HTC One A9 Dubai Yazılım Güncelleme Sorunu

Yazdır

desperado665

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ara 2017
1
0
1
29
HTC ONE A9 TELEFON ALDI YAZILIM YÜKLERKEN BURDAKLIYOR LÜTFEN YARDIM EDİN YAZILIM YÜKSETİRKEN

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    107.7 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    355.4 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.jpg
    3.jpg
    336.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.jpg
    4.jpg
    149.3 KB · Görüntüleme: 29

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
HTC ONE A9 TELEFON ALDI YAZILIM YÜKLERKEN BURDAKLIYOR LÜTFEN YARDIM EDİN YAZILIM YÜKSETİRKEN

Yanılmıyorsam cihazda stock rom ve custom recovery var.
Bu durumda güncelleme işlemini TWRP Recovery üzerinden, güncelleme dosyasını göstererek yapmanız gerekecektir.
TWRP Recovery, cihazınızın güncelleme dosyasını görür mü, görürse de sağlıklı bir işlem yapar mı bilmiyorum.
En iyisi cihazınıza stock recovery yüklemek gibi görünüyor.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yanılmıyorsam cihazda stock rom ve custom recovery var.
Bu durumda güncelleme işlemini TWRP Recovery üzerinden, güncelleme dosyasını göstererek yapmanız gerekecektir.
TWRP Recovery, cihazınızın güncelleme dosyasını görür mü, görürse de sağlıklı bir işlem yapar mı bilmiyorum.
En iyisi cihazınıza stock recovery yüklemek gibi görünüyor.
Htc cihazlarında stock rom yüklemesi için hocam relocked veya locked olması, stock recovery yüklü olması, ülke kodu cid mid uyumu ve main versiyon uyumlu olması lazım.

Twrp üzerinde ise main version uyumlu twrp backup veya custom rom olması lazım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Htc cihazlarında stock rom yüklemesi için hocam relocked veya locked olması, stock recovery yüklü olması, ülke kodu cid mid uyumu ve main versiyon uyumlu olması lazım.

Twrp üzerinde ise main version uyumlu twrp backup veya custom rom olması lazım.

Ekran alıntısında görünen bölümde, yanılmıyorsam, sıfırdan yazılım yükleme işlemi değil de,
Yazılım güncelleme işlemi görünüyor.
Yani cihaz yazılımına güncelleme gelmiş.
Cihaz güncelleme için kapanmış, yeniden açılmış ama TWRP olduğu için ne yapacağını bilememiş.
Muhtemelen de, bu ekranda cihazı yeniden başlattığı zaman, cihaz normal bir şekilde açılıyordur.
Bende bu doğrultuda yorum yazmıştım.
Elbette bu konularda sizin kadar uzman değilim.
Yanılmış da olabilirim.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ekran alıntısında görünen bölümde, yanılmıyorsam, sıfırdan yazılım yükleme işlemi değil de,
Yazılım güncelleme işlemi görünüyor.
Yani cihaz yazılımına güncelleme gelmiş.
Cihaz güncelleme için kapanmış, yeniden açılmış ama TWRP olduğu için ne yapacağını bilememiş.
Bende bu doğrultuda yorum yazmıştım.
Elbette bu konularda sizin kadar uzman değilim.
Yanılmış da olabilirim.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Estağfurullah ama htc cihazları ile çok uğraştım. Dedikleriniz doğrudur, kullanıcı twrp yüklediği cihaza yazılım güncellemesi yapmaya çalışmış.