Hacamat

Yazdır

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Hacamat, zararlı toksinleri, kanda birikmiş ve idrar, dışkı, terleme yoluyla atılamayan, pıhtılaşma eğilimini artıran ve mikro yapışıklıklara sebep olan maddeleri, şekli bozulmuş eskimiş kan hücrelerini, tortu ve toksinleri vakumlayarak vücuttan uzaklaştırma işlemidir. Hijyen kurallarına da dikkat ederek uygulandığında olumlu sonuçları gözlemlenen hacamat tedavisi, cilt hastalıklarına, sedef hastalığına, diyabet ve hipertansiyon gibi kronikleşmiş hastalıklara, migren ve sinüzite, romatizmal hastalıklara, mide-bağırsak rahatsızlıklarına, karaciğer hastalıklarına, zihinsel ve ruhsal hastalıklara, böbrek hastalıklarına, baş-bel-sırt ve diz ağrılarına, uyuşukluk, tembellik, hormonal bozukluklara ve prostata iyi gelir. Hacamat yaptırmaya karar verenlerin mutlaka bir hekime danışması, hacamat yaptırmasına mani bir durum olup olmadığının incelenmesi gereklidir; bunun için de kısa sürede sonuç veren kolay bir kan testi yeterlidir. Hacamat, problem nerde yaşanıyorsa, o bölgeye uygulanır. Hekim tarafından uygun görüldükten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu sağlanır. Ardından kupalar vakumlanarak kapatılır. Kısa bir süre vakumlama işlemi yapıldıktan sonra bölge bisturi ucu veya bir lansetle kanın çıkabileceği şekilde çizilir. Buraya tekrar kupalar vakumlanarak kapatılır. Bundan sonra kupaların içine kan dolmaya başlayacaktır. Hekimin uygun gördüğü ölçüde kan alma işlemi yapılmalıdır.
Kaynak: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Hayatımda ilk defa bugün yaptırdım. Baya rahatlattı tavsiye ederim.

Hacamatın faydaları nelerdir?

Hacamat yüzyıllardır uygulanan bir alternatif tedavi yöntemidir.
Doğru uygulandığında zararlı toksinleri, kanda birikmiş ve idrar, dışkı, terleme yoluyla atılamayan, pıhtılaşma eğilimini artıran ve mikro yapışıklıklara sebep olan maddeleri, şekli bozulmuş eskimiş kan hücrelerini, tortu ve toksinleri vakumlayarak vücuttan uzaklaştırır.
Hacamatın faydaları
Hijyen kurallarına da dikkat ederek uygulandığında olumlu sonuçları gözlemlenen hacamat tedavisi şu rahatsızlıklara iyi gelir:
- Cilt hastalıkları
- Sedef hastalığı
- Diyabet ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklar
- Migren ve sinüzit
- Romatizmal hastalıklar
- Mide-bağırsak rahatsızlıkları
- Karaciğer hastalıkları
- Zihinsel ve ruhsal hastalıklar
- Böbrek hastalıkları
- Baş-bel-sırt ve diz ağrıları
- Uyuşukluk, tembellik
- Hormonal bozukluklar
- Prostat sorunları

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Hijyenik olduktan sonra tereddüt etmeden hacamat olabilirsiniz üstad.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Üstadım bir gruba üyeyim şimdi sen yazdıktan sonra fark ettim WhatsApp numarasını. Hemen kaydedip giriyorum gruba.