Hometech Wi101 Bios Sorunu

Warlok666

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Tem 2017
3
0
1
55
Selam Arkadaşlar;
A101'e geldiği ilk gün aldığım Wi101 modeli cihazıma bir forum sitesinden aldığım bios dosyası ile güncelleme yapırken, malesef cihazın biousunun çökmesine neden oldum. Cihazın garantiside bittiği için servise göndermek istemiyorum. Elinde Bios dosyasının orjinal yedeği olan varsa paylaşabilirmi?

Servise rica ettim ama tahmin edeceğiniz gibi bu tür dosyaları malesef paylaşmaktan kaçınıyorlar. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Selam Arkadaşlar;
A101'e geldiği ilk gün aldığım Wi101 modeli cihazıma bir forum sitesinden aldığım bios dosyası ile güncelleme yapırken, malesef cihazın biousunun çökmesine neden oldum. Cihazın garantiside bittiği için servise göndermek istemiyorum. Elinde Bios dosyasının orjinal yedeği olan varsa paylaşabilirmi?

Servise rica ettim ama tahmin edeceğiniz gibi bu tür dosyaları malesef paylaşmaktan kaçınıyorlar. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Ne yazık ki bu cihazın Bios'u bende mevcut değil.
bulunan konudaki yorumları okursanız belki bir şeyler elde edebilirsiniz.

Warlok666

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Tem 2017
3
0
1
55
Teşekkürler. Zaten cihazımın çökmesine neden olan dosyanın kaynağı bu paylaşımdır. :(

Warlok666

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Tem 2017
3
0
1
55
bende kullanıyorum o bilgisayarı ama nasıl bios yedeğimin olup olmadığına bakacağımı bilmiyorum biliyorsanız söyleyin yardım etmek isterim.
İlginiz için teşekkürler. Ancak bu çökme olayından sonra baya bir uğraştıktan sonra ümidi kesip cihazı bir kenara bırakıp yeni bir cihaz alma yoluna gittim. Ve inanın şu anda yedek alma ile ilgili neler yapılıyordu hiç hatırlamıyorum!! Yinede teşekkürler.

Ozanbaba

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
4
2
3
26
Cihazın biosunu sıfırlamak için bios etrafında ki sarı noktalardan gnd pinini ve do yazan pini kısa devre yapın bu işlemi yapmadan önce pili çıkartın pinleri kısa devre yaptiktan sonra pili takin max 2 defa da açılacaktır ya da bios yazılımını tekrar atmak isterseniz buyrun

Moderatör tarafında düzenlendi:

yazarrr10

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2020
2
0
1
32
Cihazın biosunu sıfırlamak için bios etrafında ki sarı noktalardan gnd pinini ve do yazan pini kısa devre yapın bu işlemi yapmadan önce pili çıkartın pinleri kısa devre yaptiktan sonra pili takin max 2 defa da açılacaktır ya da bios yazılımını tekrar atmak isterseniz buyrun
Yazılımı nasıl atabiliriz

Moderatör tarafında düzenlendi: