydar
 Yazdır
M

minittinim

Misafir / Ziyaretçi
GM Discovery kullanıcısının dert yandığı "kamera uygulamasının birden kaybolması" sorununun çözümünü paylaşacağım. Kamera ile ilgili başka bir yazılımsal probleminiz varsa da bu çözümü uygulayabilirsiniz.

ÇÖZÜM

Kamera kayboldu ise, büyük ihtimalle yazılım bir şekilde çökmüş ya da silinmiş demektir. Bu sorunu gidermek için uygulamayı yeniden yüklemelisiniz.

Uygulamayı yeniden nasıl yükleyeceğim diyorsanız;

a) Aşağıdaki linkte vereceğim .apk dosyasını telefonunuza indirin.

b) Dosyayı açın

c) .apk dosyasını yükleyin ve uygulamayı "Uygulamalar Menüsü"nden kontrol edin. Artık orjinal GMD kamera uygulamanız telefonunuza yüklü.

İşte orijinal GMD Kamera uygulaması .apk;

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Kamera kaybolması, genelde donanımsal. GM 1 de sık olan birşey bu. Ön kamera arızasında kamera yazılımı kayboluyor. Onunda sebebi, yazılım cihazda o donanımı göremediği içindir. Root atıp system app içerisine bakarsan aslında bu yazılım yüklüdür cihazda.
Yukarıdaki yanlış demiyorum fakat donanımsal arızalarda bu çözüm olamaz. Çalıştı diyelim, cihaza root atıp bu yazılımı tekrar system yazılımına çevirmek daha akıllıca olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kamera kaybolması, genelde donanımsal. GM 1 de sık olan birşey bu. Ön kamera arızasında kamera yazılımı kayboluyor. Onunda sebebi, yazılım cihazda o donanımı göremediği içindir. Root atıp system app içerisine bakarsan aslında bu yazılım yüklüdür cihazda.
Yukarıdaki yanlış demiyorum fakat donanımsal arızalarda bu çözüm olamaz. Çalıştı diyelim, cihaza root atıp bu yazılımı tekrar system yazılımına çevirmek daha akıllıca olacaktır.

Söylediklerinize katılıyorum ve şunları eklemek istiyorum:
Kimi zaman yazılımdaki hatalarda bu gibi sorunlara neden olabilmektedir.
Yanlış yapılan kodlamalar nedeniyle kaybolan veya görülmemesi gerektiği halde görünen bir çok uygulama gördüm.
(Eskiden. Şimdi başka şeylere baktığım için artık böyle şeyler görmüyorum.)
:ihtiyar:

• Beğen
Tepkiler: symbazz