Çözüldü Hosts File Editor

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Hosts File Editor

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Malum Hosts dosyasını editlemeye yarayan çok kullanışlı bir program.

" Hosts dosyası bir işletim sisteminde bulunan, metin editörleri ile açılıp değiştirilebilen düz bir metin dosyasıdır. İnternet sitelerinin isimlerini ip adresleri ile eşleştirir. DNS yani Domain Name Server hizmetinde bir sorun, engel ya da yönlendirme varsa ve istediğiniz siteler açılmıyorsa, hosts dosyası üzerinde belirli alan adlarını ip adresleriyle birlikte değişiklik yaparak açılır hale getirebilirsiniz.

Sanılanın aksine sadece Windows işletim sisteminde değil, eski yeni sayısız işletim sisteminde bulunur. Android ve iOS gibi mobil işletim sistemlerindeki hosts dosyası adreslerini de sizin için burada sunuyoruz. En çok merak edilen olduğu için Windows 7'yi önceden ve ayrıca verelim: C:\Windows\System32\drivers\etc adresinde hosts dosyasını bulabilirsiniz.

• Unix, Unix-benzeri işletim sistemlerinde ve POSIX'te /etc/hosts
  • Microsoft Windows 3.1'de %Windir%\HOSTS
  • 95, 98/98SE, Me %WinDir%\hosts[3]
  • NT, 2000, 32 bit XP, 2003, Vista ve Windows 7'de %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts
  • 64-bit işletim sistemlerinde %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts altında yer alır ancak Microsoft destek sayfalarında %SystemRoot%\SysWOW64\drivers\etc\hosts olduğu yazılır, bu yanlış bir bilgidir
  • Windows Mobile içerisinde Registry'de \HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\Tcpip\Hosts
  • Apple Macintosh 9 ve öncesinde sistem klasöründe
  • Mac OS X 10.0 – 10.1.5 NetInfo veya niload ile eklenir
  • Mac OS X 10.2 ve sonrasında /private/etc/hosts yer alır
  • Novell NetWare'de SYS:etc\hosts
  • OS/2 & eComStation'da "boot edilen sabit disk adı":\mptn\etc\
  • Symbian OS 6.1–9.0'da C:\system\data\hosts
  • Symbian OS 9.1 üzerinde C:\private\10000882\hosts
  • MorphOS, NetStack ENVARC:sys/net/hosts
  • Android'de /system/etc/hosts ya da /etc/hosts adresinde
  • Jailbreak edilmiş iOS'ta iOS 2.0 ve üstü sürümlerde /private/etc/hosts ya da /etc/hosts adresinde
  • TOPS-20'de <SYSTEM>HOSTS.TXT
"

Ekli dosyalar

• Hosts File Editor v.1.1.2.rar
    510.4 KB · Görüntüleme: 4
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar