Yardım Hometech MID 750 Malesef com.android.phone İşlemi Durdu Hatası

Takunya

Üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
35
14
8
Edirne
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

tablet bu hataya düşmüş yeni rom atmak istedim usb girişi soket değişmiş sadece güç veriliyor diğer yollar kopmus bu yüzden rom atamadım sitesinde belirtilen recovery yapmayı denememde ise bir türlü denilenler işe yaramadı çözüm mesajları için şimdiden teşekkürler

not:recovery işeminde wipe data bölümü gelmeden es gecip tableti acıyor bundan dolayı recovery yapılamadı

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

tablet bu hataya düşmüş yeni rom atmak istedim usb girişi soket değişmiş sadece güç veriliyor diğer yollar kopmus bu yüzden rom atamadım sitesinde belirtilen recovery yapmayı denememde ise bir türlü denilenler işe yaramadı çözüm mesajları için şimdiden teşekkürler

not:recovery işeminde wipe data bölümü gelmeden es gecip tableti acıyor bundan dolayı recovery yapılamadı
Cihazınızın hafıza kartı varsa yazılımı hafıza kartına yazdırıp bir deneme yapabilirsiniz. Phoenix card programı yapıyor olmsı lazım.

Takunya

Üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
35
14
8
Edirne
Cihazınızın hafıza kartı varsa yazılımı hafıza kartına yazdırıp bir deneme yapabilirsiniz. Phoenix card programı yapıyor olmsı lazım.
serdar hocam Phoenix card programı img dosyasını yazıyo evet ama tabletin rom yazılımı phone ımage tool a uygun nasıl yapabilirim hafıza kartına boot etmeyi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yanılmıyorsam bu cihaz Intel Atom Z3735G işlemcili.
Bu cihazın yazılımını Phoenix Card ile yükleyemezsiniz.
paylaşılan yazılım PC üzerinden yüklenmektedir ve ilgili sayfada yükleme ile ilgili gerekli açıklama mevcuttur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Takunya

Takunya

Üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
35
14
8
Edirne
Yanılmıyorsam bu cihaz Intel Atom Z3735G işlemcili.
Bu cihazın yazılımını Phoenix Card ile yükleyemezsiniz.
paylaşılan yazılım PC üzerinden yüklenmektedir ve ilgili sayfada yükleme ile ilgili gerekli açıklama mevcuttur.
ilgi için teşekkürler usb soket sorunu hallettip romla dım problem kalmadı

turkuazkalem108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ara 2018
3
0
1
ilgi için teşekkürler usb soket sorunu hallettip romla dım problem kalmadı

Merhaba,

Aynı sorunu ben de yaşamaktayım Mid-750 ile. Üst mesajdaki bağlantı kırıldığı için hangi programları ve rom'u kullandığınızı öğrenemedim. Ama forumdaki diğer Mid-750 başlığından, Phone Flash Tool ve Mid-750 Rom'u edindim, yüklemeleri, usb driverları kurdum lakin DmX açılış ekranına getirsem bile tableti, Phone Flash Tool hiçbir şekilde görmüyor. Dolayısıyla rom yükleyemiyorum. Siz sorunu nasıl çözdünüz?

Teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba,

Aynı sorunu ben de yaşamaktayım Mid-750 ile. Üst mesajdaki bağlantı kırıldığı için hangi programları ve rom'u kullandığınızı öğrenemedim. Ama forumdaki diğer Mid-750 başlığından, Phone Flash Tool ve Mid-750 Rom'u edindim, yüklemeleri, usb driverları kurdum lakin DmX açılış ekranına getirsem bile tableti, Phone Flash Tool hiçbir şekilde görmüyor. Dolayısıyla rom yükleyemiyorum. Siz sorunu nasıl çözdünüz?

Teşekkürler.

İhtiyacınız olan her şeyi indirebilirsiniz.
Yanılmıyorsam, indireceğiniz dosyaların içinde gerekli açıklamalarında olması gerekli.

turkuazkalem108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ara 2018
3
0
1
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Evet oradan gerekli dosyaları indirdim lakin program ve roma rağmen, tableti istenen modda açtığımda bile programda tablet algılanamıyor. Bu durumu aşamadım bir türlü, Takunya'da da böyle bir sorun olmuş ama çözmüş anladığım kadarıyla. Onu öğrenmek istemiştim.
Teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Evet oradan gerekli dosyaları indirdim lakin program ve roma rağmen, tableti istenen modda açtığımda bile programda tablet algılanamıyor. Bu durumu aşamadım bir türlü, Takunya'da da böyle bir sorun olmuş ama çözmüş anladığım kadarıyla. Onu öğrenmek istemiştim.
Teşekkürler.

Yorumları dikkatli okumamışsınız sanırım.
@Takunya'nın cihazının USB portunda bir sorun varmış.
Onu gidererek sorununu çözmüş.
Muhtemelen, ya USB portu değiştirdi ya da USB portun arızalı kısmını onardı.
Anladığım kadarıyla siz sürücülerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?

turkuazkalem108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ara 2018
3
0
1
Uzun bir süreden sonra tekrar merhaba. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Takunya'nın mesajındaki "usb girişi soket değişmiş sadece güç veriliyor diğer yollar kopmus bu yüzden rom atamadım" kısmı virgül vs. olmadığı için net değildi açıkçası. Tabletinin usb bağlantısında sorunu var diye düşünmüştüm. Çünkü bende de aynı şekilde "sadece güç" durumu var lakin başka bir data/donanım algısı olmamakta. Windows 10'a geçince tekrar deneyeceğim belki de Vista'yla ilgili bir sıkıntıdır bendeki. Tekrar güncelleyeceğim mesajı, aygıtı bağlayabilirsem.

İyi günler dilerim,

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Uzun bir süreden sonra tekrar merhaba. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Takunya'nın mesajındaki "usb girişi soket değişmiş sadece güç veriliyor diğer yollar kopmus bu yüzden rom atamadım" kısmı virgül vs. olmadığı için net değildi açıkçası. Tabletinin usb bağlantısında sorunu var diye düşünmüştüm. Çünkü bende de aynı şekilde "sadece güç" durumu var lakin başka bir data/donanım algısı olmamakta. Windows 10'a geçince tekrar deneyeceğim belki de Vista'yla ilgili bir sıkıntıdır bendeki. Tekrar güncelleyeceğim mesajı, aygıtı bağlayabilirsem.

İyi günler dilerim,

İnsanlar ne yazık ki çoğu zaman yazılım kurallarına uymuyorlar.
Bu nedenle de zaman zaman yanlış anlaşılmalar yaşanabiliyor.