Stock Rom General Mobile e-Tab 20 Rom - General Mobile Okul Tableti Yazılımı

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
01.png

General Mobile e-Tab 20 Rom
General Mobile Okul Tableti Yazılımı

05.png

Aidata Alim Tablet Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

Sürücüleri ve yazılım yükleme aracını buradan da indirebilirsiniz:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

07.png

General Mobile e-Tab 20 Rom
Sürücüler
Yazılım Yükleme Aracı
Yazılım Yükleme Açıklaması

04.png

Kurulum açıklaması için lütfen
bakınız.

Son düzenleme:

Seyfi46

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ağu 2021
1
0
1
23
Merhaba General Mobile Etap 20 rootlamak istiyorum fakat nasıl boatloader kilidi kaldırılır. Nasıl rootlanır bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Siberyazilimci

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ara 2017
4
0
1
24
Arkadaşlar farklı bi forumda aynı başlığı buldum şöyle yazmış:
"Cihaz yetkili hesap istiyordu. Ücretli bir program ile yetkili hesabı bypass edip box ile rom yazılmıştır. Cihazı uyandırmak için batarya bağlantısı mecburen kesildi. Arka kapak açıldı. Tamirden sonra tekrar kapatıldı. "

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar farklı bi forumda aynı başlığı buldum şöyle yazmış:
"Cihaz yetkili hesap istiyordu. Ücretli bir program ile yetkili hesabı bypass edip box ile rom yazılmıştır. Cihazı uyandırmak için batarya bağlantısı mecburen kesildi. Arka kapak açıldı. Tamirden sonra tekrar kapatıldı. "

Yanılmıyorsam aynı işi yapan ücretsiz programlarda mevcut.
Lakin şahsen denemediğim bir programı önermeyi doğru bulmuyorum.
Ne yazık ki çoğu ücretsiz program yaptığı işin yanında farklı amaçlara da hizmet edebiliyor.

NAMIKABI

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Kas 2018
2
0
1
63
Teşekkür ederim. Bende e-tab 20 (MEB'in) tableti var. Bu ROM'u kurdum. Bu ROM'un içinde MEB programları var. Ve bu programlar kaldırılamıyor.

MEB programlarının olmadığı bir ROM yok mu? Mesela e-tab 20 (Turkcell cihaz) ROM'u.

Teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkür ederim. Bende e-tab 20 (MEB'in) tableti var. Bu ROM'u kurdum. Bu ROM'un içinde MEB programları var. Ve bu programlar kaldırılamıyor.

MEB programlarının olmadığı bir ROM yok mu? Mesela e-tab 20 (Turkcell cihaz) ROM'u.

Teşekkür ederim.

Konu hakkında bir bilgim yok ama bildiğim kadarıyla bu cihazlarda herhangi bir kısıtlama yok.
Kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

NAMIKABI

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Kas 2018
2
0
1
63
Tekrar merhaba,

Bende hem MEB'in öğrencilere dağıttığı hem de Turkcell'den alınma e-tab 20 var.

MEB'in e-tab20 sinde yaklaşık 15 tane kadar MEB EBA programı var.
Normal yollardan kaldırılmıyor. MEB-EBA programlarını

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

ve

Videolarına bakarak kaldırabilirsiniz. Ben videodaki yöntemlerle tüm MEB programlarını kaldırdım.

Turkcell e-tab 20 cihazında MEB'e ait hiç bir program yok. Tertemiz bir sistem. (Gereksiz Google uygulamaları hariç)

MEB'in e-tab 20 cihazında Android 10 var. (Derleme No: Q.e-tab20.2108.A-s) (Güncelleme 2021 Ağustos) Android 11'e güncellemiyor.

Turkcell e-tab 20 cihazında Android 10 Mayıs 2021 güncellemesi ile Android 11 sürüme yükseldi.
(Derleme No: R.e-tab20-variant.21.05.A)

Şimdi sorularım şunlar:

1-) Turkcell e-tab 20 deki kurulu sistemi (Android 11 sürümünü) birebir MEB'in e-tab 20 cihazına nasıl uygularım.
2-) Her iki cihaza (Hem MEB hem de Turkcell e-tab 20) TWRP kurabilir miyim. (Bulamadım)
3-) E-tab 20 cihaza uyacak yerli yabancı Android 11 Custom ROM var mıdır. (Ben bulamadım) Varsa bu Custom Romu nasıl yükleriz.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tekrar merhaba,

Bende hem MEB'in öğrencilere dağıttığı hem de Turkcell'den alınma e-tab 20 var.

MEB'in e-tab20 sinde yaklaşık 15 tane kadar MEB EBA programı var.
Normal yollardan kaldırılmıyor. MEB-EBA programlarını

ve

Videolarına bakarak kaldırabilirsiniz. Ben videodaki yöntemlerle tüm MEB programlarını kaldırdım.

Turkcell e-tab 20 cihazında MEB'e ait hiç bir program yok. Tertemiz bir sistem. (Gereksiz Google uygulamaları hariç)

MEB'in e-tab 20 cihazında Android 10 var. (Derleme No: Q.e-tab20.2108.A-s) (Güncelleme 2021 Ağustos) Android 11'e güncellemiyor.

Turkcell e-tab 20 cihazında Android 10 Mayıs 2021 güncellemesi ile Android 11 sürüme yükseldi.
(Derleme No: R.e-tab20-variant.21.05.A)

Şimdi sorularım şunlar:

1-) Turkcell e-tab 20 deki kurulu sistemi (Android 11 sürümünü) birebir MEB'in e-tab 20 cihazına nasıl uygularım.
2-) Her iki cihaza (Hem MEB hem de Turkcell e-tab 20) TWRP kurabilir miyim. (Bulamadım)
3-) E-tab 20 cihaza uyacak yerli yabancı Android 11 Custom ROM var mıdır. (Ben bulamadım) Varsa bu Custom Romu nasıl yükleriz.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Öncelikle her iki cihazın donanım yapısının da aynı olduğundan emin olunuz.
Bazen cihazlar aynı marka ve model olmalarına rağmen farklı donanımlarla üretilebiliyorlar.
Bazen ekranları bazen de Bluetooth & WiFi modülleri farklı olabiliyor.

Her iki cihazın iç yapılarının aynı olduğundan emin olduktan sonra, ADB üzerinden yedekleme ve geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.
Konuyla ilgili internette bir çok kaynak mevcut.

Diğer sorularınız hakkında net bilgilere sahip değilim.
Nasipse uygun bir zamanda konuyu araştıracağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: NAMIKABI