Çözüldü Huawei Ascend G7-L01 Yazılım Yükleme Sorunu

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bu cihazdan elimde var, cihaza yazılım yüklenmiyor. Hafıza kartına dload dosyasını atıyorum ve ses kısma açma ile başlatıyorum.

Cihaz fastboot modda açılıyor ve öyle kalıyor. Cihazın bilgileri olmadığı ve çökük olduğu içinde unlocked yapılmıyor.

Adb komutları ile recovery moda da girmiyor. Sadece power ile başlatınca da logoda bekliyor.

Bu cihaza nasıl yazılım yüklemesi yapabilirim.

Edit = Arkadaşlar bu cihaz Fastboot modunda kalıyorsa elinizde SigmaKey Box olması lazım veya cihazı unlock yapabilecek bilgilere sahip olmalısınız. Cihazı unlock yaptıktan sonra fastboot modda system, boot, recovery dosyaları yükleyerek cihazı aktif edebilirsiniz.

Son düzenleme:

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
En büyük sıkıntı Huawei cihazlar için. HiSuite ile denedin mi?

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Araştırmalarıma göre ses açma+ses kısma+güç tuşlarına aynı anda basılıp recovery moda giriyormuş.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Vardır bir yolu. SP Flash tool uyumlu yada MTK Droid tool ile alınmış bir yedek var ise bu araçlarla cihazı kaldırabilirsin.
Sigma bende pek kullanmadım. Duyumlarıma göre olur diye düşündüm.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam, öncelikle yer alan yazılımı indirebilir misin?
Daha sonra indirdiğin yazılımı rar dan çıkarıp "dload" klasörünü olduğu gibi boş bir hafıza kartına kopyala ve kartı telefona tak
daha sonra ses açma+ses kısma+power tuşlarına aynı anda bas. Yazılım yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. İşlemin bu şekilde gerçekleşmesi lazım.
Telefonun şarjının yüzde 50 den fazla şarjı olsa iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Sanki pide yaptırıyorlar. Hemen ver siparişi al pideyi. Kolay bu işler ya.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ne yazık ki artık çoğu insanda, çağımızın hastalığı Mobil Cihaz Bağımlılığı var.
Bu nedenle insanlar cihazlarından çok kısa bir süre dahi olsa ayrı kalamıyorlar.
(Bir kaç günlük tamir süresi, çoğu kişi için zehirli gaz solumakla geçecek zamanla eş değerdir.)
Onun içindir ki, müşteri memnuniyeti için, iyi bir tamirci:
Cihazı eline alır almaz onarmalı ve daha müşteri derdini anlatmayı bitirmeden, cihazı çalışır bir durumda teslim etmelidir.
(Onarım süresi 3 bilemediniz en fazla 5 saniye sürmelidir.)
Ayrıca onarılan cihazın bir daha arıza yapmayacağı garanti edilmeli,
Onarım ücreti olarak yalnızca bir sakız parası alınmalı, hatta hiç bir ücret alınmamalıdır.
Zamane insanımızın, tamircilerden beklentisi bu yöndedir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Ne yazık ki artık çoğu insanda, çağımızın hastalığı Mobil Cihaz Bağımlılığı var.
Bu nedenle insanlar cihazlarından çok kısa bir süre dahi olsa ayrı kalamıyorlar.
(Bir kaç günlük tamir süresi, çoğu kişi için zehirli gaz solumakla geçecek zamanla eş değerdir.)
Onun içindir ki, müşteri memnuniyeti için, iyi bir tamirci:
Cihazı eline alır almaz onarmalı ve daha müşteri derdini anlatmayı bitirmeden, cihazı çalışır bir durumda teslim etmelidir.
(Onarım süresi 3 bilemediniz en fazla 5 saniye sürmelidir.)
Ayrıca onarılan cihazın bir daha arıza yapmayacağı garanti edilmeli,
Onarım ücreti olarak yalnızca bir sakız parası alınmalı, hatta hiç bir ücret alınmamalıdır.
Zamane insanımızın, tamircilerden beklentisi bu yöndedir.

Aynen katılıyorum.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Gene bu cihazdan elimde var. Ama bu sefer cihaz bizim. Şu an uğraşıyorum 3 tane hafıza Kartı denedim ama yazılım yüklemesi yapmadı. Adb komutları ile boot ve recovery system yüklemeye çalıştım gene olmadı. Fail verdi, şimdi en son sağlam bir şarj edip. Yeni bir hafıza Kartı alıp fat32 şeklinde biçimlendirip ilk önce bende de bu cihazdan var çalışan onun üzerinde test edip. Sonra bu sıkıntılı cihaza yazılım yüklemesi yapmayı deneyeceğim. Sonuçları burdan yazarım.

Edit= Gene olmadı ses açma filmini değiştirdim. Olmadı gene fastboot modda açılıyor. Aynı hafıza Kartı ve yazılımı kendi cihazıma yükledim sorunsuz yüklendi. Cihazda donanımsal başka bir sorun olduğunu düşünüyorum. Hemen hemen herşeyi denedik olmadı.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Gene bu cihazdan elimde var. Ama bu sefer cihaz bizim. Şu an uğraşıyorum 3 tane hafıza Kartı denedim ama yazılım yüklemesi yapmadı. Adb komutları ile boot ve recovery system yüklemeye çalıştım gene olmadı. Fail verdi, şimdi en son sağlam bir şarj edip. Yeni bir hafıza Kartı alıp fat32 şeklinde biçimlendirip ilk önce bende de bu cihazdan var çalışan onun üzerinde test edip. Sonra bu sıkıntılı cihaza yazılım yüklemesi yapmayı deneyeceğim. Sonuçları burdan yazarım.

Hadi bakalım hayırlısı.

BomberMAnTR

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Kas 2017
3
4
3
32
Bi müşterim cihaza twrp yükleyeyim derken komple sistemi silmiş. cihaz direkt fastbootta açılıyor. Şansa bakalım ki twrp yükleyeceğim diye cihazı unlock yapmış çok şükür. Önce twrp denedim yükledi adb üzerinden. Ardından bende aynı sizler gibi sd kart ile yazılım yüklemeye çalıştım. İlk önce 4gb sd kart ile 6.0 yüklemeye çalıştım. SD kartı taktım üç tuşa bir dakika basılı tutmama rağmen tepki yok. 8 gb sd kart ile 5.1.1 yüklemeyi denedim. 3 tuşa 5 saniye basılı tuttum huawei ekranı geldi güç tuşundan elimi çektim ses tuşlarına basıyorum. bi 5 saniye daha b ekledim ve yazılım yüklemesi başladı. Bir süre sonra yazılım yüklemesi bitti ve cihaz şu an çalışıyor. Bu arada 8gb sd kart daha önce bi cihazda kullanıyordum. içinde android secure LOST.DIR dosyaları da vardı. Onunla alakalı olabilir. 4gb yeterli olmayabilir. Yazılımlarda sorun olabilir. Her türlü ihtimali denemek lazım

Edit: 4gb sd kartı kendi cihazımda biçimlendirdim. İçinde yine .android_secure ve LOST.DIR dosyaları vardı. dload klasörünü attım. yine 3 tuş yaptım yükleme başladı bilginize. Ayrıca ilk önce 8gb ile 5.1.1 yükleyip ardından 8gb ile ayarlar üzerinden 6.0'a geçmeme rağmen 4gb karttaki 5.1.1'i normal bir şekilde yükledi. Tavsiyem sd kartı bilgisayarda değil de herhangi bir mobil cihazda biçimlendirmeniz sorunu çözebilir

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bi müşterim cihaza twrp yükleyeyim derken komple sistemi silmiş. cihaz direkt fastbootta açılıyor. Şansa bakalım ki twrp yükleyeceğim diye cihazı unlock yapmış çok şükür. Önce twrp denedim yükledi adb üzerinden. Ardından bende aynı sizler gibi sd kart ile yazılım yüklemeye çalıştım. İlk önce 4gb sd kart ile 6.0 yüklemeye çalıştım. SD kartı taktım üç tuşa bir dakika basılı tutmama rağmen tepki yok. 8 gb sd kart ile 5.1.1 yüklemeyi denedim. 3 tuşa 5 saniye basılı tuttum huawei ekranı geldi güç tuşundan elimi çektim ses tuşlarına basıyorum. bi 5 saniye daha b ekledim ve yazılım yüklemesi başladı. Bir süre sonra yazılım yüklemesi bitti ve cihaz şu an çalışıyor. Bu arada 8gb sd kart daha önce bi cihazda kullanıyordum. içinde android secure LOST.DIR dosyaları da vardı. Onunla alakalı olabilir. 4gb yeterli olmayabilir. Yazılımlarda sorun olabilir. Her türlü ihtimali denemek lazım

Edit: 4gb sd kartı kendi cihazımda biçimlendirdim. İçinde yine .android_secure ve LOST.DIR dosyaları vardı. dload klasörünü attım. yine 3 tuş yaptım yükleme başladı bilginize. Ayrıca ilk önce 8gb ile 5.1.1 yükleyip ardından 8gb ile ayarlar üzerinden 6.0'a geçmeme rağmen 4gb karttaki 5.1.1'i normal bir şekilde yükledi. Tavsiyem sd kartı bilgisayarda değil de herhangi bir mobil cihazda biçimlendirmeniz sorunu çözebilir
Paylaşım için teşekkürler. Eğer cihazınız unlock ise sd kart ile uğraşmanıza gerek yok. Sırası ile system.img boot.img recovery.img yükleyin adb komutları ile cihaz açılıyor. Hatta 5.1.1 sürümüne öyle çektim ben.