Yardım HTC One Mini Bootloader Kilidi Sorunu

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
Selamun aleyküm arkadaşlar elimde htc one mini cihaz var cihaz bana geldiğinde ekranı böyleydi;

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

bunu çözmek için biraz araştırma yaptım ve konulardan yola çıkarak aynısını yaptım ancak yaptığım en son işlemde çıkması gereken aşağıdaki resim çıkmadı.

bu cihazı nasıl çalışır hale getirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: osmansamur

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
@symbazz
@silivriserdar

Üstadlar konuya bekleniyorsunuz :)

Ve aleyküm selam.
Belirttiğin iki kullanıcı da forumdan uzaklaştırılmış, yani bil hassa yasaklanmış üyeler.
Doğal olarak konuya yardımcı olamayacaklardır, herneyse.
Cihaz bana geldiğinde bu haldeydi demişssin ilk mesajında.
Cihaz brick mi yahut, bootloader kilidini mi kaldırmak için uğraşıyorsun ?
Nasıl bir hata aldığını, en azından cmd ekranında ki hatayı bizimle paylaşır mısın ?

• Beğen
Tepkiler: osmansamur ve Cvt

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
Doğrudur hocam profil resimlerinde banned yazıyordu sadece resim sandım. hocam tokeni alıp htc gönderdikten sonra bana Unlock_code.bin dosyası mail olarak geldi bu geldikten sonra bunu klasörün içine attım komut satırına fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin enterledikten sonra succesfull oluyor işlem başarılı ama yukarda bahs ettiğim şu resimin çıkması gerekiyor unlock yapmam için ama bu resim bi türlü çıkmadı.

bunun dışında htc nin kendi sitesinden htc one mininin ruu şeklinde romunu indirip kurayım dedim ama oda bir kaç aşama sonra hata veriyor.
Bu resme kadar iyi geliyor ;

bundan sonra biraz bekleyip şu hatayı alıyorum

bu hatanın çözümü içinde çok araştırma yaptım ancak bir çözüm bulamadım.

• Beğen

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
rom'u indirip,
unlock bootloader yaparken ki klasöre atıp şu komutları girermisin.
1-fastboot oem rebootRUU
2-fastboot flash zip xxxx.zip
(xxx.zip bahsi geçen ruu dosyası,ismini değiştir istersen daha basit olur mesela,
onemini.zip yap öyle flashla )
3- %75-80 civarı ilerlemesi lazım sonrasında ,
fastboot reboot-bootloader yazarak açılmasını bekle cihazın.

• Beğen

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun yarın deneyip geribildirimde bulunacam.

• Beğen

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
cvt kardeşim stock rom atmak için bootloader kilidini açmana gerek yok. bootloader kilidi root atmak custom rom yüklemek gibi amaçlar için açılır htc de şayet yaptığın işlemlerde bootoader kilidini açmışsan stock rom yüklemeyecektir.
pcnin cihaz yöneticisinde driverler normal gözüküyormu bi bakarmısın.
hafıza kartıyla yüklemeyi deneyebilirsin stock romdur senin versiyonla uyumlu
bir ihtimal daha var ses kısma tuşun bozulmuş olabilir basık kalıyordur telefonu her kapatıp açtığında seni otomatik fastboot moduna atıyor olabilir bazen bazı hatalar yazılımsal gibi gözüksede sonunda donanımsal çıkabiliyor o zamanda tuşun tamiri veya değişimi gerekiyor

• Beğen

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
@illegal27 hocam dediklerinizi harfiyen yaptım yanlış anlamadıysam karşılaştığım manzara bu;

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

@jashuva hocam ilginiz için teşekkür ederim allah razı olsun. Ancak cihazda hafıza kartı yeri yok ve arka kapağını söktüm ses kısma tuşu takılı kalmamış güzel bir şekilde çalışıyor. Amacım cihazı root etmek değil sadece cihazı çalışır hale getirmek bi tanıdığımın cihazı durduk yere adamın cebinde böyle olmuş fastboot ekranına girmiş o ekrandan da çıkmıyor cihaz normal bir şekilde çalışmıyor fastboot ekranındaki recovery vs seçeneklerinin hepsini kullandım cihaz aynı şekilde yine fastboot a geçiyor. çok yöntem denedim ancak başarılı olamadım.

• Beğen

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Biçimlendirilmiş hafıza kartına rom dosyasını kopyala.
Dosya ismini cihaz modeline uygun olarak adlandır.
Örneğin, 0P6BIMG.zip gibi.
Cihazı kapatıp hafıza kartını tak.
Ses kısma + power tuşuyla cihazı aç.
Rom uyumlu ise yükleme otomatik olarak başlayacaktır.

Altta uzun ince bir çubuk var ilerlemeleri izleyebilirsin.

• Beğen

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
Biçimlendirilmiş hafıza kartına rom dosyasını kopyala.
Dosya ismini cihaz modeline uygun olarak adlandır.
Örneğin, 0P6BIMG.zip gibi.
Cihazı kapatıp hafıza kartını tak.
Ses kısma + power tuşuyla cihazı aç.
Rom uyumlu ise yükleme otomatik olarak başlayacaktır.

Altta uzun ince bir çubuk var ilerlemeleri izleyebilirsin.
Sayın hocam malesef cihazda hafıza kartı yeri yok sadece sim yeri var. hafıza kartını sim yerine taksam çalışmaz herhalde ?

• Beğen

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Pardon, normalde bazı cihazlarda,
hem sim kart hemde sd kart takılabilen sim yuvaları mevcut.
Sanırım bunda yok.
Recovery komutu verdiğin de recovery açılıyor mu ?

• Beğen

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
malesef açılmıyor başka bi yerdende yardım istedim

crack EFT Dongle bulup onunla yükleme yapabilirmişim Veya HTC yazılım yükleyen bir araç lazım.

İlginiz için teşekkür ederim Allah razı olsun :)

• Beğen

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
malesef açılmıyor başka bi yerdende yardım istedim

crack EFT Dongle bulup onunla yükleme yapabilirmişim Veya HTC yazılım yükleyen bir araç lazım.

İlginiz için teşekkür ederim Allah razı olsun :)

Görmediğim için bişey net bişey diyemiyorum.
Elimde olsaydı cihaz 40 defa kaldırırdım ayağa.
Sağlık olsun bakalım.
Rabbim cümlemizden razı olur inşallah.
:ibret:

• Beğen

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
tahminimce telefonun emmc entegrede sorun var partition_read_emmc error 2 yazıyor çünkü. partition table okuyamıyor jtag box lazım.
jtag işi yapan bir kişinin bakması lazım bazen jtag yetmiyor entegrenin değişmesi gerekiyor. biraz da masraflı olur

Son düzenleme:
  • Beğen

osmansamur

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eki 2018
10
2
3
Ankara/Mamak
Doğrudur hocam profil resimlerinde banned yazıyordu sadece resim sandım. hocam tokeni alıp htc gönderdikten sonra bana Unlock_code.bin dosyası mail olarak geldi bu geldikten sonra bunu klasörün içine attım komut satırına fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin enterledikten sonra succesfull oluyor işlem başarılı ama yukarda bahs ettiğim şu resimin çıkması gerekiyor unlock yapmam için ama bu resim bi türlü çıkmadı.

bunun dışında htc nin kendi sitesinden htc one mininin ruu şeklinde romunu indirip kurayım dedim ama oda bir kaç aşama sonra hata veriyor.
Bu resme kadar iyi geliyor ;

bundan sonra biraz bekleyip şu hatayı alıyorum

bu hatanın çözümü içinde çok araştırma yaptım ancak bir çözüm bulamadım.

Ben one m8 de baya bi uğraştım bootloader kilidini açamama sebebin bu fastboot oem get_identifier_token komut ile aldığın kodları yanlış yüklemiş olabilirrsin htc dev sitesine burda bence o ekranın gelmeme sebebi unlock dosyasını yanlış aldığından olabilir o kısmı çözersen eğer bootloader açarsan cihazını açabiliriz. birde ruu yüklerken o hatayı bende almıştım ve yükleyememiştim. galiba ilk olarak ruu nun ilk ekranında ruu nun içindeki boot dosyasını flaşlamak gerekiyor. Benim önerim ilk olarak bootloader aç daha sonra cihazına uygun bi custom rom bulalım cihazını açalım. daha sonra stock rom yüklemesi kolay burdan takip ediyo olcam ilerlemeni. zamanın varsa bu dediklerimi uygulayabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Cvt

Cvt

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2018
9
9
3
34
Ben one m8 de baya bi uğraştım bootloader kilidini açamama sebebin bu fastboot oem get_identifier_token komut ile aldığın kodları yanlış yüklemiş olabilirrsin htc dev sitesine burda bence o ekranın gelmeme sebebi unlock dosyasını yanlış aldığından olabilir o kısmı çözersen eğer bootloader açarsan cihazını açabiliriz. birde ruu yüklerken o hatayı bende almıştım ve yükleyememiştim. galiba ilk olarak ruu nun ilk ekranında ruu nun içindeki boot dosyasını flaşlamak gerekiyor. Benim önerim ilk olarak bootloader aç daha sonra cihazına uygun bi custom rom bulalım cihazını açalım. daha sonra stock rom yüklemesi kolay burdan takip ediyo olcam ilerlemeni. zamanın varsa bu dediklerimi uygulayabilirsin

Tekrar deneyecem hocam sağolun.

osmansamur

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eki 2018
10
2
3
Ankara/Mamak
sa beyler bana da yardımcı olun be sıze zahmet htc desıre 828 dual sım telefonum var buıldprop duzenlerken yanlıs komut yuzunden yanlıslıkla sıstemden buıld prop dosyasını sıldım telefon htc logosundan sonra sıyah ekran kaldı hard reset fılan denedım olmadı gene aynı sımdıden tesekkurler
Ruu yüklemeyi bi dene hata alırsan hatayı yaz

Cengocengo

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2021
8
0
1
48
Şuan Aynı sorun bende de var her aşamayı geçiyorum kilit acılma sayfası telefona gelmiyor. Cocuga telefon aldım ortaokulda bu htc one guzel görunumlu ama kilidi var cok sacma yapmışar yada cok guvenlikli.. ÇÇÖZÜLDÜ MÜ ARAKDALAR BU DURUM çöüzüm ne?