HTC Desire 820 Kapanma Donma Isınma Sorunu

HTC Desire 820 Kapanma Donma Isınma Sorunu

F ferhatdem - #1
Merhaba arkadaşlar,

2 yıldır kullandığım desire 820 telefonum birden çöktü. (çarpma, düşürme kesinlikle yok)
Bu ekran geldi: (Örnek resim)
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Tamirciye verdim. Format atıp Sense 7 sürümünü yükledi.

Evde şarja taktım Yarım saat boyunca şarj %1 de kaldı. Çok ısındığı için şarjdan çıkardım soğuyunca tekrar taktım %60 oldu. Şarjdan çıkarıp kamerayı kullanırken dondu kendini kapatıp açmaya başladı. Ve çok ısındı.

Tekrar tamirciye verdim. Şarj alacağı yerde şarj kaybediyor dedi. Telefonun Bataryasını değişti.

Hesap makinesi, kamerası, wifi gibi uygulamar çalışıyor. Fakat yine şarjdayken kamera kısmı (ön ekran ve arka kısım ) çok ısınıyor. (Şarj alıyor normal ) Bazen donup kapanıyor. Ve yine kendiliğinden kapanıp açılıyor.

Sanırım yazılımsal bir sorun donanımsal bir soruna dönüştü.

Önerileriniz, tespitleriniz nelerdir ?
symbazz symbazz - #2
SilivriSerdar ile görüş. O iyi htc de.
silivriserdar silivriserdar - #3
Merhaba arkadaşlar,

2 yıldır kullandığım desire 820 telefonum birden çöktü. (çarpma, düşürme kesinlikle yok)
Bu ekran geldi: (Örnek resim)

Tamirciye verdim. Format atıp Sense 7 sürümünü yükledi.

Evde şarja taktım Yarım saat boyunca şarj %1 de kaldı. Çok ısındığı için şarjdan çıkardım soğuyunca tekrar taktım %60 oldu. Şarjdan çıkarıp kamerayı kullanırken dondu kendini kapatıp açmaya başladı. Ve çok ısındı.

Tekrar tamirciye verdim. Şarj alacağı yerde şarj kaybediyor dedi. Telefonun Bataryasını değişti.

Hesap makinesi, kamerası, wifi gibi uygulamar çalışıyor. Fakat yine şarjdayken kamera kısmı (ön ekran ve arka kısım ) çok ısınıyor. (Şarj alıyor normal ) Bazen donup kapanıyor. Ve yine kendiliğinden kapanıp açılıyor.

Sanırım yazılımsal bir sorun donanımsal bir soruna dönüştü.

Önerileriniz, tespitleriniz nelerdir ?

Kardeşim bu attığın resim HTC m7 cihazına ait. Sizin cihazınız için eğer HTC 820n yani a51_ul ise , sitede konu açtım. Bakabilirsiniz, gerekli tüm dosyalar ve açıklamalar var. HTC Desire 820n ana kart arızalı bir cihazdır.
F ferhatdem - #4
Kardeşim bu attığın resim HTC m7 cihazına ait. Sizin cihazınız için eğer HTC 820n yani a51_ul ise , sitede konu açtım. Bakabilirsiniz, gerekli tüm dosyalar ve açıklamalar var. HTC Desire 820n ana kart arızalı bir cihazdır.

evet resimdeki ekran başka bir cihaza ait, örnek olarak onu gönderdim. Telefonum Desire 820. Şimdi açtığınız konuyu arıyorum.

bu konuysa hemen anlattıklarınızı yapıyorum ?
silivriserdar silivriserdar - #5
evet resimdeki ekran başka bir cihaza ait, örnek olarak onu gönderdim. Telefonum Desire 820. Şimdi açtığınız konuyu arıyorum.

bu konuysa hemen anlattıklarınızı yapıyorum ?

Cihazınızın fastboot ekran resmini veya yazılarını paylaşırsanız daha iyi olur. Böyle afaki konuşmamış oluruz.
silivriserdar silivriserdar - #6
Fastboot ekranı bu şekildeydi. Şimdi çalışır durumda telefon. Ama bildiğiniz gibi kapanıyor sürekli.

Bu cihazın yazılımları ve konusu sitede mevcut. HTC Desire 820N konusunda HTC Bölümü'nde.
F ferhatdem - #7
Cihazınızın fastboot ekran resmini veya yazılarını paylaşırsanız daha iyi olur. Böyle afaki konuşmamış oluruz.

Fastboot ekranının resmi bu. İlk kilitlendiğinde çekmiştim. Şimdi çalışır durumda telefon. Ama bildiğiniz gibi kapanıyor sürekli.
F ferhatdem - #8
Bu cihazın yazılımları ve konusu sitede mevcut. HTC Desire 820N konusunda HTC Bölümü'nde.

bu konu sanırsam. Konuda anlattıklarınızı yapıyorum hocam. Bir aksilik çıkarsa bu konudan yazacağım, yine geri dönerseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #9

bu konu sanırsam. Konuda anlattıklarınızı yapıyorum hocam. Bir aksilik çıkarsa bu konudan yazacağım, yine geri dönerseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim.

Diğer konudan devam edelim. Cevap yazarım.
F ferhatdem - #10
İlgili yollar denenerek Htc desire 820 cep telefonumun yazılım kusurları giderildi. Sorun Çözüldü. Teşekkür ederim.
A ahmet4236 - #11
günaydın Silivri serdar bey

benimde htc desire 820 telefonum var kapanma donma ve ısınma problemi var acil yardımlarınızı rica ederim
silivriserdar silivriserdar - #12

benimde htc desire 820 telefonum var kapanma donma ve ısınma problemi var acil yardımlarınızı rica ederim
Cihazınızın tam olarak modelini görmek lazım. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekran resmini veya yazıları konuya atın. Cihazınızın bilgilerine göre yazılım bakalım.
symbazz symbazz - #13

Dokunmatikte herhangi bir sorun yaşıyormusunuz.
I ibqcvk - #14
selamun aleyküm benim htc 820 desire telefon. telefona bildirim mesaj arama gelince ekranı kilitleyip açıyor defalarca yapıyor bunu her 5 saniyede bir ekranı kilitleyip açıyor bilgisi olan abilerim varsa yardımcı olursa çok sevinirim
silivriserdar silivriserdar - #15
selamun aleyküm benim htc 820 desire telefon. telefona bildirim mesaj arama gelince ekranı kilitleyip açıyor defalarca yapıyor bunu her 5 saniyede bir ekranı kilitleyip açıyor bilgisi olan abilerim varsa yardımcı olursa çok sevinirim
Bilgilerini yedekle ve gmail hesabından çıkış yap. Sonra format atın.
I ibqcvk - #16
format attım abi ama yine aynı oldu hard format galiba onu yaotım telefon ilk aldıgım gunki gibi oldu ama telefon açıldıgında yine bildirim msj gelince aynı ekraı kilitleyip açmaya başladı
silivriserdar silivriserdar - #17
format attım abi ama yine aynı oldu hard format galiba onu yaotım telefon ilk aldıgım gunki gibi oldu ama telefon açıldıgında yine bildirim msj gelince aynı ekraı kilitleyip açmaya başladı
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Ekran resmini çekip konuya atın. Veya ekranda çıkan yazıları konuya yazın.
I ibqcvk - #18
hemen atıyorum abi
I ibqcvk - #19
abi dosya çok buyuk diyor
silivriserdar silivriserdar - #20
abi dosya çok buyuk diyor
Yaz o zaman.
I ibqcvk - #21
abi görebilsin mi yazayım mı
silivriserdar silivriserdar - #22
abi görebilsin mi yazayım mı
Gördüm kardeşim.

bulunan konuda tüm gerekli herşeyi yazdım. O konu altından devam edelim.
T tanerf - #23
Serdar usta benimki bu şekilde bazende tuğla modu na gecio power tuşuna uzun basınca tekrar gelir ısınıp donuo ve tekrar kapanio
Paradox Paradox - #24
Serdar usta benimki bu şekilde bazende tuğla modu na gecio power tuşuna uzun basınca tekrar gelir ısınıp donuo ve tekrar kapanio

Cihazınız da fiziksel bir sorun var gibi görünüyor.
Cihazınızı en yakın teknik servise götürmeniz yararınıza olacaktır.
K kemanci_61 - #25
Aynı arıza bende var dokunmatik sürekli kasıyor, donuyor
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-820-kapanma-donma-isinma-sorunu.2383/