Stock Rom General Mobile e-Tab 5 Dokunma Paneli Problemi Çözüm Yazılımı

Meta başlık: General Mobile e-Tab 5

Meta açıklama: General Mobile e-Tab 5 Dokunma Paneli Problemi Çözüm Yazılımı

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
General Mobile e-Tab 5
Dokunma Paneli Problemi Çözüm Yazılımı

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
General Mobile E-Tab 5 Dokunma Paneli Problemi Çözüm Yazılımı
ADB Tool & Driver
SP Flash Tool
Açıklama

Son düzenleme:

skipperskip

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Tem 2017
1
1
3
23
Hocam "/system/bin/sh: can't create /sys/bus/i2c/devices/0-0038/ftsfwupdate: No such file or directory" hatası alıyorum. Checking version bölümünde FAIL veriyor.

Lütfen yardım edin... :/

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: dogankara

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam "/system/bin/sh: can't create /sys/bus/i2c/devices/0-0038/ftsfwupdate: No such file or directory" hatası alıyorum. Checking version bölümünde FAIL veriyor.

Lütfen yardım edin... :/

Ne yazık ki benim elimde bu cihazdan yok.
Bu nedenle de size daha fazla yardımcı olamıyorum.
elinde bu cihazdan olan insanların oluşturduğu bir topluluk mevcut.
Eminim onlar sizden gereken yardımı esirgemeyeceklerdir.

solmaz41

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Tem 2017
3
0
1
43
bu işe yaramıyor denedim test ekranı cıkıyor orda kalıyorsunuz..bosuna denemeyın

AdiL35

Üye
Kayıtlı üye
13 Nis 2017
44
27
18
40
Evet arkadasın dediği gidi test ekranı açılıyor . Sonra test ekranındayken 1 ve 2 numaralı işlemler var onları yapın son normal istediğiniz yazılımı atın dokunmatik çalışıyor... Ama yazılım atmadan da dokunmatik çalışmıyorken 1 ve 2 nolu işlemleri yaparakta dokunmatik calışıyor olabilir onu denemedim......

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet arkadasın dediği gidi test ekranı açılıyor . Sonra test ekranındayken 1 ve 2 numaralı işlemler var onları yapın son normal istediğiniz yazılımı atın dokunmatik çalışıyor... Ama yazılım atmadan da dokunmatik çalışmıyorken 1 ve 2 nolu işlemleri yaparakta dokunmatik calışıyor olabilir onu denemedim......

Geri bildirim için teşekkürler.

karhan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
3
1
3
46
Geri bildirim için teşekkürler.
etap 5 roottan sonra dokunmatik çalışmadı. tableti ses düğmeleri ve açma kapama düğmelerine basarak kapatıp açabiliyorum ama ekranda donuma sorunu hala devam ediyor. Hatta fabrika ayarlarına döndüren yazılımı atttım yinede ekrana müdahale edemedim.Bu konuda güncel b,lgisi olan varmı acaba?
Bu arada yukarıda bahsedilen(sanırım en üstteki x işaretli resimler) 1. ve 2. adımların görseli açılmıyor.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
etap 5 roottan sonra dokunmatik çalışmadı. tableti ses düğmeleri ve açma kapama düğmelerine basarak kapatıp açabiliyorum ama ekranda donuma sorunu hala devam ediyor. Hatta fabrika ayarlarına döndüren yazılımı atttım yinede ekrana müdahale edemedim.Bu konuda güncel b,lgisi olan varmı acaba?
Bu arada yukarıda bahsedilen(sanırım en üstteki x işaretli resimler) 1. ve 2. adımların görseli açılmıyor.

Paylaşılan dosyaları indiriniz.
İndirdiğiniz dosyaların arasında gerekli açıklamalar mevcut.

karhan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
3
1
3
46
Cevap için teşekkürler ama bu anlatım benim için karışık geldi.Yüklemeyi yaptım ama ekran hala donuk .Kapat aç aynı donukluk var. Aşağıya yüklemeyi yaptıktan sonra gelen donuk ekranın görüntüsünü yükledim. Yüklenecek dosyaları ve yapılacak işlem sıralarını daha basit bir şekilde paylaşırsanız çok sevinirim.( bendeki öğretmen tableti.)

Ekli dosyalar

• ekr.png
    ekr.png
    278.7 KB · Görüntüleme: 301

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cevap için teşekkürler ama bu anlatım benim için karışık geldi.Yüklemeyi yaptım ama ekran hala donuk .Kapat aç aynı donukluk var. Aşağıya yüklemeyi yaptıktan sonra gelen donuk ekranın görüntüsünü yükledim. Yüklenecek dosyaları ve yapılacak işlem sıralarını daha basit bir şekilde paylaşırsanız çok sevinirim.( bendeki öğretmen tableti.)

Rica ederim.
Yükleme işlemini bizzat tecrübe etmedim.
Yükleme işlemini bizzat yapanlar belki sizin için daha sadeleştirilmiş bir çözüm önerisinde bulunabilirler.

AdiL35

Üye
Kayıtlı üye
13 Nis 2017
44
27
18
40
Yüklediğiniz resimdekiekran gelince indirdiginiz dosyanın içinde 1.TouchFWUpg ve 2.TouchCali işlemleri var sırası ile yapın sonra normal yazılım atıp deneyin...

Manuel olarak güncelleme ve kalibrasyon işlemlerinin yapılması
A. USB kabloyu çıkarınız ve cihazı yeniden başlatınız.  B. USB kabloyu takın ve driver ların sorunsuz şekilde çalıştığından emin olun, aşağıda ismi yazılı olan batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 1.TouchFWUpg.bat  Bu işlemlerden sonra bir hata yoksa ise cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.  C. B adımını yaptıktan sonra ekrana dokunmayın!!  aşağıda ismi yazılı olan 2. batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 2.TouchCali.bat  Eğer bir hata yoksa siyah ekran otomatik olarak kapanacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yüklediğiniz resimdekiekran gelince indirdiginiz dosyanın içinde 1.TouchFWUpg ve 2.TouchCali işlemleri var sırası ile yapın sonra normal yazılım atıp deneyin...

A. USB kabloyu çıkarınız ve cihazı yeniden başlatınız.  B. USB kabloyu takın ve driver ların sorunsuz şekilde çalıştığından emin olun, aşağıda ismi yazılı olan batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 1.TouchFWUpg.bat  Bu işlemlerden sonra bir hata yoksa ise cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.  C. B adımını yaptıktan sonra ekrana dokunmayın!!  aşağıda ismi yazılı olan 2. batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 2.TouchCali.bat  Eğer bir hata yoksa siyah ekran otomatik olarak kapanacaktır.

:tsk:

• Beğen
Tepkiler: karhan22

karhan22

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
3
1
3
46
A. USB kabloyu çıkarınız ve cihazı yeniden başlatınız.  B. USB kabloyu takın ve driver ların sorunsuz şekilde çalıştığından emin olun, aşağıda ismi yazılı olan batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 1.TouchFWUpg.bat  Bu işlemlerden sonra bir hata yoksa ise cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.  C. B adımını yaptıktan sonra ekrana dokunmayın!!  aşağıda ismi yazılı olan 2. batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 2.TouchCali.bat  Eğer bir hata yoksa siyah ekran otomatik olarak kapanacaktır."

Sonraki adımlar için söylediğiniz dosyaları çift tıklayınca bunlar çıkıyor.
Tablet ekranı donuk sadece aç kapa,ses butonları çalışıyor.
Yüklediğim 3. resimde kırmızı yazılı bölümde va6 uyarısı ve tabletin görüntüsünü yükledim.Sanırım hata sebebi bu ama tablete hiç bir şekilde müdahale edemiyorum.Dokunmatik çalışmıyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: esmerxxi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
A. USB kabloyu çıkarınız ve cihazı yeniden başlatınız.  B. USB kabloyu takın ve driver ların sorunsuz şekilde çalıştığından emin olun, aşağıda ismi yazılı olan batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 1.TouchFWUpg.bat  Bu işlemlerden sonra bir hata yoksa ise cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.  C. B adımını yaptıktan sonra ekrana dokunmayın!!  aşağıda ismi yazılı olan 2. batch dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. ◦ 2.TouchCali.bat  Eğer bir hata yoksa siyah ekran otomatik olarak kapanacaktır."

Sonraki adımlar için söylediğiniz dosyaları çift tıklayınca bunlar çıkıyor.
Tablet ekranı donuk sadece aç kapa,ses butonları çalışıyor.
Yüklediğim 3. resimde kırmızı yazılı bölümde va6 uyarısı ve tabletin görüntüsünü yükledim.Sanırım hata sebebi bu ama tablete hiç bir şekilde müdahale edemiyorum.Dokunmatik çalışmıyor.

Aldığınız hatalardan anladığım kadarıyla, kullandığınız araçlar cihazınızı görmüyor.
Sürücülerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Yaptığınız işlemler sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemlemeniz faydalı olacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Ramazan65

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eki 2019
1
0
1
23
Yardım edermisiniz tabletimin dokumatigi hiç çalışmıyordu sadece kalemle kulanıyordum sizin analtınız gibi yaptım ama olmadı tabletim genetal maobile yazısında takılı kaldı