Çözüldü Google Pixel 2 (G011A) IMEI Repair (GCPRO)

Yazdır

leonardo063

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Şub 2017
5
0
1
40
s.a kardeş google pixel 2 diag aktif edemiyorum root yuklendi android 10 da yuklendi aktfi olmadı android 9 a düşürdüm rootladım yine aktif edemiyorum nasıl açtınız diag modu

Vanderax

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
5
0
1
39
@WhyLeR hocam selamlar işlerinizi takip ediyorum başarılarının devamını dilerim
Bende bir Pixel 2 XL var. Malum bu Strictly Enforce Verification Boot muhabbetinden dolayı imei silinemiyor. QCN dosyası yedeği aldım elimde şuan mevcut fakat telefonda nv_readonly_s ve diğer programlarda nv itemlarının sadece okuma izinli olmasındna mütevellit değiştirdiğim QCN yi yazmıyor cihaza. Acaba Pixel 2 XL'a imei atılabiliyor mu bilginiz var mıdır danışmak istedim sizlere. Teşekkür ederim.

omer1321

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
16 Tem 2018
8
1
3
33
@WhyLeR hocam selamlar işlerinizi takip ediyorum başarılarının devamını dilerim
Bende bir Pixel 2 XL var. Malum bu Strictly Enforce Verification Boot muhabbetinden dolayı imei silinemiyor. QCN dosyası yedeği aldım elimde şuan mevcut fakat telefonda nv_readonly_s ve diğer programlarda nv itemlarının sadece okuma izinli olmasındna mütevellit değiştirdiğim QCN yi yazmıyor cihaza. Acaba Pixel 2 XL'a imei atılabiliyor mu bilginiz var mıdır danışmak istedim sizlere. Teşekkür ederim.
Bende pixel2 xl çok uğraştım sanırım olmuyor twrp security partitation silmeme rağmen sildi diyor ama etkisi olmuyor

Vanderax

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
5
0
1
39
Bende pixel2 xl çok uğraştım sanırım olmuyor twrp security partitation silmeme rağmen sildi diyor ama etkisi olmuyor
Hocam bir developer olsa böyle konuşabileceğim birlikte fikir yürütebileceğimiz işi yapacağız aslında. Insecure bir Bootloader oluşturabilsek aslında insecure boot oluşturdum ben ama bootloader ve boot farklı olunca, bootloader otomatikman bootu düzeltiyor cihazı öyle açtırıyor. yani cihaza girdiğimizde her türlü dm-verity ve encryption var. ilk seferde cihaza root atsam bile systemless olduğu için rootlar, çok bir işe yaramıyor açıkçası. Zira recovery mode'a girdiğimizde splash screen de kalıyor. şuan ben rom attım cihaza romun kendi recovery'sine girdiğimde ise sign'lı olmayan zipleri sideload yapmıyor. Eğer zipleri imzalamayı başarabilirsek ve ya imzalı bir paketin içerisinde cihazı flashlarken modemst1 modemst2 ve fsg dosyalarını gerçek anlamda sıfırlamayı başarırsak imei işini becerebiliriz. dd zero commandları da işe yaramıyor.

omer1321

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
16 Tem 2018
8
1
3
33
Hocam bir developer olsa böyle konuşabileceğim birlikte fikir yürütebileceğimiz işi yapacağız aslında. Insecure bir Bootloader oluşturabilsek aslında insecure boot oluşturdum ben ama bootloader ve boot farklı olunca, bootloader otomatikman bootu düzeltiyor cihazı öyle açtırıyor. yani cihaza girdiğimizde her türlü dm-verity ve encryption var. ilk seferde cihaza root atsam bile systemless olduğu için rootlar, çok bir işe yaramıyor açıkçası. Zira recovery mode'a girdiğimizde splash screen de kalıyor. şuan ben rom attım cihaza romun kendi recovery'sine girdiğimde ise sign'lı olmayan zipleri sideload yapmıyor. Eğer zipleri imzalamayı başarabilirsek ve ya imzalı bir paketin içerisinde cihazı flashlarken modemst1 modemst2 ve fsg dosyalarını gerçek anlamda sıfırlamayı başarırsak imei işini becerebiliriz. dd zero commandları da işe yaramıyor.
Nacizane tavsiyem cihazın qfill yazılımı çıkana kadar fazla kurcalamayın cihaz hardbrick olursa çözümü servisinden başka yok sanırım

• Beğen
Tepkiler: EliteMan

WhyLeR

Aktif üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2019
54
110
33
42

android 9 olmuyor ugrastim baya efs yi silmiyor. 8 e dusurunce oluyor. benim gorusum digerleride olur XL vs. denemek lazim
en zor kismi diag açma. 30 satir kod giriyorsun acmak icin. XL diag kodlari bulunabilir romu ayiklamak lazim.lakin onunla ugrasacak zamanimiz yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vanderax

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
5
0
1
39

android 9 olmuyor ugrastim baya efs yi silmiyor. 8 e dusurunce oluyor. benim gorusum digerleride olur XL vs. denemek lazim
en zor kismi diag açma. 30 satir kod giriyorsun acmak icin. XL diag kodlari bulunabilir romu ayiklamak lazim.lakin onunla ugrasacak zamanimiz yok.

Selamlar hocam cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

8'e düşürme şansım var.

8.1'de diag port açabiliyorum official romda, 10 da da açabiliyorum.

Sorun şu ki bana göre en zor kısmı efs silmekte. modemst1 2 ve fsg dosyalarını ne yapıp ne ettiysem silemedim. Imei kısmını sıfırlarsam eminim ki nv dosyalarının bulunduğu kısımdaki permissionlar da kalkacaktır dolayısıyla box ile değiştirilmiş QCN dosyasını yazdırabilirim. Bir fikriniz varmıdır hocam nasıl imei'yi sıfırlarım?

Vanderax

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
5
0
1
39
@WhyLeR hocam selamlar downgrade ettiğiniz Android 8 yazılımını nereden buldunuz acaba bootloader'ını gönderme şansınız var mıdır

Vanderax

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
5
0
1
39
Hocam selamlar
Öncelikle cevabınız icin çok teşekkürler
Fastboot modedayken erase yapılamıyor
Twrp ve ya adb den ise dd zero yapıldıktan sonra dosyalar geri eski haline dönüyor
Qcn yedeği alıp tamir yapıp tekrardan Qcn restore yaptığımız da repair işlemi gerçekleşmiyor
Cihaz Pixel 2 XL
Acaba modemst dosyaları ve fsg yi silme imkanımız var mıdır bir şekilde?
Bu arada insecure adbd de yurutebiliyorum cihazda
Bootloader sorma sebebim secure boot açık olduğu için modemst ve fsg partitionlarini sildirmiyor
Eğer bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız
Saygılarımla

Siham

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2019
7
1
3
35
Merhaba hocam,
Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim.
Android 8.1 de diag aciyorum fakat port vermesine rağmen no phone olarak görüyor.
Bu sebeple qcn alamıyorum.
Gc pro harici qcn backup almak mümkün mu?
Cihaz pixel 2

Son düzenleme: