Yardım HTC One M8 Şifre Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki resimde bilgileri olan cihazdan elimde var. Cihazda resimde de gördüğünüz gibi şifre istiyor. Bu sorunu aşamadım.
Yaptıklarım;
1. Cihaza uygun yazılım indirdim yükleme yapılmadı eft dongle ile ve sd kart ile denedim tam yazılım yükleme aşamasına geçecekken cihaz normal açılıyor. Yazılım yüklenmiyor
2. Cihaz unlock olmuyor, unlock yapıldı gösteriyor ama açıldığı zaman unlock olmadığı görülüyor.
3. Cihaza defalarca yanlış parola girip format attım gene düzelmedi. Cihaz ayrıca recovery moda da girmiyor.

4.Son olarak bu cihazın eMMC arızası olduğunu düşünüyorum.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Htc zaten kendisi sıkıntılı. Emmc programlansa da pek düzen tutmuyor.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
hocam bu nedir? bu cihaza ekstra yüklenmiş bir program olsa gerek hiç karşılaşmadım ama bi ara pclerde meşhur olan fidye virüsüne benziyor zaten uyarıda seni tehdit ediyor 30 denemeden sonra cihazdaki bütün veriler silinecek diyor :) bi ihtimal htc unbrick ile sil baştan yazılım atabilirsin diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
hocam bu nedir? bu cihaza ekstra yüklenmiş bir program olsa gerek hiç karşılaşmadım ama bi ara pclerde meşhur olan fidye virüsüne benziyor zaten uyarıda seni tehdit ediyor 30 denemeden sonra cihazdaki bütün veriler silinecek diyor :) bi ihtimal htc unbrick ile sil baştan yazılım atabilirsin diye düşünüyorum.
Yetkisiz erişim varsa, boot kilidi varken custom yüklenmeye çalışırsa system şifreleniyor. Zaten Ayarlarında var. Zannediyorum bu bölüm aktif edilmiş ki, cihaz kendini şifrelemis. Bu sorun bazen emmc arızasında da çıkıyor insanın başına. Genelde emmc eprom programlama cihazıyla tekrar yazılınca cihaz kurtuluyor. Belki başka yöntemler de vardır. Ama twrp yükleyip system bölümü hariç her yeri wipe yapmakta çözebilir sorunu.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: coban32

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben daha önce denk geldim. Format atınca düzeliyordu ama bu cihaza kaç kere format attım fayda etmedi. Kendi stock yazılımını buldum yükleme yapmıyor ne pc'den ne sd karttan. Unlock yapıp twrp yükleyim dedim oda olmadı. Cihaz unlock olmuyor. Cihaz recovery moda ve ruu moda girmiyor.