Yardım General Mobile e-Tab 4 Dokunmatik Kalibrasyon Sorunu

Yazdır

cihan 433

Üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2017
57
2
8
33
General Mobile E-TAB 4 dokunmatik kalibrasyon problemi var. hard reset denedim olmadı, projenin kendi programıyla tekrardan 2 yazılımıda denedim olmadı. dokunmatik soket ve flex kontrol ettim bir problem yok sadece aklıma tek bir şey geliyor acaba ankart değişmiş mi? değişirse uyum sorunu olabilirmi diyede aklıma soru gelmekte

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
General mobile hakkında bir bilgim yok ama senin için biraz araştırdım. Bu sorunu en çok Etab-5 vermiş. Belki benzer yöntemle çözebilirsin. youtubeden biraz baktım sorunu anlamak için. Çeşitli çözüm altarnatifleri göstermişler istersen bir bak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cihan 433

Üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2017
57
2
8
33
general mabile E TAB 5 bu problemle karşlaştım bir kaç defa ve hallettimde lakin e tab 4 de ilk defa karşılaştım bayagı araştırdım bir şey çıkmadı ve bulamadım. fatih projesinin programıyla tekrar denedim yazılım atmayı ve yazılım attım lakin dokunmatik yine aynı kalibrasyon problemi

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
general mabile E TAB 5 bu problemle karşlaştım bir kaç defa ve hallettimde lakin e tab 4 de ilk defa karşılaştım bayagı araştırdım bir şey çıkmadı ve bulamadım. fatih projesinin programıyla tekrar denedim yazılım atmayı ve yazılım attım lakin dokunmatik yine aynı kalibrasyon problemi
Anladım hocam . Dediğim gibi General Mobile hakkında bir bilgim yok ama forumda çok bilir kişi arkadaşlar var. Forumun takibini bırakma gün içerisinde sana doğru bilgilendirmeyi yapacaklardır .

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
General Mobile E-TAB 4 dokunmatik kalibrasyon problemi var. hard reset denedim olmadı, projenin kendi programıyla tekrardan 2 yazılımıda denedim olmadı. dokunmatik soket ve flex kontrol ettim bir problem yok sadece aklıma tek bir şey geliyor acaba ankart değişmiş mi? değişirse uyum sorunu olabilirmi diyede aklıma soru gelmekte

Ana kart ve ekran değişimlerinde benzer sorunlar yaşanabilir.

cihan 433

Üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2017
57
2
8
33
1 Saat sonra bi tane daha tab 4 var. Onun dokunmatigini deniyecem. bakalım aynı problemi veriyor mu denemede fayda var :) neticeyi paylaşırım

cihan 433

Üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2017
57
2
8
33
diğer tabletin anakartı yoktu. o yüzden anakart deneyemedim sadece dokunmatik denedim. aynen ankartan kaynaklı arızada olabilir. ama tab 5 de de buna benzer problemlerde yazılımla hal oluyordu ama buna olmuyor işte

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
diğer tabletin anakartı yoktu. o yüzden anakart deneyemedim sadece dokunmatik denedim. aynen ankartan kaynaklı arızada olabilir. ama tab 5 de de buna benzer problemlerde yazılımla hal oluyordu ama buna olmuyor işte

Anladım.
Ne yazık ki cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu nedenle size daha fazla yardımcı olamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: cihan 433

cihan 433

Üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2017
57
2
8
33
Yinede Tşk ederim. Yapacak bir şey yok ben bayagıda uğraştım ve bayagıda araştırdım tab 4 için bir bilgi bulamadım. tek rardan yardımlarınız iin tşk ederim.