Stock Firmware HTC 10 Rom İsteği

Yazdır

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
İyi forumlar arkadaşlar. Yurtiçi cihazı HTC 10 var elimde. Bunun için RUU.exe ile rom flaşlamak istiyorum. Ruu.zip şeklindeki bütün romlar Google Play sertifika hatası veriyor. Ve güvenilir olmadığı kanaatindeyim. Resim ekledim.
Ama Türkiye için yayınlanan bir RUU.exe bulamadım. Ayrıca HTC'nin kendi sitesinde de yok. Birçok seçenek var ama cihaza hangisi uygun bilmiyorum. Nereden bulabilirim?
Cihaz HTC 10 M27 versiyonu ve Tayvan'da üretilen bir cihaz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Hocam HTC 10'a dair herşeyi biliyorum bu hariç.
S-off, S-on yapma, bootloader kilidini açma, kapama, fastboot komutları ile düzenleme, , custom rom yükleme, twrp yükleme, brick cihazı kurtarma, build dosyasına dair, custom rom editleme, cid ve mid değiştirme falan filan işte...
Ama gel gelelim bu Ruu.exe dosyasını bir türlü bulamadım HTC 10 M27 versiyonu için. O sayfada yok maalesef ya da ben yanlış biliyorum. Youtube, XDA'ya falan baktım birşey yok. Herkes Ruu.zip şeklinde yüklüyor. Onu da öğrenirsem zaten içinden geçeceğim cihazın. Ayrıca bayağı kapsamlı bir anlatım yapmayı da düşünüyorum burada şu Ruu.exe ile de rom flaşlamayı da öğrenirsem zaten. Bildiklerim tam olsun diye uğraşıyorum.

HTC 10!

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: chakby

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam HTC 10'a dair herşeyi biliyorum bu hariç.
S-off, S-on yapma, bootloader kilidini açma, kapama, fastboot komutları ile düzenleme, , custom rom yükleme, twrp yükleme, brick cihazı kurtarma, build dosyasına dair, custom rom editleme, cid ve mid değiştirme falan filan işte...
Ama gel gelelim bu Ruu.exe dosyasını bir türlü bulamadım HTC 10 M27 versiyonu için. O sayfada yok maalesef ya da ben yanlış biliyorum. Youtube, XDA'ya falan baktım birşey yok. Herkes Ruu.zip şeklinde yüklüyor. Onu da öğrenirsem zaten içinden geçeceğim cihazın. Ayrıca bayağı kapsamlı bir anlatım yapmayı da düşünüyorum burada şu Ruu.exe ile de rom o flaşlamayı da ögrenirsem zaten. Bildiklerim tam olsun diye uğraşıyorum.

HTC 10!

bir şey buldum.
Belki işe yarar.
Bir de bir yazılım mevcut.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Hocam ilk linkteki yapılanları biliyorum zaten. Kopma noktası doğru ruu seçeneği bulun diyor. O yok işte sorun orda :)
Ayrıca 2. linkteki rom ise s-off cihazlar için yani developer modeli HTC 10. Yani süper cid cihazlar için...

HTC 10!

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam ilk linkteki yapılanları biliyorum zaten. Kopma noktası doğru ruu seçeneği bulun diyor. O yok işte sorun orda :)
Ayrıca 2. linkteki rom ise s-off cihazlar için yani developer modeli HTC 10. Yani süper cid cihazlar için...

HTC 10!

O zaman biraz bekleyelim.
Bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa biz de aydınlamış oluruz.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
5-6 forum gezdim birşey bulamadım inşallah bilen bir babayiğit çıkar da rahata kavuşurum

HTC 10!

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
5-6 forum gezdim birşey bulamadım inşallah bilen bir babayiğit çıkar da rahata kavuşurum

HTC 10!
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın bakalım. Gerekli yazılımı ve dosyaları paylaşırım.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Cihaz bu şekilde. Custom rom ve orijinal diye atılan romlardan sıkıldım artık. 4-5 banka ile işim var artık banka hesaplarımı kullanmıyorum telefonda Yüzde yüz orijinal yapmak hedefim. Stock herşeyi ile en iyisiydi. Editlenmiş ve custom romlar bu cihaz için hikaye sadece bence...

HTC 10!

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaz bu şekilde. Custom rom ve orijinal diye atılan romlardan sıkıldım artık. 4-5 banka ile işim var artık banka hesaplarımı kullanmıyorum telefonda Yüzde yüz orijinal yapmak hedefim. Stock herşeyi ile en iyisiydi. Editlenmiş ve custom romlar bu cihaz için hikaye sadece bence...

HTC 10!
Sizin yazılımınız hafıza kartı ile yükleme yapabilirsiniz. Custom rom ve root ile kullanmak isterse magisk kullanın. Bankacılık işlemleri ve diğer root karşıtı uygulamalardan root gizleyebilirsiniz.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Hocam amacım root gizlemek, custom rom kullanmak, cihazı root yapmak veya hafıza kartından 2PS6IMG.zip şeklinde rom flaşlamak değil. Zaten root, custom rom olayını güvenlik için es geçtim... Amacım Ruu.exe şeklinde yükleme yapmak ve sertifika hatasından kurtulmak. Zip hâlinde yüklenen piyasadaki bütün stock denilen romları yükledim. Yerli sitelerdeki ve XDA sitesinde bulunan androifilehosta upload edilmiş bütün geliştiricilerin rom dosyalarını denedim ama hepsi sertifika hatası verdi.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam amacım root gizlemek, custom rom kullanmak, cihazı root yapmak veya hafıza kartından 2PS6IMG.zip şeklinde rom flaşlamak değil. Zaten root, custom rom olayını güvenlik için es geçtim... Amacım Ruu.exe şeklinde yükleme yapmak ve sertifika hatasından kurtulmak. Zip hâlinde yüklenen piyasadaki bütün stock denilen romları yükledim. Yerli sitelerdeki ve XDA sitesinde bulunan androifilehosta upload edilmiş bütün geliştiricilerin rom dosyalarını denedim ama hepsi sertifika hatası verdi.
Sertifika hatasının resmini atma şansınız var mı?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ayrıca sizin cihazınız unlock durumunda tam stock rom yüklemek için relock veya lock yapın.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Evet cihazı kullanıyorum. Lock yaptığım zaman da almıştım hatayı ama birkaç dosya daha denemekte fayda var...

HTC 10!

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Şimdi Google Play'de sertifika hatası verirse cihaza yüklediğimiz bütün uygulamaların gerçek olmama ihtimali var. Güvenlik açıkları giderek çoğalıyor. Bari Google'ın desteğini arkamıza alalım.

HTC 10!

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Şimdi Google Play'de sertifika hatası verirse cihaza yüklediğimiz bütün uygulamaların gerçek olmama ihtimali var. Güvenlik açıkları giderek çoğalıyor. Bari Google'ın desteğini arkamıza alalım.

HTC 10!
Valla güvenlik için alınacak cihaz ios işletim sistemidir. Android en kralı mutlaka bir açık vardır.

K.A.R.A

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2017
18
13
3
30
Zaten başı belada Google'ın Play Store'daki sahte uygulamalarla Bakalım İOS'a geçeriz belki...
Aslında en güzeli Windows Phone bana göre ama Microsoft işi bıraktı. Sağlam bir telefon yapıp piyasaya bir girseydi keşke... Kesinlikle kullanacağım telefon Microsoft'un telefonu olur. Android her önüne gelen dosya ve uygulamayı alıyor saçmalıyor bazen. İzinler, hatalar derken iyice aptallaştı. Adam akıllı arayüzü olan telefonu yok. iOS desen imkan çok kısıtlı, çoğu şey için para ödemek zorundasın, ama Windows öyle değildi bence...

Son düzenleme:
  • Beğen