HTC M8 Verizon "Your phone is encrypted" hatası

• Konbuyu başlatan blk41
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 4K
 Yazdır

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
arkadaşlar merhaba. htc m8 verizon cihazını avrupa versiyonuna çevirmeye çalıştım. ilk önce mid numarası avrupa yaptım. fakat avrupa firmware ve stock rom yüklerken hata aldım ve yükleyemedim. bende tekrardan min numarasını verizon a çevirdim. ve son firmware ve stock rom u yükledim. yükleme sorunsuz gerçekleşti fakat telefon başlarken "Your phone is encrypted" hatası verdi. bunu nasıl çözebilirim.

verizon stock dönüşümü için şu konudaki;

6.0 Hboot (marshmallow)

ve
6.0 Marshmallow zip
dosyasını flaşladım.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38

hocam bu şekilde malesef olmuyor. sürekli resimdeki yerde kalıyor. bendeki şöyle oluyor. ilk önce rastgele bir şey yazıyorum. dcrypt diyorum. ondan sonra videodaki gibi telefonu resetliyor. sonra tekrar aynı yere dönüyor. bootloder menüden wipe data/factory reset sonrada wipe cache diyorum. sistemi tekrar başlatıyorum yine aynı yerde kalıyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam bu şekilde malesef olmuyor. sürekli resimdeki yerde kalıyor. bendeki şöyle oluyor. ilk önce rastgele bir şey yazıyorum. dcrypt diyorum. ondan sonra videodaki gibi telefonu resetliyor. sonra tekrar aynı yere dönüyor. bootloder menüden wipe data/factory reset sonrada wipe cache diyorum. sistemi tekrar başlatıyorum yine aynı yerde kalıyor.

Acaba cihaza yüklü olan yazılımın versiyon farklı yüzünden işlemler sizde başarıyla sonuçlanmıyor olabilir mi?
Cep telefonları ile ilgili konularda yeterli bilgim yok.
Sizin için arama motorlarında araştırma yapıyorum.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Acaba cihaza yüklü olan yazılımın versiyon farklı yüzünden işlemler sizde başarıyla sonuçlanmıyor olabilir mi?
Cep telefonları ile ilgili konularda yeterli bilgim yok.
Sizin için arama motorlarında araştırma yapıyorum.
teşekkür ederim. videonun altındaki açıklama kısmında sorunu göstermek için olduğu yazıyor sanırım. çözüm için değilde sanırım xda da sorunu göstermek için.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
arkadaşlar bu sorunu twrp recovery kurarak çözdüm. twrp den format atınca telefon düzeldi.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
telefonu yazılım atan bir telefoncuya verdim iki üç tane yazılım denedim hep hata aldım diyor

Cihaz sorunlu bir cihaza benziyor.
Yazılım yükleme işinde ne kadar başarılı olursunuz, ne yazık ki kestirmek güç.
Daha önce paylaştığınız ekran alıntısında, yüklemeye çalışılan dosyanın imzasının geçersiz olduğu belirtiliyor.
Yukarıda paylaştığım bağlantıda ki diğer dosyaları denemeniz faydalı olabilir.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
bunun için iki yöntem var. (linkteki dosyalar verizon m8 6.21.605.3 için uyumludur. farklı bir versiyona sahipseniz ona uygun firmware veya twrp recovery yüklemelisiniz.)

1-eğer telefon s-off ise linkteki twrp yüklü firmware dosyasını flaşlayabilirsiniz.

2-ikincisi telefon s-on ise sadece linkteki twrp recovery(3.0.0-1) yi kurabilirsiniz. bunun için telefonun bootloader kilidi açık olmalıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi: